Son dakika haberleri Tekirdağ'ın haber sitesinde

  • Dolar 5.5905
  • Euro 6.2057
  • GR ALTIN 270.82
  • ÇEYREK 442.79

Başkan Yüksel Aday Adaylığını Açıkladı

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel önce ki gün Cumhuriyet Halk Partisi Ergene İlçe Başkanlığı önünde 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan seçimler öncesinde Belediye Başkanlığı görevine tekrar talip olduğunu belirterek Ergene Belediye Başkan aday adaylığını açıkladı.

Başkan Yüksel Aday Adaylığını Açıkladı

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel’in Cumhuriyet Halk Partisi Ergene İlçe Başkanlığı önünde yapmış olduğu aday adaylık açıklamasına yüzlerce kişi katıldı. Başkan Yüksel alana eşi ve çocukları ile gelirken eşi Ayten Yüksel ile birlikte ellerinde ki kırmızı karanfilleri vatandaşlara dağıttılar.

Alanda kendisini alkışlar ile karşılayan vatandaşlara teşekkürlerini ileten Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Ergene’de dinlenmemek üzere çalışmaya, hizmet etmeye devam diyerek konuşmasına başladı.

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Bana ne mutlu ki; Atatürk'ün, iki büyük eserimden biri dediği, Cumhuriyet Halk Partisinin bir üyesiyim. Size de ne mutlu ki Atatürk’ün kurduğu, Cumhuriyet Halk Partisinin bir üyesisiniz. Hepimize ne mutlu ki, bu ulu çınarın altında, hep birlikte siyaset yapıyoruz. Sevgili dostlar, değerli Cumhuriyet Halk Partililer, Parti örgütlerinde yöneticilik yapmak zordur, yorucudur. Sorumluluk gerektirir bu görevler, 14 Ağustos 2013 yılından bu yana, görev yapan ilçe başkanımız, sayın Erdinç İrel ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma, çok teşekkür ediyorum. Bu arkadaşlarım önce, 2014 yerel seçiminde, ardından Cumhurbaşkanlığı ve genel seçimlerde, çok özverili bir şekilde çalıştılar. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde, partimizin, Ergene’de seçimleri kazanmasında, onların katkıları, çok büyüktür. CHP Ergene ilçe örgütümüzün emekleri çok büyüktür. Kadın kollarımızın, gençlik kollarımızın emekleri çok büyüktür. Onlar, Ergene’ye sadece bir belediye başkanlığı kazandırmadılar. Onlar, bir davaya inanıp çalışarak, başarıya nasıl ulaşılacağını, Cumhuriyet Halk Partisinde örgüt olmanın ne demek olduğunu, dosta düşmana gösterdiler. Ben, o gün, Ergene’deki seçim çalışmalarımıza emek koyan, mücadele eden, tüm arkadaşlarıma, çok çok teşekkür ediyorum. Ayrıca, hepsi ile de gurur duyduğumu, huzurunuzda, ifade etmek istiyorum” dedi.

Ergene’ye CHP Bayrağını Hep Beraber Diktik

Başkan Yüksel açıklamasının devamında, “Değerli dostlar, sevgili Cumhuriyet Halk Partililer, yeni bir ilçeye dönüşen, Ergenemizde, 14 Ağustos 2013 tarihinde, ilçe teşkilatı kurulur kurulmaz, yerel seçim süreci başladı. O süreçte bizde, diğer aday adayı arkadaşlarımız gibi, Ergene belediye başkan aday adaylığımı, 30 Ağustos 2013 günü, yine burada, örgütümüzün önünde açıkladım. Hatırlarsanız o gün, ben size şunu söyledim. Arkadaşlar; Ergene belediye başkanlığına, aday adaylığı açıklamamı, 30 Ağustos tarihi olarak seçmemizin, bir anlamı var. 30 Ağustos, Türk halkının, bağımsızlık mücadelesinin, zafer ile sonuçlandığı, çok özel bir gündür. Bizim bayramımızdır. Atatürk’ün ve Türk ordusunun, zafer günüdür. Eğer beni, belediye başkan adayı olarak seçerseniz, bende size, tıpkı, Atatürk ve silah arkadaşlarının, 30 Ağustos zaferi gibi, Ergene’de, size zafer sözü veriyorum. İzmir’de göndere çekilen Türk bayrağı gibi, bende, Ergene Belediyesine, CHP bayrağı çekeceğim demiştim, ve dediğimizi yaptık, Ergene belediyesine, CHP bayrağını diktik. 29 Mart akşamı, bizde Ergene’de, örgütümüz ile, bu seçim yarışından, zafer ile çıktık” dedi.

Ergene’de Kısa Sürede Çok Büyük İşler Yaptık

Başkan Yüksel, “Sevgili dostlar, bu kale, Atatürkçülerin kalesidir. Bu kale, İsmet İnönücülerin kalesidir. Bu kale, Ecevitçilerin kalesidir. Bu kale, Cumhuriyetçilerin kalesidir. Bu kale, devrimcilerin kalesidir. Bu kale, vatanseverlerin kalesidir. Bu kale, Cumhuriyet Halk Partisinin kalesidir. Bu kale, sizlerin kalesidir. Biz bu kaleyi, kimseye öyle, kolay kolay kaptırmayız. Herkes bunu, böyle bilsin. Değerli dostlar, sevgili Cumhuriyet Halk Partililer. Biraz önce, Ergene belediyesinin, hizmetlerini anlatan filmimizi izlediniz. Hizmetlerimizin hepsini, buraya sığdırmamız, elbette mümkün değildi. Ergene belediyesinde, uygulamış olduğumuz, insan odaklı hizmetlerimizi, Ergenemizin bir ucundan, diğer ucuna taşıdık. Ergene’de kısa sürede, çok büyük hizmetlerin altına, imzamızı attık. Bizim, ama büyük, ama küçük, her mahallemizde hizmetlerimiz var. Ben daha, Velimeşe belediye başkanı iken, mahallelerimizin hepsini, tek tek gezdim, gördüm. Oradaki vatandaşlarımız ile konuştum, esnafımız ile tanıştım. Dertlerini, ihtiyaçlarını, taleplerini öğrendim. Ulaş, Velimeşe, Misinli ve Marmaracık gibi, belde olan belediyelerimizin, birçok meselesini kısmen çözdük. Yeşiltepe ve Sağlık mahallelerimizin, en önemli sorununun, içme suyu, kanalizasyon, altyapı, yol ve okul olduğunu Cumhuriyet mahallemizin, muhtarlık binası, yol ve park sorunu olduğunu, Vakıflar mahallemizin, altyapı ve yol sorunu olduğunu, Kırkgöz ve Esenler mahallelerimizin, muhtarlık binası yol ve düğün salonu ihtiyaçlarının olduğunu, Misinli mahallemizin, düğün salonu ve yol sorunlarının olduğunu, İğneler ve Ahımehmet mahallelerimizin, yol ve park sorunlarının olduğunu, Pınarbaşı mahallemizin, düğün salonu ve muhtarlık binası ihtiyacının olduğunu, Paşaköy, Yulaflı, Karamehmet ve Bakırça mahallelerimizin, yol sorunlarının, öncelikli ihtiyaçları olduğunu gördük” dedi.

Bir İlçenin 20 Yılda Yapamadığını Biz 4 Yılda Yaptık

Başkan Yüksel, “Elbette ki en önemli, diğer bir ihtiyaç, Ergene’ye yakışır bir, belediye binasının, olmamasıydı. Biz göreve gelir gelmez, mahallelerimizin ihtiyaçlarına göre, plan ve projelerimizi yaparak, çalışmalarımıza başladık. Marifet, iltifata tabidir derler. Yani yapılanı takdir etmek lazım. Ben bu konuda mütavizi olamayacağım. Biz Ergene’de, bir ilçenin, 20 yılda yapamadığı hizmetleri, 4 yıl gibi, kısa bir sürede tamamladık. Biz, seçimden önce verdiğimiz sözlerimizin, fazlasını yaptık. Yapamadıklarımız yok mu? Yapamadıklarımızda var tabi, ama sebepleri de var. Sağlık mahallesine, kapalı pazar yerini, o kadar uğraşmamıza ve yerini, devlet kurumlarından, ısrarla talep etmemize rağmen, mülkiyet devri, tarafımıza yapılmadığı için, kapalı pazar yerini, maalesef yapamadık. Belediye binası yapacağımız, Yeşiltepe mahallemizdeki yer ile ilgili de, aynı sıkıntıları yaşadık. Mülkiyetini alana kadar, bizi çok uğraştırdılar. Ama nihayet, bu işi de çözdük. Tapuyu çok şükür aldık. Bedava da vermediler. Yerlerimizi, takas ettik de aldık. Yapacağımız belediye binamızın, Ergeneye yaraşır bir bina olmasını, yıllarca, Ergeneye hizmet verebilecek, özelliklerde olmasını istiyoruz. Şimdi, belediye binasının, projesini hazırlıyoruz. İnşallah önümüzdeki dönemde, belediye hizmet binamızı, hep beraber, hizmete açmak, buradaki herkese kısmet olur” dedi.

Ergene’yi Sizlerle Yönettik ve Yönetiyoruz

Başkan Yüksel konuşmasının devamında, “Değerli dostlar, sevgili Cumhuriyet Halk Partililer. Biz Ergene’yi, Ergenelilerle birlikte yönettik ve yönetiyoruz. Halkımızın istekleri, bizim için, hep birinci planda oldu. Muhtarlarımız ile sürekli iletişim halinde olduk. Biz, iyi gününde de, kötü gününde de, halkımızın hep yanında olduk. Belediyemizin kapısı, halkımıza, hep açık oldu. Belediyeye gelip de, benimle görüşemeyen, derdini anlatamayan, hiç kimse olmamıştır. Değerli dostlar, sevgili Cumhuriyet Halk Partililer. Geçmişten gelen, tecrübemiz ve bilgi birikimimiz ile, kısa bir zamanda, belediyenin, kurumsal bir yapıya, kavuşmasını sağladık. Şimdi, halkımıza en güzel şekilde, hizmet veriyoruz. Tek sıkıntımız, Ulaş da ki belediye binasının, yetersizliğinden dolayı, birimlerimizi, bir araya toplayamadık. İnşallah, önümüzdeki dönemde, yapacağımız belediye binamız ile bu sorunu da, çözmüş olacağız. Değerli dostlar, sevgili Cumhuriyet Halk Partililer. Ergene belediyesi olarak, sosyal belediyeciliğinde, en güzel örneklerini vermeye çalıştık. Sadece, bir yıl iptal ettiğimiz, boza festivali ve sünnet şölenimizi, her yıl, halkımız için yaptık. Sünnet şölenlerinde, bu güne kadar, 1016 çocuğumuzu sünnet ettirdik. Her yıl, vatandaşımızın severek izlediği, Kızılcıklı Mahmut Pehlivan, geleneksel yağlı güreşlerimizi gerçekleştirdik. Yüzlerce hasta vatandaşımızı, binlerce kez, hasta nakil araçlarımız ile hastanelere taşıdık. Bir sürü kültürel faaliyetler gerçekleştirdik. Dar gelirli halkımıza, yardımlar yaptık. Spor kulüplerimizi, maddi yardımlarla destekledik, Daha fazla zamanınızı almamak için, bunları tek tek, buradan saymayacağım. Hizmetlerimiz ortada. Yapılanları hepiniz görüyorsunuz. Açılan tesisleri, çabalarımızı, hizmetlerimizi görüyorsunuz. Zaten meydanlarda izimiz, mahallelerde hizmetimiz olmasa, bu göreve tekrardan talip olmaya, yüzümüzde olmazdı. Biz yarış için değil hizmet için varız. Bu hizmetlerimizi yerine getirirken, en büyük desteği ve gücü, sizden aldık. Bizi bu göreve, sizler layık gördünüz. Bizlerde, bu onurlu görevi, layıkıyla yerine getirmek için, gece gündüz demeden, çalıştık ve çalışmaya da, devam edeceğiz. Ergene’de, Türkiye Cumhuriyetinin en huzurlu, en renkli, en dost, en kardeş, en güzel karesini oluşturan, siz Ergeneliler, hep beraber barış içinde, birlik içinde, sevgi ile birlikte büyümeye ve gelişmeye, devam edeceğiz. Sevgili dostlar, sevgili Ergeneliler Ergene’de, hizmetlerimiz ile fark yarattık. Yaşanılabilir bir Ergene’yi, sizlerle, hep birlikte, el ele vererek inşa ettik. Birinci dönemimizi, çok güzel hizmetlerle, hayırlısıyla tamamlayacağız. 31 Mart 2019’da, ikinci dönemimize girerken, sizlerle birlikte yeni bir sayfa açacağız. Ergene’de, hiçbir mahalleyi, birbirinden ayırmadan, insan ayrıştırmadan, daha yapacak çok projemiz var” dedi.

29 Mart 2014’te Diktiğimiz Bayrak, 31 Mart’ta da Ergene’de Dalgalanmaya Devam Edecek

Başkan Yüksel konuşmasının sonunda, “Değerli dostlar, sevgili Ergene’liler İlçemize yönelik yeni projelerimizi, yeni hayallerimizi hayata geçireceğimiz, yeni dönemde de, bugüne kadar, Ergeneye yaptıklarımıza güvenerek, sizlerin huzurundayım. Ergene Belediye Başkanınız, Rasim Yüksel olarak, ve Ergene’nin ilk belediye başkanı olarak, bana güvenenleri, utandırmadığıma, gecemi gündüzüme katarak, mesai gözetmeksizin, çok çalıştığıma, halkının hep içinde olan, onların iyi gününde de, kötü gününde de, hep yanında olan, bir başkan olduğuma, vatandaşına dert olan değil, derman olan, bir belediyecilik yaptığımıza, Ergenelinin hakkını, her zaman ve her şartta gözettiğimize, her zaman, partim ve CHP İlçe örgütüm ile, güzel bir ilişki halinde, ve onların yanında olan, bir başkan olduğuma inanarak, önümüzdeki dönemde de, Ergene belediyesinin, bu onurlu görevine, talip olduğumu, huzurlarınızda açıklıyorum. 29 Mart 2014’te diktiğimiz bayrak, Allah’ın izniyle, 31 Mart’ta da Ergene kalesindeki yerinde dalgalanmaya devam edecek. İyi ki, CHP gibi bir partinin, ulu bir çınarın üyesiyim. Ne mutlu bana, sizin gibi dostlarım var. Ne mutlu bana, görev süremde, sizleri utandırmadım. Allah, çıktığımız bu yolda, bizi utandırmasın. Allah yar ve yardımcımız olsun. Geldiğiniz için, desteğiniz ve sevginiz için, hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Sağ olun, var olun” dedi.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

HABERE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık