site sol sabit google

Son dakika haberleri Tekirdağ'ın haber sitesinde

  • Dolar 6.1152
  • Euro 7.1988
  • GR ALTIN 235.73
  • ÇEYREK 389.59

TSO Seçimleri Hız Kazandı..

1 Ekim tarihinde gerçekleştirilecek olan Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerinde başkan adaylığını aylar öncesinden duyuran İzzet Volkan seçimlere sayılı günler kala ekibiyle gövde gösterisi yaptı.

TSO Seçimleri Hız Kazandı..

Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerine beyaz liste ile gireceklerini belirten İzzet Volkan “Biz bugün karşınıza büyük ve güçlü bir ekip olarak çıkıyoruz. Gerçek başarıların arkasında şahısların değil, güçlü ekiplerin birlikte çalışması yattığına inanıyoruz. Ekibimizi bir araya getirirken tüm üyelerimizi temsil edecek kurum ve şahısları bir araya getirdik. Ticaret erbabından sanayicilere kadar tüm işletmelerin temsil edilmeleri, ihtiyaçlarının gündeme getirilmesi ve desteklenmeleri bölge için büyük önem arz etmektedir. Bizim senedimiz ekibimiz tüm Çorlu TSO üyelerinin desteği ile bölgeyi ve Çorlu Ticaret ve Sanayi odasını sadece ulusal değil, uluslararası düzeyde de çok büyük başarılara taşıyacağıdır. Bugün birlik olma ve beraber hareket etme günüdür. Bugün Çorlu için rekabette öne geçme günüdür” dedi.

Çorlu TSO başkanların değil, üyelerin odası olacak

Tüm üyelerimiz rekabet şartları her geçen gün ağırlaşan pazarda, kendilerini geliştirme mücadelesi vermektedir. Bu mücadeleyi verirken üzerlerinde büyük yük ve riskler taşımaktalar. Biz bu kadar zor şartlarda faaliyet gösteren üyelerimizin, çıkarlarını korumak adına bu göreve aday oluyoruz. Geçmişte ve hatta bu seçimlerde üye çıkarları için değil, başkanlık makamı için bu kurumun kullanılmaya çalışıldığına şahit olmaktayız. Bizim inancımıza göre vizyon sahibi oda başkanı, yönetimi,  meclis ve komiteleri ile Çorlu Ticaret ve Sanayi odası üyelerine hizmet vermesi gerekmektedir. Siyasi veya şahsi ticari kaygı ile göreve gelmeye çalışanlara karşı üyelerimizin hakkını korumak için biz bu göreve adayız.

Değişime Liderlik Ediyoruz

Biz artık değişim zamanı geldiğine inanıyoruz. Çevremiz, teknoloji, ülkemiz her geçen gün gelişmekte. İletişimin çok kolay ve hızlı olduğu bir çağdayız. Çorlu Ticaret ve Sanayi dünyası da bugüne kadar bu değişime ayak uydurmaya çalıştı. Biz eğitimli, hedefleri olan, çalışkan, vizyon sahibi bir ekibiz. Bu nedenle artık Çorlu Ticaret ve Sanayi odasının değişime ayak uydurmak yerine, bu değişime yön vermesi gerektiği inancındayız. Tüm üyelerimizin ticaretini, üretimini geliştirmek, hem bölgesel hem de uluslararası rekabette öne geçmek adına ihtiyaç duyduğu tüm desteği kendilerine sağlamak bizlerin ana hedefi olacaktır. Çorlu Ticaret ve Sanayi odası üyeleri artık yalnız kalmayacaktır.

Çorlu TSO üyeleri gurur duyacak.

Üyeler ile oda arasında büyük kopukluk olduğunu biliyoruz. Birçok üyemizin odamız ile ilgili bir beklentisi yok. Hatta sadece aidat ödedikleri ve dört yılda bir oy vermek zorunda kaldıkları bir kurum olarak görüyorlar. Bu odaya üyelerimiz büyük paralar ödemekte ve bunun karşılığını almaları da en doğal hakları. Biz ekip olarak tüm üyelerimize ödedikleri bedelleri fazlasıyla onlara kazandırmak için adayız. Biz üyeler ile oda arasındaki iletişimi güçlendirip, Çorlu Ticaret ve Sanayi odasını, üyelerimizin bu odaya üye oldukları için gurur duyacağı çalışmalar yapacağız. Bizler bu noktada ticaret erbaplarımızın ve sanayicilerimizin çıkarlarının korunması adına gereken çalışmaları yapıp, bölgemizin hak ettiği yatırımları almasını sağlayacağız.

 

İlklerin odası Çorlu TSO, Türkiye’nin en iyi yönetilen odası olacak

Biz ekip olarak Türkiye’deki en genç, en dinamik ve en eğitimli kadroları arasındayız. Artık gençlerin bir araya gelip bir arada çalışması ve bu bölgeye sahip çıkması gerektiğine inanıyoruz. Bugün tüm üyelerimiz gelecekleri için, gençlerin eğitimine önem verirken, bu yetişen genç kadroların da bölgeye faydalı olabilmeleri adına görevler almaları gerekiyor. Biz genç bir ekip olarak çalışırken, bizlerin önünü tıkamak adına yapılan, hiçbir etik kurala uymayan ve sadece seçimi kazanmak adına kurulan şirketler hepimizin gündeminde. Bunun önüne geçmek adına çıkarılan kanun ile iki yılını doldurmayan şirketler bu seçimde oy kullanamayacak. Genç ve eğitimli ekiplerin önünün açılması gerekirken, hülle ile gençlerin önünü tıkamaya ve sonucunda üyelerin oy haklarının ellerinden alınmasına sebep olanları bu şehrin hiçbir zaman affetmeyeceğini üzülerek belirtmek istiyoruz.

Çorlu Rekabette Öne Geçecek

Çorlu, ticari ve sanayi alanında Türkiye’nin en hızlı gelişen bölgelerinin başında geliyor. Bugün bölgemiz yatırımcılar için büyük avantajlar sağlamakta ve hızla büyümektedir. Bölgedeki ticaret ve üretim düşünüldüğünde çok daha büyük projelerin bölgemize kazandırılması gerektiği inancındayız ve bunları hayata geçirmek için çok çalışacağız.

Yatırımların bölgeye getirilmesi öncelikli hedefimizdir

Bölgemizin ana sorunlarından bir tanesinin yetişmiş iş gücü olduğuna inanıyoruz. Ne yazık ki bölgemizde ki eğitim kurumlarının bölge ihtiyaçlarını karşılayamaması nedeniyle tüm işletmelerimiz yetkin iş gücü konusunda sıkıntı çekmekteler. Mesleki eğitim kurumlarının yetersizliğinden bölgemiz diğer bölgelere beyin göçü vermektedir. Eğitim almak için farklı bölgelere giden gençlerimiz eğitim aldıkları bölgelerde istihdam edilmekte ve bölgeye dönmemektedirler. Bu noktada işletmelerimize eğitim sağlayacak kurumların bölgemize kurulması gerekmektedir. Sadece bir teknoloji üniversitesi değil, çok kapsamlı üniversitelerin ve gelişen ihtiyacı karşılamak için meslek yüksekokulları ile meslek liselerinin bölgeye çok hızlı bir şekilde kazandırılması gerekmektedir. Bu noktada hem Türkiye Odalar Borsalar Birliğinden hem de Milli Eğitim Bakanlığından alınan destekler ile yatırımların bölgeye getirilmesi öncelikli hedefimizdir.

Üyelerimizin maliyetlerini düşürmek için çalışacağız

Başlıca hedeflerimizden biri de üyelerimiz üzerindeki yükleri azaltmak olacak. Fiyat rekabetinin yüksek olduğu pazarda bölgemizin rekabet gücünü arttırmak için üyelerimizin maliyetlerini düşürmemiz gerektiğine inanıyoruz. Her geçen gün azalan kar marjları ile yükselen maliyetler üyelerimizin gelişimini zorlaştırmaktadır. Bu nedenle başta finansman maliyetleri olmak üzere, odamızın ve üyelerimizin birlikte hareket etmesinden doğacak güç ile her türlü alanda üyelerimizin maliyetlerini düşürmek için çalışacağız.

Gelişmiş bir Çorlu iş dünyası hedefliyoruz

Bugün tüm dünyada inovasyona büyük önem verilmekte. Artık katma değer üreten, farklı olan ürünleri sunanların kazandığı bir dünyada yaşıyoruz. Bölgemizin bu noktada çok büyük potansiyele sahip olduğunu, bizlerin sağlayacağı destekler ile çok büyük başarılara ulaşacağını düşünüyoruz. Bölgemizin sadece ürün üreten ve satan değil, fikir ve proje üreten bir noktaya gelmesini amaçlıyoruz. Bu noktada hem Ar-Ge destekleri hem de bu noktada doğacak ürünlerin geliştirilmesine sağlanacak finansal destekler ile bölgemizi ve üyelerimizi uluslararası düzeye taşıyacağımızı biliyoruz. Özetle, bizler çok farklı, çok rekabetçi ve çok gelişmiş bir Çorlu iş dünyası hedefliyoruz.

Çıktığımız yolda, rengimizde Beyaz 

1 Ekim tarihinde yapılacak seçimlere beyaz renkli liste ile giriyoruz. Tek amacımız üyelerimize gurur duyacakları bir oda hizmeti sağlamak. Hiçbir alanda taraf değiliz, hiçbir çıkarımız yok. Tüm hedeflerimizi gerçekleştirecek yetkinlikte ve güçteyiz. Tüm üyelerimizi temsil edecek şekilde bir meclis ve yönetim oluşturmak için Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası üyelerinin desteklerini bekliyoruz.Editör: TARIK YIS

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

HABERE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık