Son dakika haberleri Tekirdağ'ın haber sitesinde

  • Dolar 5.7696
  • Euro 6.4279
  • GR ALTIN 283.29
  • ÇEYREK 463.18

“POTANSİYELİ BÜYÜKŞEHİR TEKİRDAĞ” İÇİN 1059 HİZMET ADIMI!

CUMHUR İTTİFAKI AK PARTİ TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MESTAN ÖZCAN’IN 1059 HİZMET ADIMI LANSMAN TÖRENİNE BÜYÜK İLGİ VARDI!

“POTANSİYELİ BÜYÜKŞEHİR TEKİRDAĞ” İÇİN 1059 HİZMET ADIMI!

Cumhur İttifakı AK Parti Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mestan Özcan, 100 günü aşkın süredir sahada tek tek görüştüğü Tekirdağ halkının talepleri doğrultusunda ekibiyle planladığı 1059 Hizmet Adımının detaylarını açıkladı. 10 Mart Pazar günü Tekirdağ İl Kültür ve Turizm Merkezi’nde düzenlenen ve yoğun ilgi gören toplantıda Mestan Özcan’a tüm İlçe Belediye Başkan Adayları, Milletvekilleri, Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları, AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mülayim Kuru ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Murat Kurum katılımlarıyla destek verdi.

 

AK Parti Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mestan Özcan, düzenlediği ilk basın toplantısında bahsettiği 1059 hizmet adımının detaylarını basın mensupları ve AK parti teşkilat üyeleriyle paylaştı. Konuşmasına yönetim felsefesini anlatarak başlayan Mestan Özcan: “İlk basın toplantımı yaparken demiştim ki, ben katılımcı, stratejik ve şeffaf bir belediye başkanlığı hedefliyorum. Şeffaf olacağız dedim çünkü Büyükşehir Belediyesi’nin hedefleri, hedeflerin gerçekleşme oranları, gelir-gider dengesi, ihaleler ve benzer her türlü konuda her zaman halkımıza hesap vereceğimizi verebileceğimizi bilmenizi istiyorum. Bilinsin ki doğru işi, doğru kişilerle, doğru maliyetle, tam zamanında hayata geçireceğiz bunun sözünü burada hepinize veriyorum. Yapacağımız her hizmet adımında önceliğimiz bu yönetim modeli olacak. Ancak dedik ki, 1059 hizmet adımı planlıyoruz Potansiyeli Büyük Şehir Tekirdağ için… Daha yaşanabilir, daha sosyal, daha çevreci, daha zengin bir Tekirdağ için Trafik ve Ulaşım, Çevre ve Şehircilik, Yaşam ve Toplum, Ekonomi ve Turizm olmak üzere 5 ana başlıkta ve bu 5 ana başlığa dair alt başlıklarda 1059 hizmet adımı artık netleşti.

TRAFİK VE ULAŞIM SORUNUMUZ KALMAYACAK

Ana başlıklar arasında yer alan Trafik ve Ulaşım ana kategorisinde Köprülü Kavşaklar, trafiğin yoğun olduğu ilçelerde 17 adet Dalçık Kavşak, Eco Ulaşım, doğu-batı ve kuzey-güney hattını bağlayan Raylı Sistemler, 3 farklı noktada Telerefik gibi toplam 138 hizmet adımını planımıza aldık. Tek noktadan tüm şehrin trafik akışını kontrol edeceğiz.

5 YILDA 50.000 YENİ İSTİHDAM HEDEFLİYORUZ

Şehrimizi kalkındıracak ve istihdam sağlayacak olan Ekonomi ana kategorisinde Akıllı İstihdam Veritabanı, Nitelikli Ara Eleman Yetiştirme Merkezi, Girişimcilik Kuluçka Merkezi, Akıllı Tarım Uygulamaları, Tekirdağ CO-OP, Sulama Göletleri, Tarıma Dayalı İhtisas Besi OSB, Organize Sera Bölgesi, Ağaç ve Orman Ürünleri Merkezi, Ormancılık Stratejik Planı gibi maddelerle toplam 212 hizmet adımı hayata geçmek üzere tüm çalışmalarımızı tamamlandık.

 

TEMİZ VE YEŞİL BİR TEKİRDAĞ GELİYOR

Çevre ve Şehircilik konusu da ana kategorilerimizden biri ve bu alandaki hizmet adımlarımızı bugün Sayın Bakanımız da burada iken açıklamak bizim için ayrı bir onur.  Çevre ve Şehircilik alanındaki hizmetlerimiz, Katı Atık Düzenli Depolama Sahası (BİOGAZ Fabrikası), Millet Bahçeleri ve Mesire Alanları, Gölet Kenarları Düzenlemeleri, Dere Islahları, Sahil ve Plaj Düzenlemeleri, Kapalı Pazar Yerleri, Sebze&Meyve Halleri, Katlı Otoparklar, Nikah Sarayları, Stadlar, Spor Kompleksleri, Yüzme Havuzları, Yürüyüş ve Koşu Parkurları gibi maddelerden oluşuyor. Tekel Fabrikasının bulunduğu tarihi yapıları da aslına uygun şekilde restore ettirerek Şehir Müzesine Dönüştürülmesi yine planlarımız arasında. Şehrimizin gururu olan 57. Alay Şehitleri için Cami ve Külliye projesi ile birlikte tam 445 hizmet adımını gerçekleştireceğiz. Bunlarla birlikte, Ergene Havzası Eylem Planı doğrultusunda 2020 itibariyle temiz suyumuza kavuşacağız.

KALİTELİ ŞEHİR, KALİTELİ YAŞAM GETİRECEK

Yaşam ve Toplum ana kategorisinde ise şehrimiz insanının yaşam kalitesini yükseltmek birincil önceliğimiz olacak. Anne-Baba Okulları ve Evlilik Danışmanlıkları, Çocuk, Genç ve Kadın Meclisleri, Şehir Konferansları - Tekirdağ Talks, Çocuklarımızın evlere hapis olmasını önlemek için Dev Eğlence Parkı, Çocuk Bahçeleri, Harika Çocuklar Bursu, Spor Kulüpleri, Tekirdağ Şehir Tiyatrosu, Kongre ve Sergi Sarayı, Park Tekirdağ, Çorlu Bilim, Sanayi  ve Teknoloji Müzesi, Aş Evleri, Taziye Evleri, Engelli Rehabilitasyon ve Habilitasyon Merkezleri, Sanat Kampüsü, Amfi Tiyatro, Türkiye Sanat Tarihinde çok önemli bir değer olan değerli sanatçı Ergin İnan Müzesini hayata geçirerek şehrimize önemli bir oluşum katacağımıza inanıyorum. Bunun yanında Çok Amaçlı Spor Kompleksleri, Amatör Kulüpler Altyapı Tesisleri, Tekirdağ Robotic Kulübü, TekAPP Tekirdağ Hakkında Her şey, Hayvan Bakımevleri ve Rehabilitasyon Merkezleri ile birlikte tam 255 hizmet adımı artık defterlerimizde yazılı; gerçekleştirmek için heyecan duyuyoruz.

5 YILDA 10 MİLYON TURİST AĞIRLAYACAĞIZ; HAZIR OLUN

Turizm konusu bizim için çok değerli Tekirdağ’ın inanılmaz bir potansiyeli var. Bu kategoride Keşfedilmemiş Koylar, Treking, Motosiklet Mimar Sinan Eserleri, Yamaç Paraşütü, Gastronomi, TekApp Turizm Modülü, Camping Alanları, Tekne Turları, Dalış Kulübü, Spor Turizmi Tesisleri, Motocross ve Dağ Bisikleti Parkurları, Balkan Ülkeleri Sağlık Turizmi Tanıtım Konseyi, Yat Limanları, Bağbozumu Festivali, Seyir Terasları, Oyuncak Müzesi ve Gastronomi Turizmi konu başlıkları ile toplam 109 HİZMET ADIMINI hayata geçireceğiz.“ diyerek açıkladığı hizmet adımları ile örnek gösterilen bir şehre döneceğimizi dile getirdi.

“Mestan ÖZCAN Bu Şehir İçin Büyük Bir Şans!”

1059 Hizmet Adımının lansman töreninde kapanış konuşmasını gerçekleştiren Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Murat Kurum: “Sayın Mestan Özcan Tekirdağ için çok güzel projeler açıkladı. Kendilerine devletimizin tüm imkanları konusunda destek olacağımızı özellikle belirtmek istiyorum. Mestan Özcan bu şehir için büyük bir şans. Kendisinin ticaret hayatındaki vizyonu belediyecilikteki performansı için önemli bir veridir diye düşünüyorum.“ dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin HDP işbirliğine ilişkin de açıklamalarda bulunan Sayın Murat Kurum:. “CHP de zillet ve illet ittifakını kurdu. Terör örgütünün uzantılarıyla kol kola girdiler. Bir CHP Belediye Başkan Adayı çok büyük bir skandala imza attı. Yaptıkları miting esnasında mikrofonu açık unuttular ve Kürdistan yalanları ortaya çıktı. CHP’li adaylar diyor ki, ‘Bize verecekler’ yani Kürdistan’a gidecek, oy onlara gidecek. Sela okuyan hocamızla ilgili de ağza alınmayacak sözler ediyorlar. HDP ile yaptıkları ittifakı hem de inancımıza yaptıkları saygısızlıkları ortaya çıkıyor. Günümüzde CHP’nin zihniyeti budur; seçim kazanmak için her kirli ittifakı denediler. Şimdi de denemeye devam ediyorlar. Ama ne yaparlarsa yapsınlar. Milletimiz CHP zihniyetine hiçbir zaman o yetkiyi vermedi. İnşallah 31 Mart’ta da vermeyecektir. Geçtiğimiz günlerde CHP Genel seçim manifestosunu açıkladı. Dediler ki, Mart’ın sonu bahar. Bende sizlere soruyorum değerli kardeşlerim, Bu ülke CHP döneminde ne zaman baharı gördü ki bu Mart baharı görsün?”  sözleriyle büyük alkışlar eşliğinde konuşmasını sonlandırdı.

Cumhur İttifakı AK Parti Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mestan Özcan’ın 1059 Hizmet Adımı lansman töreni Sayın Bakan Murat Kurum’un tüm ilçe belediye başkan adaylarını sahneye davet ederek birlik mesajı vermesiyle son buldu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tekirdağ ili basın mensuplarına adaylık sürecine ilişkin açıklamalarda bulundu. Konuşmasına basın mensuplarının “10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Günü”nü kutlayarak başlayan Mestan Özcan, 4 madde ile neden belediye başkan adayı olduğunu anlatarak şunları söyledi: “Belediye Başkanlığı’nı düşünmeye başladığımda, aklımda sürekli şu 4 konu vardı. Birincisi, 47 yıldır bu topraklarda yaşayan biri olarak bu şehrin insanlarına hizmet verme fikri beni çok heyecanlandırıyordu. Çünkü içlerinden biri olarak insanların, esnafın, iş insanlarının, kadınlarının ve dahi gençlerin yaşadığı problemleri ve bu şehrin dinamiklerini biliyordum. İkincisi, bu şehirde evlendim ve Allah bağışlarsa 2 evlat sahibi oldum. Kendi çocuklarım ve ailem için güzel bir gelecek hayalim var. Ama anladım ki, kendi çocuklarım için hayal ettiğim herşeyi başkalarının çocukları için de istiyorum. Anladım ki, ben çocuklarımız daha iyi bir geleceğe ulaşsınlar diye siyaset yapıyorum. Üçüncüsü, bazen işim gereği, bazen de ailemle çıktığımız seyahatlerde onlarca şehir gezdim. Bu seyahatlerden anladığım şu ki: Tekirdağ çok yüksek potansiyeli olan şehirlerden biri, ancak potansiyeli çok kötü yönetilen bir şehir. Bu potansiyeli açığa çıkarmak son derece mümkün ve bunu bu şehrin insanları ile birlikte yapacağız. Dördüncüsü ise, ben bu şehrin esnaflarından birinin çocuğu olarak doğdum büyüdüm. Ailemden aldığım terbiye de, inancım da bana problemlere sırtımı dönmektense onları çözmek için çaba sarfetmem ve elimi taşın altına koymam gerektiğini söylüyor. İşte bu nedenlerle Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak bugün karşınızdayım.”  

 

 

Açıklamalarına nasıl bir Büyükşehir Belediyesi ve nasıl bir Büyükşehir Belediye Başkanı hedeflediğini anlatarak devam eden Mestan Özcan “Neticede ben az evvel belirttiğim nedenlerle çıktığım bu yolda, kaynaklarını doğru kullanan, önce doğru işi planlayan ve yapan, bunu da detaylıca fizibilitesinden maliyetlerine, insan kaynağından çıktılarına kadar çalışan, sonra o işi doğru, eksiksiz ve zamanında bitiren bir Büyükşehir Belediyesi istiyorum. Yine söylüyorum ki bu şehrin Türkiye’nin Vizyon Şehri olmasının önünde hiçbir engel yok. Şekeri var, unu var, suyu var. Helva için herşey hazır. O zaman bir ehil el ve bir ehil ekiple aşılmayacak engelimiz yok.” Dedi.

 

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın bir parmak izi gibi eşsiz olmasının yollarını da açıklayan Mestan Özcan sözlerine “Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı olarak yönetimin hiçbir aşamasında değerlerimden vazgeçmeyeceğim. Bugün nasıl ulaşılabilirsem, hergün yine ulaşılabilir olacağım. Bunun altyapısını da çalışıyoruz. Telefonumda şuan cevaplayamadığım 9486 mesaj var. Herbirine cevap vereceğim inşallah. Ama ayırtedici özellğimiz, parmak izimiz ne olacak biliyor musunuz? Tüm paydaşlarımızın söz sahibi olduğu bir platform oluşturarak “KATILIMCI” bir yönetim modeli uygulayacağım. Sorunların her zaman çözülebilir olduğu bilinci ile hareket edecek “ÇÖZÜM ODAKLI” bir yaklaşım sergileyeceğim. Yönetimin her aşamasında “ŞEFFAF” olacağım. Belki de en önemlisi belediyecilik anlayışımın merkezinde her zaman insan olacak; “İNSAN ODAKLI” yaklaşımımdan asla ödün vermeyeceğim. “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” diyen atalarımızın sözleri bize ışık olacak. Karanlıkta yolumuzu kaybetmeyeceğiz inşallah.  “VİZYONER” bir tavır sergileyecek, gelecek hedeflerimizin soyut düşüncelerden değil, spesifik, ölçülebilir, ulaşılabilir ve zamanla sınırlandırılmış somut konulardan oluşmasına büyük önem vereceğim. Hiçbir hizmet adımından, hiçbir zorluktan, hiçbir kronikleşmiş problemden korkmayacağım ve her zaman insanım için “CESUR” adımlar atacağım. Bunlar benim bugün size aktarmak istediğim, gönlümden geçenler. Bu göreve gönülden talibim. Bundan sonraki süreçte daha sık bir araya geleceğiz inşallah.” diyerek devam etti.

 

Mestan Özcan, “Vizyon Şehir Tekirdağ” sloganıyla planladıkları ve bir süredir şehrin gündemini oluşturan 1059 hizmet adımına ilişkin de kısa açıklamalarda bulundu. Daha yaşanabilir, daha sosyal, daha çevreci, daha zengin bir Tekirdağ için Trafik ve Ulaşım, Çevre ve Şehircilik, Yaşam ve Toplum, Ekonomi ve Turizm olmak üzere 5 ana başlıkta ve bu 5 ana başlığa dair 27 alt başlıkta 1059 hizmet adımı planladıklarını belirten Mestan Özcan, bu hizmet adımlarındaki tüm detayları ve büyük projelerini düzenli olarak basın mensupları ile paylaşacaklarını kaydetti. Mestan Özcan sözlerini “her bir hizmet adımı için detaylı bir çalışma gerçekleştiriyoruz. Bunlar birer seçim vaadi olsaydı, şimdiye kadar rahatlıkla önünüze getirebilirdik. Oysa herbiri için yapılan çalışmalar sonuçlandıkça, niyetimiz önce şehrin acil ve önemli konularından oluşan 1000 hizmet adımını açıklamak. Sonra 50 büyük hizmet adımını sırasıyla açıklayacağız. En son, bütün çalışmalarını devlet, özel sektör, sivil toplum kuruluşları ve uzmanlarından oluşan tüm paydaşlardan alınan görüşler ile şekillendireceğimiz Tekirdağ’ın 9 Mega Hizmet Adımı’nı yine önce sizlerle paylaşacağız. Bugünkü katılımınız ve bundan sonraki destekleriniz ve ilginiz için hepinize şimdiden çok teşekkür ediyor; güzel haberler ile bir araya gelebilmeyi diliyorum.” diyerek sonlandırdı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mestan ÖZCAN Biyografi

 

1972 Tekirdağ doğumlu olan Mestan Özcan, Trakya Üniversitesi Tekirdağ Ziraat Fakültesi Ziraat Mühendisliği Bölümü mezunudur.

Mardin - Savur Jandarma Komando Bölük Komutanlığı 3. Tim Komutanı olarak askerlik görevini ifa eden Özcan, iş hayatına 2000 yılında adım attı. 2000 yılından bu yana, 65 yıllık geçmişi ile tanınan tarım, gıda ve hayvancılık sektörlerinde faaliyet gösteren aile şirketinin 2. kuşak yöneticisi olarak ticari faaliyetlerini sürdürmektedir. 

Maddi ve manevi birikimini paylaşmanın en büyük zenginlik olduğu düşüncesi ile kendisini bir Âhi olarak nitelendiren Özcan, dürüstlük, güvenilirlik, çalışkanlık, fedakarlık gibi ahlâki erdemler ile iş yaşamını sürdürmenin ve bu düşünceleri daha fazla kişiye ve en önemlisi genç nesle aktarmanın önemine binaen 2004 yılında TOBB Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu’na seçildi ve 2011 yılına kadar da Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. 2004-2011 tarihleri arasında TOBB İl Genç Girişimciler Kurulu Üyesi olarak faaliyetlerde bulundu.

Siyasete 2009 yılında AK Parti’ye üye olarak adım attı. 2011 yılında Tekirdağ AK Parti 4. sıra Milletvekili Adayı, 2014 Yerel Seçimlerinde Malkara İlçe Seçim Koordinatörü, 2014-2018 yılları arasında sırasıyla AK Parti Tekirdağ Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı ve Teşkilat Başkanı ve 2018 yılında ise Tekirdağ AK Parti 4. sıra Milletvekili Adayı olarak siyasi faaliyetlerine 9 yıl boyunca devam etti.

2017 Referandumu Sürecine Tekirdağ AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı olarak giren Özcan, Tekirdağ’ı 12 ili kapsayan 1. Bölge’de oy oranını artıran tek il yapan ekibe liderlik etti.

Ayrıca AK Parti ile siyasete devam ederken, 2014 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sürecinde Sn. Recep Tayyip Erdoğan’a destek olabilmek için, parti dışından 60 iş adamı ile Recep Tayyip Erdoğan’ı Destekleme Platformu’nu kurdu ve sosyal medyada ve ulusal / yerel basında bir siyasi kampanya yürüttü.

Tekirdağ’da başlayan ve devam eden 47 yıllık yaşamının, aileden aldığı terbiyenin, eğitim hayatının, ticari hayatının ve siyasi hayatının nihayetinde 2019 Mahalli İdareler Seçimlerinde AK Parti Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı olarak gösterilen Mestan Özcan, 2000 yılından bu yana Güniz Özcan Hanım ile evli ve 2 kız evlat babasıdır.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

HABERE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık