site sol sabit google
sabit sağ google

Son dakika haberleri Tekirdağ'ın haber sitesinde

  • Dolar 4.0990
  • Euro 4.9960
  • GR ALTIN 174.08
  • ÇEYREK 284.84

ÇORLU CHP 18 MART DA BİR İLKE İMZA ATTI

18 Mart Çanakkale zaferimizin 103’üncü yıl dönümü dolayısıyla CHP Çorlu ilçe örgütü bir ilke imza atarak büyük bir kalabalığın da katılımı ile yürüyüş gerçekleştirdi. İlçe Başkanı Yıldıray Arıcı, yürüyüşün asla alternatif bir program olmadığını ve eleştirilerin yersiz olduğunu ifade etti. Ak Parti Çorlu teşkilatının Şehitlikte çelenk koymasını da eleştirdi.

ÇORLU CHP 18 MART DA BİR İLKE İMZA ATTI

CHP Çorlu ilçe örgütü ilke kez 18 Mart Çanakkale zaferi kutlamaları için böylesine kapsamlı bir organizasyona imza attı. Cumhuriyet Halk Partisi Çorlu İlçe Örgütü tarafından düzenlenen “Şehitlere Saygı Yürüyüşüne binlerce vatandaş Türk Bayrakları, Atatürk resimleri ve 81 ilin isimlerinin yer aldığı pankartlar ile katıldı.

ARICI VE KÖPRÜLÜ’DEN ÖZEL AÇIKLAMALAR

Yürüyüşten sonra CHP Çorlu İlçe Başkanı Yıldıray Arıcı ve Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü özel açıklamalarda bulundular, sorularımızı yanıtladılar. Başkan Arıcı kaymakamlık tan Dört günü önce yazılı müracaat yaparak izin aldıklarını açıkladı. Kesinlikle alternatif bir yürüyüş programı yapmadıklarını, kendileri izin aldıktan sonra Kaymakamlık tarafından mesaj geldiğini ve Kaymakamlığın da böyle bir yürüyüş yapacağı bilgisinin verildiğini bildirdi. Milletvekili Emre Köprülü ve İlçe Başkanı Arıcı, Ak parti tarafından Şehitliğe konulan çelenk içinde yaptıkları açıklamada; “Ask Parti kendi çıkardığı yönetmeliği, yasayı kendisi çiğnemiştir. Biz yıllardır aynı sıkıntıları gündeme getirirken onlar hiç yanımızda olmadılar, duymadılar. Bırakın herkes çelengini özgür bir şekilde koysun” ifadelerini kullandılar. Köprülü son olarak da “CHP örgütünün izin aldıktan sonra Kaymakamlığın yürüyüş tertip etmesini de Ak Parti Kaymakam’a baskı yaptı da bu şekilde bir program apar topar tertiplendi” dedi.

ÜNAL BAYSAN; CHP’Yİ YIKTIRMAYACAĞIZ

CHP Çorlu İlçe Örgütü tarafından 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 103. Yıldönümü etkinlikleri kapsamında “Şehitlere Saygı” yürüyüşü düzenlendi. Çorlu Şehitliği’nden başlayan yürüyüşe binlerce Çorlulu vatandaş katıldı. Şehitlikten, Atatürk Meydanı’na kadar gerçekleşen yürüyüş sonunda Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile Çorlu Belediyesi Başkanı Ünal Baysan, söz aldı. Çorlu’da CHP’yi yıktırmayacaklarını söyleyen Baysan, “Bugün burada partimizin düzenlemiş olduğu etkinliğe katıldığınız için teşekkür ediyorum. Bundan şu anlaşılıyor. Çanakkale nasıl geçilmediyse, dedelerimiz nasıl emperyalistlere karşı mücadele ederek tarihin en büyük zaferini kazandıysa, bizler de her zaman Çorlu ve Türkiye’de mücadele ederek bu kaleyi yıktırmayacağız. Çorlu’da Cumhuriyet Halk Partisi’ni yıktırmayacağız. Çorlu’da Atatürkçüleri ezdirmeyeceğiz, daima Çorlu’dan demokrasi ve özgürlük sloganları çıkacaktır” dedi.

ALBAYRAK; ÇORLU, DEVRİMCİLERİN KALESİDİR

Çorlu Şehitliği önünden başlayarak Atatürk Meydanı’nda sona eren yürüyüşe katılan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Çanakkale Zaferi, bizim Türkiye Cumhuriyeti ebediyen var olacaktır ve var olduğu sürece de zaferle, mutlulukla ve gururla kutlanmaya devam edecektir. Çorlu’daki bu katılımcılar bu coşku bunu ispatlamıştır. Zaten Çorlu, Cumhuriyetin, Tekirdağ’ın devrimcilerin hep kalesidir. Şunu herkes bilsin ki az evvel okumuş olduğumuz İstiklal Marşımızı aynı güfteyle aynı heyecanla ebediyen okuyacağız. Türkiye Cumhuriyeti ebediyen var olacaktır. Ebedi önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün idealleri bizim her zaman yol göstericimiz olacaktır” dedi.

İL BAŞKANI ÖKTEN; CUMHURİYET’İN TEMEL TAŞI ÇANAKKALE

Düzenlenen yürüyüşe katılan CHP Tekirdağ İl Başkanı Recep Ökten ise, “Çanakkale, bir milletin var oluş mücadelesidir. Birliğinin, beraberliğinin, bütünlüğünün şanlı şerefidir. Bu şeref Türk Milleti’ne aittir. Çanakkale’de elde edilen bu ruh, bu mücadele azmi Dumlupınar’da, Sakarya’da, Kurtuluş Savaşı’nda kendini göstermiştir. Cumhuriyet’in itici gücü olmuştur. Genç Cumhuriyet, Çanakkale’den aldığı azimle bu ülkenin temel taşlarını oluşturan yatırımlarını yapmış ve Cumhuriyeti taçlandırmıştır. Bugün geldiğimiz noktada her zamankinden daha çok birliği, beraberliğe, bütünlüğe ihtiyaç duyduğumuz gündür. Bugün Atatürk ilkelerine, cumhuriyete, laikliğe her zamankinden daha fazla sahip çıkma günüdür. Bu düşüncelerle 103. yılını kutladığımız Çanakkale’de şehit düşen kahraman askerlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum” dedi.

MİLLETVEKİLİ KÖPRÜLÜ; BU ÜLKENİN MİMARİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü, “Çanakkale Zaferi’nin ne olduğunu benliğimizde iri bir şekilde anlayacağız. Çanakkale bu ulusun emperyalizme karşı verdiği şanlı bir mücadeledir. Çanakkale, bu ülkenin düşman tarafından işgal edilmesine “Dur” dendiği noktadır. Bir ulusun kaderinin değiştiği noktadır Çanakkale. O yüzden Çanakkale Zaferi öyle hurafelerle söylendiği gibi değildir. Çanakkale, alın teri ile şehitlerin kanıyla ve ulusumuzun yok pahasına verdiği mücadeledir. Üzerinden 103 yıl geçse dahi biz o zaferi anıyoruz. İşte tüm bunlar bir ülkenin ulus olarak bir araya geldiği ve o ulusa da Mustafa Kemal Atatürk’ün cumhuriyetle taçlandırdığı rejimdir. Geçmişimize, tarihimize sahip çıkacağız. Bu ulusun hangi kaderi yenerek, hangi yenilmez denen düşmanları yenerek bir ülke inşa ettiğini ve mimarının da Mustafa Kemal Atatürk olduğunu bileceğiz. Bunu bilen Çorlulu hemşerilerimle gurur duyuyorum. Yaşasın Cumhuriyet, Yaşasın Mustafa Kemal Atatürk” dedi.

İLÇE BAŞKANI ARICI; MUSTAFA KEMAL’İ BİTİREMEZLER

Son olarak söz alan CHP Çorlu İlçe Başkanı Yıldıray Arıcı ise, “3 gün önce arkadaşlarımız ile beraber bu yürüyüşü organize etmek için uğraştık. Gece yarılarına kadar pankartlarımızı, afişlerimizi astık fakat gecenin bir yarısı kendini bilmez 3 kişi, pankartlarımızdan ve afişlerimizden sadece Mustafa Kemal Atatürk’ün resmini yırtıp attılar. Onlar o gün sadece kendilerince bir şey yaptıklarını zannettiler ama bizim içimizden Mustafa Kemal’i bitiremezler. Konuyu yargıya taşıdık, ilçe başkanlığımız olarak savcılığa suç duyurusunda bulunduk. Emniyet güçlerimiz en kısa sürede bu hainleri bulup gerekli cezaları vereceğini inanıyorum. Bugün Atatürk’ün afişlerini yırtanlara inat işte buradasınız. Atatürkçüler, Cumhuriyetçiler burada. Çanakkale bir tarih, Çanakkale bir anı. Biz Çanakkale Zaferi ile büyüdük, hep büyüklerimizden Çanakkale Zaferlerini dinleyerek büyüdük” dedi.

GELDİLER, GÖRDÜLER VE DÖNDÜLER

Arıcı, “Sızlasa da gönüller, gidenlerin yasından koşarak gitmeli. Onların arkasından kahramanlık içeren ölüm hattından bir daha dönmemektir Çanakkale. Biz bugün bir daha dönmemek üzere gidenlerin, tarihin yazdığı en gerçek en şerefli kahramanlarını yad etmek için buradayız. 103 yıl önce binlerce vatan evladı bu vata borcunu ödemek üzere Çanakkale çağrılmıştır. Bugün amacımız geçmişteki zaferlerimiz ile mutlu olmak değil, eğer amaç vatan savunması ise eğer amaç yürek davası ise bir ölüm kalım mücadelesi ise buna savaş diyemezsiniz ve bunu anlatmak boynumuzun borcudur. Bana desinler ki Çanakkale’yi 3 kelime ile anlat. Derim ki geldiler, gördüler ve döndüler. Çünkü Dünya’nın en büyük devletleri ile mücadele edildi, beraberinde getirdikleri binlerce sömürge askeri ile. Ülkenin kalbine giden boğaz yoluna pençelerini sarkıttılar. Evet, geldiler ama ben diyorum ki sadece gördüler. Çanakkale’yi Çanakkale yapan gelenler değil, onlar zaten yıllardan beri geliyorlar bıkmadan, usanmadan bu topraklardan bizleri söküp atmak için geliyorlar ama gelenler değil karşılayanlar asil ruhtur. Öyle bir ruhtur ki çelik ve barut inancın, imanın ve azmin karşısında Çanakkale’de yenik düşmüştür. Bu ruh öyle bir ruhtur ki arkadaşlar, ‘Ben esir yaşamaktansa, özgür ölmeyi yeğlerim’ diyenlerin ruhudur. Davaları büyüktü, dava vatan davasıydı. Gelenler de anladılar ve geldikleri gibi gittiler. Çanakkale’nin bir ruhu vardır. Bugün ülke olarak tek bir şeye ihtiyacımız var o da Çanakkale ruhudur. Çanakkale ruhu karanlığa yakılmış bir meşaledir, kara bahtımıza tutulmuş bir ışıktır, yolunu kaybedenlere yol haritası, yönünü kaybedenlere kutuptur. Çanakkale mücadeledir. Bizler de onlar için bugün mücadele edelim, istiklal için istikbalini yakanlar için. Çanakkale vatan sevgisidir, yavrusunu kınalayan ananın sevgisidir. Vatanı için toprağı için geri dönmeyi düşünmeyenler için. Buradan herkese sesleniyorum! Ülkeye ve Cumhuriyete sahip çıkacağız. Selam olsun Çanakkale Gazilerine, selam olsun Çanakkale Şehitlerine, selam olsun Mustafa Kemal’e” dedi.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

HABERE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

  • S.Lig
  • 1.Lig
  • 2.Lig Kırmızı
  • 2.Lig Beyaz
    Takımlar O G B M Av P
1 Galatasaray 30 20 3 7 36 63
2 Beşiktaş 30 18 8 4 34 62
3 İstanbul Başakşehir 30 19 5 6 22 62
4 Fenerbahçe 30 17 9 4 30 60
5 Trabzonspor 30 12 10 8 9 46
6 Göztepe 30 12 8 10 -5 44
7 Demir Grup Sivasspor 30 13 5 12 -5 44
8 Kayserispor 30 12 8 10 -6 44
9 Kasımpaşa 30 11 7 12 -2 40
10 Yeni Malatyaspor 30 10 8 12 -6 38
11 Bursaspor 30 10 6 14 -2 36
12 Akhisarspor 30 9 8 13 -10 35
13 Antalyaspor 30 9 8 13 -16 35
14 Atiker Konyaspor 30 8 8 14 -3 32
15 Aytemiz Alanyaspor 30 9 5 16 -6 32
16 Osmanlıspor FK 30 8 8 14 -6 32
17 Gençlerbirliği 30 7 9 14 -14 30
18 Karabükspor 30 3 3 24 -50 12
Şampiyonlar Ligi
UEFA
Alt Lig
    Takımlar O G B M Av P
1 Çaykur Rizespor 32 18 9 5 27 63
2 MKE Ankaragücü 32 17 8 7 18 59
3 Ümraniyespor 32 17 7 8 15 58
4 Boluspor 32 17 5 10 22 56
5 Gazisehir Gaziantep FK 32 15 8 9 22 53
6 Altınordu 32 15 7 10 11 52
7 Erzurum BB 32 13 10 9 9 49
8 Vartaş Elazığspor 32 13 8 11 12 47
9 İstanbulspor 32 13 7 12 2 46
10 Balıkesirspor 32 14 7 11 6 46
11 Adanaspor 32 12 7 13 -8 43
12 Giresunspor 32 11 8 13 4 41
13 Adana Demirspor 32 10 7 15 -4 37
14 Eskişehirspor 32 11 7 14 4 37
15 Denizlispor 32 9 8 15 -8 35
16 Samsunspor 32 7 14 11 -13 35
17 Manisaspor 32 7 3 22 -43 15
18 Gaziantepspor 32 2 4 26 -76 1
    Takımlar O G B M Av P
1 Hatayspor 32 22 6 4 46 72
2 Menemen Belediyespor 32 21 7 4 40 70
3 Afjet Afyonspor 32 20 7 5 31 67
4 Sivas Belediyespor 32 18 9 5 27 63
5 Keçiörengücü 32 18 7 7 37 61
6 Sancaktepe Belediyespor 32 15 11 6 21 56
7 İnegölspor 32 16 7 9 7 55
8 Sarıyer 32 13 5 14 1 44
9 Etimesgut Belediyespor 32 11 8 13 -1 41
10 Kastamonuspor 32 12 3 17 -2 39
11 Tokatspor 32 10 9 13 -10 39
12 Eyüpspor 32 11 5 16 -8 38
13 Amed Sportif 32 10 8 14 -4 35
14 Bodrumspor 32 9 7 16 -15 34
15 Bucaspor 32 9 8 15 -11 32
16 Tuzlaspor 32 8 8 16 -12 32
17 Kocaeli Birlik Spor 32 4 4 24 -45 13
18 Mersin İdmanyurdu 32 1 1 30 -102 -17
    Takımlar O G B M Av P
1 Gümüşhanespor 32 18 7 7 26 61
2 Altay 32 17 9 6 25 60
3 Sanliurfaspor 32 18 5 9 19 59
4 Sakaryaspor 32 16 10 6 17 58
5 Bandırmaspor 32 17 7 8 17 58
6 Bugsaşspor 32 15 9 8 20 54
7 Hacettepe Spor 32 14 11 7 16 53
8 Konya Anadolu Selçukspor 32 14 9 9 5 51
9 Niğde Belediyespor 32 13 7 12 0 46
10 Kırklarelispor 32 10 9 13 -9 39
11 Zonguldak Kömürspor 32 9 10 13 -11 37
12 Pendikspor 32 9 9 14 -11 36
13 Kahramanmaraşspor 32 8 12 12 -14 36
14 Fatih Karagümrük 32 10 5 17 -14 35
15 Fethiyespor 32 7 11 14 -13 32
16 Nazilli Belediyespor 32 6 8 18 -25 26
17 Karşıyaka 32 6 9 17 -17 21
18 Silivrispor 32 2 11 19 -31 17
NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık