site sol sabit google

Son dakika haberleri Tekirdağ'ın haber sitesinde

  • Dolar 5.6914
  • Euro 6.5667
  • GR ALTIN 224.33
  • ÇEYREK 367.08

CHP Çorlu İlçe Kongresi Nefesleri Kesti!

Çorlu CHP de İkinci Yıldıray Arıcı Dönemi başladı. Cumhuriyet Halk Partisi Çorlu ilçe kongresi gerçekleştirildi. Tek listeyle gidilen listede Başkan Yıldıray Arıcı delegelerin verdiği oylarla başkanlığı kazandı. Kongrede yapılan konuşmalar aylardır üzerinde konuşulacak, gündeme damgasını vuracak konuşmalar olarak tarihe geçerken, Çerkezköy Belediye Başkanı ve Divan başkanlığını da yapan Vahap Akay’ın; “Bu partide Mezhep siyasetine izin vermeyiz. Ayrımcılığa asla müsaade etmeyiz” şeklindeki konuşması ayakta alkışlandı.

CHP Çorlu İlçe Kongresi Nefesleri Kesti!

Son yılların en heyecanlı ve nefesleri kesen kongresi olma özelliğine sahip olan Çorlu CHP olağan kongresinde yapılan karşılıklı konuşmalar ve mesajlar damgasını vürudu. CHP Çorlu 5. Olağan Genel Kurul Kongresi, Çorlu Belediyesi Düğün Salonu’nda gerçekleştirildi. 1-6 Ekim 2017 tarihleri arasında yapılan delege seçimlerinde çoğunluğu elinde bulunduran Yıldıray Arıcı, CHP Çorlu İlçe Başkanlığına seçildi. Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’ın divan başkanlığını yaptığı kongre, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Mevcut yönetimin istifa etmesi ile CHP Genel Merkezi tarafından CHP Çorlu İlçe Başkanlığına atanan Selçuk Dönmezer, kongrenin Çorlu başta olmak üzere hem Tekirdağ’a hem de Türkiye’ye hayırlı olması dileklerinde bulundu. 
MUSTAFA ÜLKEM URUK; PARTİ İÇİNDE TASFİYE EDECEĞİZ
Gerçekleşen kongrede konuşan CHP eski Gençlik Kolları Başkanı ve şuan ki yönetimde yönetim kurulu üyesi olan Mustafa Ülkem Uruk’un yaptığı konuşma, kongrede bir anda tansiyonları yükseltti. Uruk, “Geçtiğimiz ay delege seçimi gerçekleştirdik. Çorlu’da olağanüstü bir şekilde süreç yaşandı. Seçimin sonucunun verdiği mesaj CHP’lilerin partisine ve örgütüne sahip çıkması oldu. Kısaca örgüt sandığa gelip, bir gidişata ‘Dur’ demiş, bir değişimin önünü açmıştır. Bir zümrenin elinde tuttuğunu zannettiği üyeler çıkarak adeta kırmızı kart göstermişlerdir. Bu partinin umudunu arttıran, yarınlara güvenle bakmasını sağlayan tüm üyelerimize teşekkür ediyorum. Mustafa Kemal Atatürk bu ülkeyi askerlere, işadamlarına, politikacılara, diş hekimlerine, avukatlara emanet etmedi. Bu ülkeyi bütün ümidim Türk Gençliği dediği gençliğe emanet etti. Gençler bu ülkenin meselelerine kafa yormalı, siyaset yapmalıdır. Sizler yaşlı ve kurt diye kendini tanımlamakla övünen siyasetçiler, bu gençlerin hedeflerinin olmasını sağlamaları lazım. CHP’li bir gencin hayali belediyede işe girmek kadar kolay olmamalı. Biz bu gençlerin kaymakam, vali, müsteşar olarak atanmasını istiyoruz. Biz bu ülkeyi yönetmek istiyoruz. Koltukları elinden alındığında kişilikleri başta olmak üzere her şeylerini kaybedecek olan kişiler, bu partinin böyle düşünen gençlerini tasfiye etme girişiminde bulundular. Hangi gençleri tasfiye ettiler biliyor musunuz? Gezi Parkı’nda haftalarca yürüyen, bu nedenle haklarında dava açılan, Ergenekon kumpasında Silivri zindanlarının kapılarını titretip biber gazı ve polis joplarına maruz kalan, 17-25 Aralık sürecinde hükümetin yolsuzluk ve hırsızlıklarını korkmadan dile getirip, sonrada Tayyip Erdoğan’ın müşteki olarak katıldığı davada toplamda 33 yıl hapis cezası ile yargılanan gençler, 15 Temmuz sonrasında Cumhuriyet Bayramı’nda konserlerle geçiştirilen kutlamalarda hiç korkmadan ellerinde ne başkanlık, ne darbe inadına Atatürk, inadına Cumhuriyet diyen gençler var ya! İşte o gençleri tasfiye ettiler. Siz bu gençlerden korkmayın. Asıl korkulması gereken ve tasfiye edilmesi gerekenler ortadadır. Siz, rant ve menfaat için CHP’de siyaset yapanlardan korkun. Şimdi bizim üzerimize düşen görev de bunları tasfiye etmek. Hiç kimse üzülmesin, hatta sevinsin. Üzülenlere tavsiyem var. Parti içi seçimin kazananı, kaybedeni olmaz. Biz kaybedince üzülmeyiz. Çünkü biz, bu salonda bir elimizde tokmak bir elimizde davul AKP’ye karşı zafer kazanmış gibi kutlama yapmayız. Burada kazanan da kaybeden CHP’li. Bunu herkes görmesi lazım. Artık CHP’de gençler var” dedi.
İSMAİL AKAR; SIKIYORSA TASFİYE EDİN
Yaşanan gerginlik dolu konuşmanın ardından söz alan CHP eski Çorlu İlçe Başkanı İsmail Akar, partide tasfiye yapacak gençlere hitaben yaptığı konuşmasında, “Biliyorsunuz siyasi bir cezam var. Henüz tebliğ edilmedi ama bu yüzden konuşmak istemiyordum ama bu korku filmini seyretmeye yönelik içimizde de çabaların olduğunu gördüm. Benden önceki genç arkadaşlarımın konuşmalarından bunu çıkardım. 20 aylık koskoca bir kentte CHP ilçe başkanlığı yaptım. Hiç de arkadaşlarımın söylediği gibi değil hadise. Biz bir önceki referandumda bu çok devrimci, sosyalist, ülke çıkarları doğrultusunda mücadele ettiğini söyleyen arkadaşları yanımızda görmedik. Burada sol elini kaldırarak devrimci nutukları atan arkadaşlarımız yanımızda yoktu. Bugün geldiğimiz sonuç itibariyle bizim kongremiz öncesi delege seçimlerinde yapılan işlerle ilgili bu arkadaşlar gibi davransaydık, bugünkü ilçe yönetimine talip olan arkadaşlarımız parti içinde olamazlardı. Siyah ve beyaz diye bir hadise var. Sol elimi kaldırıp nutuk atmakla olacaksa hepimiz nutuk atalım. Tekirdağ’da 6 tane milletvekili var. Biz kongreyi kazandıktan sonra 5’i hayırlı olsun dedi. Bir tanesi milletvekili olurken beraber omuz omuza çalıştığımız bir kere merhaba demedi, hayırlı olsun demedi. Yani böyle dışarıdan üfürmekle bu işler olmuyor. 20 aylık süreci yayınların yapıldığı durumda anlatarak partiye zarar vermek istemiyorum. Bizim sorunumuz sevgi eksikliği. Arkadaşımız gençlerin partiden tasfiye edildiğini bizler de bunları tasfiye edeceğiz dedi. Et, sıkıyorsa et. Gençliğin enerjisine ihtiyacımız var. Partiyi gençleştiriyoruz derken çocuklaştırmayacağız. Ben 20 aydır ne çektiğimi burada söylemeyeceğim ama ilk toplantıda söyleyeceğim. Partiye minibüs alınırken mavi listeden sadece bir kişi destek verdi. Bize gerçekten destek veren herkese teşekkür ederim” dedi. 
ÇORLU BELEDİYESİ BAŞKANI ÜNAL BAYSAN; O ÇÖPLÜKTE BOĞULURSUNUZ
44 yıldır Çorlu’da siyaset yaptığının altını çizen Çorlu Belediyesi Başkanı Ünal Baysan da yapılan konuşmalardan dolayı üzüldüğünü belirterek, “Yaklaşık 64 yaşındayım. Yaşlıyım haklı. Kurt muyum onu bilemem ama CHP’liyim.  30 yıldır siyasette varım. İnsanlar bu sürede ölülerini hatırlamıyor. Ben kendimi Çorlu’da kabul ettirmişim. İsteyen kabul eder, isteyen etmez. Ben tüm Trakya’da kabul ettirmişim. Belediyem içinde ne gerekiyorsa yapmışımdır. Bu delege seçimlerinde şahsıma çok fazla hücum edildi. İşe aldığımız da desteklemedi, işe almadığımız da desteklemedi. Ne İsa’ya ne de Musa’ya yarandık. Anlamış değilim. Bu olay da bir esnafa gidip de şuna oy ver demedim. Benim de bazı insanlara bir çift söz söyleme hakkım vardır.  Ünal Baysan ve Çorlu Belediyesi yıpratılarak bir yere gelinmez. Sayın Mustafa Ülkem! Gençliğinize veriyorum ve hakaretlerinizin hiçbirini kabul etmiyorum. O kadar değil. Ben burada sizi mahvedecek bir söz söylerim ama burada ona gerek ve yönetimin içinde söyleyeceğim. Ben gençlere bu kadar önem vermesem meclisin en genç milletvekili Emre Köprülü değil mi. Onunla gurur duyuyorum. Bizim kimseyle aramızı açmaya çalışmayın. O çöplükte boğulursunuz. Burada bir söz de ağırıma gitti. Bana bir kişi desin ki ben yönetimi yaparken belediye başkanı bana müdahale etti desin. Hiç kimseye demedim. Eğer biri desin ben şuan da makamı da bırakırım. Beni kimler tasfiye edemedi. Ben geçmişte hepsini affettim. Ben 64 yaşındayım, 44 yılım siyasette geçti. Çorlu’da bir şey olduğunda ilk benim kellemi kesecekler merak etmeyin. Bizim partililerimiz beni müfettişlere gidip şikayet ediyorlar. Olsun, bizim veremeyeceğiz hiçbir hesabımız yoktur bunu da açıkça söylüyorum. Bu belediye sizin onur belediyeniz. Siz delegelerin hepsini sizden zannetmeyin. Meydana çıktığımız zaman kimse ne olacağını bilemez. Zamanın ne göstereceğini de kimse bilemez. Geçmiş yönetim İsmail Akar’a da teşekkür ederim. Kazanan arkadaşımıza da destek olacağım. Ben partimi basının önünde yerden yere vuramam. Bu konu da söz konusu değil. Kapalı kapılar ardında görüşüz hallederiz. CHP, kadını ve erkeği ile bir bütündür. Ben bu gemide nasıl kaptanlık yaptıysam, o geminin tahtalarını silen miço da olurum” dedi.
TEKİRDAĞ MİLLETVEKİLİ EMRE KÖPRÜLÜ; BAŞKAN ADAYINI ÖN SEÇİMLE ÇIKARALIM
Ateşli konuşmaların yaşandığı kongrede söz alan CHP Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü ise, “Bazı hususlar vardır ki tahlisizdir. Hangi listede olursa olsun bugün bu salonda mavi listenin delegeleri ama kırmızı listeden de delegeler var. Bu delegeye laf söylemeyin. Bu delegeler sandıktan alınlarının akıyla çıktı. Senin, benim delegem yok. Bizim pozisyonumuzda bulunan insanlar eleştiriyi kabul etmek zorundalar. İsmail Başkanım, bir kez gelmedin dedi. Bayramlaşmada bulunan kişilerden biri benim. Hangi çalışmaya çağırdınız da gelmedim. Seçilmiş bir gençlik kolları yönetimi vardı. Biz Anıl Aktaş ile çalışmayız diyen yönetime bu gençler de ‘Kırmızı’ demeyecekler, demezler. O gençlerin görevden alınması için siz çaba sarf ettiniz. Burada nerede kırılma oldu biliyor musunuz? Kusura bakmayın ama parti önünde sert ve agresif tavırlarla kurduğunuz cümlelerle oldu. Buradaki sorun şudur. Beni CHP’liler milletvekili yaptı. Şimdi ben bu gücümü baskı yaparak kullanmaya kalkarsam iyi bir şey yapmam. Aynı şey yerel yönetimler için de geçerli. Belediye de benim çalışanım diye bir şey yoktur. Belediye, CHP bayrağının asıldığı ideolojidir. Ön seçim yapıyoruz. Çünkü ön seçim olmazsa olmazdır. 2011’den beri ön seçim yaşıyoruz. Gelin bunu biraz daha büyütelim. Hepimiz istiyorsak yaparız. Çorlu Belediyesi Başkanı Ünal Baysan, gelecek seçimlerde aday olmayacağını açıklamıştı. O zaman aday olmayacaksa şunu belirtmişti, ‘Kendimden sonra şuna bırakacağım, buna bırakacağım’ dedi. Ne o ona bıraksın ne ben buna bırakayım, koyalım sandığa ön seçimden Çorlu Belediyesi Başkanı Adayı çıkartalım. O zaman kimse buna bir laf söyleyemez. Bazılarınız kongrede yerimidir bu konuşmanın diyebilir. Bunları konuşmak istiyorsak yeri burasıdır. Bu bağlamda seçilecek Yıldıray Arıcı ve yönetimine başarılar diliyorum. Örgütümün emrindeyim. Ben geçmişe sünger çektim, hepimiz de çekmeliyiz. Gençlere güvenmek lazım. Amacımız partiyi birleştirmek için çalışmak olacak” dedi.
  Biz genç bir ekibiz ve birbirine sımsıkı bağlıdır. Bizler genç fidanlarız. Bilinmelidir ki bu fidanlar gelecekte ağaç olacak, orman olacak. O fidanlar büyüdü ve olmaz denileni başardı. Ekim ayında yapılan delege seçimlerinde başarı ile karşınıza çıktı. Bizler kaybederken de onurlu, kazanırken de onurlu olduk. Bu ekip 1 Mayıs’ta emekçi ile 10 Kasım’da Atatürk’ün huzurunda, 29 Ekim’de alanlarda, 30 Ağustos’da da meydanları boş bırakmayan bir ekip. Bizler inanmadığımız bir davanın arkasından koşanlar değiliz. Bizler maaş verdiğiniz ve tehdit ettiğiniz kişiler değiliz. Bazı kişilerin partinin sırtından inmesi gerektiğini düşünüyoruz. Bu partiyi sırtında taşıyanların göreve gelmesini istiyoruz. Bizim için dün partiye geldi diyenler arkalarına bir baksınlar. Nasıl geldiysen, öyle gidersin. 3-4 yıllık üye bu partide belediye başkanı oluyor. Bugün çıkıp gençlere, dün partiye gelenler diyor. Sende bu partide 3 yıllıkken belediye başkanı oldun. Sende dün geldin, bırak da gençler yürüsün. Neden
önümüzde duruyorsun? Bu seçimin adı ahde vefaydı. Ne olursa olsun asla vazgeçmeyin. Bizler mücadele ettiğimiz için bugün bu başarıyı yakaladık. Bizim ekibimizde büyük, küçük yok. Kimseye biat etmek yok, icazet etmek yok. Benim ve ekibimi en çok üzen konuların başında sandıktan çıkan gençlerimizin görevden alınmasını kabul edemiyorum. Gençlik kurultayında Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu’nun söylediği gibi, bu partiyi dinozorlardan temizleyin. Cenk Işıksel kardeşimiz, Halkçı Liseliler Genel Başkanı olarak gururumuz oldu. Gençliğe yer verin iktidara gidelim” dedi.
CHP’NİN YÖNETİMİ SU İSİMLERDEN OLUŞTU
Yıldıray Arıcı Başkanlığında oluşan CHP Çorlu İlçe Yönetimi şu şekilde, Özlem Açık, Gökem Avkıran, Cem Babataş, Serdal Bekdaş, Gürkan Cinci, Mehmet Demir, Tolga Kerem Dönmezer, Salim Haraç, Gülçay Kahraman, Ecevit Karaca, Turgay Kumlu, Sinem Malgaç, Miren Şen, Ahmet Tülbentçi, Serkan Uçan, Mustafa Ülkem Uruk. Yedek Üyeler, Cem Albal, Volkan Yıldız, Cafer Yetkin, Ali Hakan Yanık, Sunay Çolakoğlu, İbrahim Yazan, Semra Çolak, Gürkan Ali Metekan, Celal Dumanlı, Ersan Güvener, Süleyman Taka, Onur Gündüz, Ali Avcı, Süleyman Koçoğlu, Anıl Aktaş, Serap Yahşi olarak belirlendi.
KATILIM YOĞUN OLDU
Çorlu Belediye Düğün Salonunda yapılan kongreye, Milletvekilleri Faik Öztrak, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, Marmara Ereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, eski il ve ilçe başkanları ile partililer katıldı.
Haber: Abdurrahim Yıldırım

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

HABERE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık