Son dakika haberleri Tekirdağ'ın haber sitesinde

  • Dolar 5.751
  • Euro 6.3899
  • GR ALTIN 272.89
  • ÇEYREK 446.18

Biz Her Şeyi Herkesin Gözü Önünde Yaptık

Çorlu Beşiktaşlılar Derneği Başkanı Akın Yılmaz Muhittin Mahallesi Tütün Sokak üzerinde bulunan eski Dernek Binalarının Çorlu Belediyesi tarafından yıkılmasından sonra gazetecilere açıklamada bulunurken Çorlu Belediyesine de sitemde bulundu.

Biz Her Şeyi Herkesin Gözü Önünde Yaptık

Bir dönem Çorlu'da ki Beşiktaşlı taraftarlara ev sahipliği yapan Muhittin Mahallesinde ki Çorlu Beşiktaşlılar Derneği sözde kaçak yapı olduğu gerekçesi ile Çorlu Belediyesi tarafından yıkıldı. Yıkılan eski dernek binası sonrasında Çorlu Beşiktaşlılar Derneği Başkanı Akın Yılmaz basın toplantısı düzenleyerek yaşanan sürece ilişkin açıklamalarda bulundu. Çorlu Beşiktaşlılar Derneği Yönetim Kurulu ve dernek üyelerinde hazır bulunduğu basın toplantısında konuşma yapan Yılmaz; “"2006 yılında temeli atılan ve 2017 yılında yıkılan Dernek binamız hakkında yaşanan bütün süreci sizlerle paylaşmak isterim. Tinerci, balici ve her türlü pisliğin yaşandığı bu yerler dönemin Belediye Başkanı Altan Ersin tarafından önce Fenerbahçeliler sonra Galatasaraylılar ve en sonda Beşiktaşlılar Derneği olarak bize verildi. Biz geldiğimiz de mahalle patlama noktasındaydı. İnanın orada o kadar iğrenç olaylar yaşandı ki yani bunlara size anlatsan roman olur. Bizler yönetim kurulumu ve üyelerimiz ile yapmış olduğumuz toplantılarda burasını diğer dernek kulüplerinden daha güzel, daha elit bir bina yapımına karar verdik. Dönemin Belediye Başkan yardımcısı Mustafa Söyler kardeşimizin hem kendisi bizim üyemizdir çizdiği proje ile ilk kazmayı vurduk” dedi.

Kaçak yapı temel atma töreninde o kadar kişi bir araya geldi

Akın Yılmaz açıklamalarının devamında; “Dönemin Kaymakamı, belediye başkanı, kulüp as başkanı, belediye meclis üyelerimizin ve o dönem Milletvekili seçimleri varken bütün Milletvekili adaylarının ve şimdi Belediye Başkanı olan o dönem CHP Çorlu İlçe Başkanlığı yapan ağabeyimizin de orada olduğu temel atma töreni düzenledik. Yani bu bina nasıl bir kaçak yapıysa kaçak temel atma töreninde o kadar kişi bir araya geldi. Yaklaşık 1 yıl içinde bu binamızı bitirdik ve içine geçtik tabi bu o kadar kolay olmadı. Biz bu projeye Çorlu Belediyesi ile elimizde olan sözleşmeler ve projeler dahilinde işe başladık, elimizde ki bütün belgeleri Belediyeye verdik. Daha sonra ki süreçte işte Belediye Başkanı Altan Ersin tutuklandı, mahkemeye çıkarıldı ceza aldı. Bu süreçte kadar bizim derneğiniz ile ilgili bir sıkıntı yaşanmadı. Daha sonra ki dönemde ağabeyimiz Belediye Başkanı seçildi ve koltuğa oturdu. Seçim biteli 10 gün geçti, o zaman bizim inşaat süresi içinde mahallemizde oturan yaşlı bir Rafet amca vardı, Rafet amca yanımızdan geçerken oğlum dedi niye burasıyla bu kadar uğraşıyorsunuz burasını zaten Belediye yıkacak dedi. Bizde bu cümlenin ardından şok olduk. Yani bu nasıl bir düşünce ise seçimden önce demek ki burasının yıkılacağı hesaplanıyordu. İnsanlara da böyle anlatıldı. Sonrasında işte gönderilen yıkım kâğıtları, derneği boşaltın yazıları, kulübümüzden kimse ile görüşmemeler, Belediye arandığında bize cevap vermemeleri bir sürü fakslar yazılar süreç böyle devam etti” ifadelerine yer verdi.

İçine girdim kapıyı kilitledim

Bir sabah dönemin İlçe Emniyet Müdürü yardımcısı tarafından arandığını sözlerine ekleyen Yılmaz; “Başkanım bugün Dernek binanız yıkılacak” dedi. Dernek binasına polisler getirilmiş, arkadan kepçeler, ambulanslar yani dersiniz törenle geliyorlar yıkıma. Ardından Başkan Yardımcımız Oktay Çolpan, Belediyenin İmar Müdürü. Bu süreç içinde herkes biliyordur derneğin içine girdim kapıyı kilitledim. hayır burayı yıkamazsınız dedim. Sonra bunlar çilingir ile kapıyı açtılar sonra ben çatıya çıktım falan filan. Bunları yaşadık gitti yani ulusal basında bile haber oldu" dedi.

"Nedir Bunların Beşiktaşlılar Düşmanlığı"

Akın Başkan, "Şimdi şunu da söyleyeyim ben Çorlu Önerler mahallesindenim buranın köklü ailelerindeniz ben Cemal Yılmaz'ın oğluyum. Bizim aile yapımız geleneğine, göreneğine bağlı, içinde sosyal dayanışması olan asla kimseyle şahsi problemi olmayan bir ailedir. Şimdi benim hiç bir şahsi problemim yok Belediye Başkanı Ünal Baysan ile ama yani nedir bunların Beşiktaş düşmanlığı, bunun anlayamadım gitti. Biz kaçak bir şey yapmadık herkesin gözü önünde yaptık bu binayı. Daha sonra ki yapılan görüşmeler sonunda bize 15 günlük bir süre verdiler. Bu süre içinde de bize burayı boşaltın dediler" dedi.

"Sağ Olsun AK Partili Vekilimiz"

Akın Yılmaz ayrıca; "Biz bu 15 günlük süreci iyi değerlendirelim dedik sonrasında CHP'li Milletvekillerimiz ile görüştük fakat onlardan bir sonuç alamadık. Bu sefer Ankara'nın yolunu tuttuk ve AK Partili Milletvekillerimiz ile görüştük onlardan randevumuzu aldık ve Ankara'da görüştük. Allah razı olsun Vekilimiz Ziyaeddin Akbulut ile Ahmet Kanbur bizi orada karşıladı ve hala haklarını yemem.  Ziyaeddin Akbulut ağabeyimizi aradı dedi nedir bu derneklerin durumu bu telefon görüşmesi ile ilgili bir de anım var bunu da sizlerle paylaşacağım, ağabeyimiz ile yapılan görüşme sonrasında Ziyaeddin Akbulut Vekilimiz gerekli yerlere yazılar yazdı, ilgili kurumları aradı ve biz daha meclisten çıkmadan Çorlu'dan ağabeyimiz bizi arattırıyor kendisi ile yapılan telefon görüşmemizde bize sizin Ankara'da ne işiniz var, biz bunu kendi aramızda hallederiz denildi. İnanının bu konuşmadan sonra 2-3 yıl kimse bizim kapımızı çalmadı, yanımıza gelmedi. İşte burası kaçak binadır, yıkılacaktır diye kimse derneğimize gelmedi" dedi.

"Ben Evladımı Kaybettim"

Dernek binasının evladı gibi olduğunu belirten Akın Yılmaz, "Bu dernek benim evladım gibiydi yani yıkılması ile ben evladımı kaybettim inanın bu böyle yani. Sağ olsun Ziyaeddin Vekilimiz sayesinde 2-3 yıl kimse yanımıza gelmedi. 2014 Mayıs ayına geliyoruz bize tekrar bir yazı, işte orayı çabuk boşaltın bu nasıl bir yazıysa Valilik kararı ile denildi. Biz yıkmıyoruz Valilik yıkıyor yani bırakın bunları biz o dönem bölgemizde Valilik Yapan şimdi Gaziantep ilinde Ali Bey ile gittik görüştük yani Ali Bey'de benim bunla hiç alakam yok dedi biz bunu da öğrendik. Çorlu Belediyesi bu süreçte bizlerle oturup bir konuşma yapmadı, biz kendilerine burayı yıkmayın, burayı muhtarlık yapın, mescid yapın, Gaziler Derneğine verin, düğün salonu yapın dedik. Burasının kamu yararına bir yer olmasını istedik. En son Atatürkçü Düşünce Derneği yerimizi istemiş, Tabip Odası istemiş, Trakya Kalkınma Ajansı istemiş fakat bir sonuç alamamışlar. Biz sonra tekrardan ağabeyimizin yanına gittik yönetimim ile görüştük bize dedi ki siz buradan çıkın biz burasını yıkmayacağız, bize söz verdiler işte biz burasını kullanırız sizlerde bu süreçte yasal sürecinizi başlatırsınız bu zaman zarfı içinde davayı kazandığınızda zararınızın ne kadar olduğunu beyan ettirip davayı kazanıp hakkınızı alırsınız dedi. Davamız hala devam ediyor yargıtayda dava" dedi.

"Yıkıma Yapacak Firma İle Sözleşmeleri Yok"

Başkan Akın Yılmaz, "Şubat 2017'de bize tekrar bir yazı gönderdiler hemen burayı boşaltın diye, bize burası için bir çözüm bulunacağını belirttiler. Daha dün yıkım sırası esnasında yıkımı yapacak taşeron firma ile sözleşme yapmamışlar sözleşme yok ellerinde bize verdikleri sözleşme farklı bir şey yani ellerinde ki o kağıdın örneğini de aldık sonra geriye dönük sözleşme yaptılar ki buda yasak bir şey değil bununla ilgili davamızı da açacağız. Hukuki olarak bununla ilgili de ne yapabiliyorsak yapacağız" dedi.

"Çorlu'da Yıkılacak Tek Bir Yer Mi Kaldı"

Sonuçta Sosyal etkinlik kapsamında Türkçe Olimpiyatlarının Çorlu'da yapılması için kendini yırtan ağabeyimiz bizim derneğimizi yıkmaya kalkıyor, kendi yakınlarına sığınak, depo iskan verip dükkan veren ağabeyimiz geliyor burada bizim derneğimizi yıkıyor. Şimdi bunlar Çorlu'da konuşulan bilinen şeyler, Emlak Konutları bölgesine yapılacak binalar için yolları değiştiren ağabeyimiz geliyor bizim dernek binamızı yıkıyor. Hiç bir yerde olmayan oyun gruplarını o yolları açtıran bölgede yapmayı planlayan ağabeyimiz geliyor bizim derneğimizi yıkıyor. Sanayi Sitesinde 2.etap adı altında yapılan yerlerde mühürlenen ceza kesilen yıkım kararı çıkıp da yıkılmayan yerler bunları bırakıyorsun bizim derneğimizi yıkıyorsun. Çorlu'da yani yıkılacak tek bir yer mi kaldı da bizim derneğimizi yıkıyorsun ya da bizi delege seçimlerinde farklı tarafta mı gördü ondan mı 10 gün sonra gelip derneğimizi yıktılar" dedi.

"CHP Üyeliğimden İstifa Ediyorum"

"Bugün itibari ile sözlerimiz tamamlıyorum, kendim de CHP Çorlu İlçe Başkanlığında gençlik kolları başkanlığı yaptım, eğitim sekreterliği yaptığım, ilçe başkan yardımcılığı yaptığım Cumhuriyet Halk Partisinden istifa ediyorum. Size de saygılar sunuyorum bu açıklamada yanımda bulunan herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Bir dönem Çorlu'da ki Beşiktaşlı taraftarlara ev sahipliği yapan Muhittin Mahallesinde ki Çorlu Beşiktaşlılar Derneği sözde kaçak yapı olduğu gerekçesi ile Çorlu Belediyesi tarafından yıkıldı. Yıkılan eski dernek binası sonrasında Çorlu Beşiktaşlılar Derneği Başkanı Akın Yılmaz basın toplantısı düzenleyerek yaşanan sürece ilişkin açıklamalarda bulundu. Çorlu Beşiktaşlılar Derneği Yönetim Kurulu ve dernek üyelerinde hazır bulunduğu basın toplantısında konuşma yapan Yılmaz; “"2006 yılında temeli atılan ve 2017 yılında yıkılan Dernek binamız hakkında yaşanan bütün süreci sizlerle paylaşmak isterim. Tinerci, balici ve her türlü pisliğin yaşandığı bu yerler dönemin Belediye Başkanı Altan Ersin tarafından önce Fenerbahçeliler sonra Galatasaraylılar ve en sonda Beşiktaşlılar Derneği olarak bize verildi. Biz geldiğimiz de mahalle patlama noktasındaydı. İnanın orada o kadar iğrenç olaylar yaşandı ki yani bunlara size anlatsan roman olur. Bizler yönetim kurulumu ve üyelerimiz ile yapmış olduğumuz toplantılarda burasını diğer dernek kulüplerinden daha güzel, daha elit bir bina yapımına karar verdik. Dönemin Belediye Başkan yardımcısı Mustafa Söyler kardeşimizin hem kendisi bizim üyemizdir çizdiği proje ile ilk kazmayı vurduk” dedi.

Kaçak yapı temel atma töreninde o kadar kişi bir araya geldi

Akın Yılmaz açıklamalarının devamında; “Dönemin Kaymakamı, belediye başkanı, kulüp as başkanı, belediye meclis üyelerimizin ve o dönem Milletvekili seçimleri varken bütün Milletvekili adaylarının ve şimdi Belediye Başkanı olan o dönem CHP Çorlu İlçe Başkanlığı yapan ağabeyimizin de orada olduğu temel atma töreni düzenledik. Yani bu bina nasıl bir kaçak yapıysa kaçak temel atma töreninde o kadar kişi bir araya geldi. Yaklaşık 1 yıl içinde bu binamızı bitirdik ve içine geçtik tabi bu o kadar kolay olmadı. Biz bu projeye Çorlu Belediyesi ile elimizde olan sözleşmeler ve projeler dahilinde işe başladık, elimizde ki bütün belgeleri Belediyeye verdik. Daha sonra ki süreçte işte Belediye Başkanı Altan Ersin tutuklandı, mahkemeye çıkarıldı ceza aldı. Bu süreçte kadar bizim derneğiniz ile ilgili bir sıkıntı yaşanmadı. Daha sonra ki dönemde ağabeyimiz Belediye Başkanı seçildi ve koltuğa oturdu. Seçim biteli 10 gün geçti, o zaman bizim inşaat süresi içinde mahallemizde oturan yaşlı bir Rafet amca vardı, Rafet amca yanımızdan geçerken oğlum dedi niye burasıyla bu kadar uğraşıyorsunuz burasını zaten Belediye yıkacak dedi. Bizde bu cümlenin ardından şok olduk. Yani bu nasıl bir düşünce ise seçimden önce demek ki burasının yıkılacağı hesaplanıyordu. İnsanlara da böyle anlatıldı. Sonrasında işte gönderilen yıkım kâğıtları, derneği boşaltın yazıları, kulübümüzden kimse ile görüşmemeler, Belediye arandığında bize cevap vermemeleri bir sürü fakslar yazılar süreç böyle devam etti” ifadelerine yer verdi.

İçine girdim kapıyı kilitledim

Bir sabah dönemin İlçe Emniyet Müdürü yardımcısı tarafından arandığını sözlerine ekleyen Yılmaz; “Başkanım bugün Dernek binanız yıkılacak” dedi. Dernek binasına polisler getirilmiş, arkadan kepçeler, ambulanslar yani dersiniz törenle geliyorlar yıkıma. Ardından Başkan Yardımcımız Oktay Çolpan, Belediyenin İmar Müdürü. Bu süreç içinde herkes biliyordur derneğin içine girdim kapıyı kilitledim. hayır burayı yıkamazsınız dedim. Sonra bunlar çilingir ile kapıyı açtılar sonra ben çatıya çıktım falan filan. Bunları yaşadık gitti yani ulusal basında bile haber oldu" dedi.

"Nedir Bunların Beşiktaşlılar Düşmanlığı"

Akın Başkan, "Şimdi şunu da söyleyeyim ben Çorlu Önerler mahallesindenim buranın köklü ailelerindeniz ben Cemal Yılmaz'ın oğluyum. Bizim aile yapımız geleneğine, göreneğine bağlı, içinde sosyal dayanışması olan asla kimseyle şahsi problemi olmayan bir ailedir. Şimdi benim hiç bir şahsi problemim yok Belediye Başkanı Ünal Baysan ile ama yani nedir bunların Beşiktaş düşmanlığı, bunun anlayamadım gitti. Biz kaçak bir şey yapmadık herkesin gözü önünde yaptık bu binayı. Daha sonra ki yapılan görüşmeler sonunda bize 15 günlük bir süre verdiler. Bu süre içinde de bize burayı boşaltın dediler" dedi.

"Sağ Olsun AK Partili Vekilimiz"

Akın Yılmaz ayrıca; "Biz bu 15 günlük süreci iyi değerlendirelim dedik sonrasında CHP'li Milletvekillerimiz ile görüştük fakat onlardan bir sonuç alamadık. Bu sefer Ankara'nın yolunu tuttuk ve AK Partili Milletvekillerimiz ile görüştük onlardan randevumuzu aldık ve Ankara'da görüştük. Allah razı olsun Vekilimiz Ziyaeddin Akbulut ile Ahmet Kanbur bizi orada karşıladı ve hala haklarını yemem.  Ziyaeddin Akbulut ağabeyimizi aradı dedi nedir bu derneklerin durumu bu telefon görüşmesi ile ilgili bir de anım var bunu da sizlerle paylaşacağım, ağabeyimiz ile yapılan görüşme sonrasında Ziyaeddin Akbulut Vekilimiz gerekli yerlere yazılar yazdı, ilgili kurumları aradı ve biz daha meclisten çıkmadan Çorlu'dan ağabeyimiz bizi arattırıyor kendisi ile yapılan telefon görüşmemizde bize sizin Ankara'da ne işiniz var, biz bunu kendi aramızda hallederiz denildi. İnanının bu konuşmadan sonra 2-3 yıl kimse bizim kapımızı çalmadı, yanımıza gelmedi. İşte burası kaçak binadır, yıkılacaktır diye kimse derneğimize gelmedi" dedi.

"Ben Evladımı Kaybettim"

Dernek binasının evladı gibi olduğunu belirten Akın Yılmaz, "Bu dernek benim evladım gibiydi yani yıkılması ile ben evladımı kaybettim inanın bu böyle yani. Sağ olsun Ziyaeddin Vekilimiz sayesinde 2-3 yıl kimse yanımıza gelmedi. 2014 Mayıs ayına geliyoruz bize tekrar bir yazı, işte orayı çabuk boşaltın bu nasıl bir yazıysa Valilik kararı ile denildi. Biz yıkmıyoruz Valilik yıkıyor yani bırakın bunları biz o dönem bölgemizde Valilik Yapan şimdi Gaziantep ilinde Ali Bey ile gittik görüştük yani Ali Bey'de benim bunla hiç alakam yok dedi biz bunu da öğrendik. Çorlu Belediyesi bu süreçte bizlerle oturup bir konuşma yapmadı, biz kendilerine burayı yıkmayın, burayı muhtarlık yapın, mescid yapın, Gaziler Derneğine verin, düğün salonu yapın dedik. Burasının kamu yararına bir yer olmasını istedik. En son Atatürkçü Düşünce Derneği yerimizi istemiş, Tabip Odası istemiş, Trakya Kalkınma Ajansı istemiş fakat bir sonuç alamamışlar. Biz sonra tekrardan ağabeyimizin yanına gittik yönetimim ile görüştük bize dedi ki siz buradan çıkın biz burasını yıkmayacağız, bize söz verdiler işte biz burasını kullanırız sizlerde bu süreçte yasal sürecinizi başlatırsınız bu zaman zarfı içinde davayı kazandığınızda zararınızın ne kadar olduğunu beyan ettirip davayı kazanıp hakkınızı alırsınız dedi. Davamız hala devam ediyor yargıtayda dava" dedi.

"Yıkıma Yapacak Firma İle Sözleşmeleri Yok"

Başkan Akın Yılmaz, "Şubat 2017'de bize tekrar bir yazı gönderdiler hemen burayı boşaltın diye, bize burası için bir çözüm bulunacağını belirttiler. Daha dün yıkım sırası esnasında yıkımı yapacak taşeron firma ile sözleşme yapmamışlar sözleşme yok ellerinde bize verdikleri sözleşme farklı bir şey yani ellerinde ki o kağıdın örneğini de aldık sonra geriye dönük sözleşme yaptılar ki buda yasak bir şey değil bununla ilgili davamızı da açacağız. Hukuki olarak bununla ilgili de ne yapabiliyorsak yapacağız" dedi.

"Çorlu'da Yıkılacak Tek Bir Yer Mi Kaldı"

Sonuçta Sosyal etkinlik kapsamında Türkçe Olimpiyatlarının Çorlu'da yapılması için kendini yırtan ağabeyimiz bizim derneğimizi yıkmaya kalkıyor, kendi yakınlarına sığınak, depo iskan verip dükkan veren ağabeyimiz geliyor burada bizim derneğimizi yıkıyor. Şimdi bunlar Çorlu'da konuşulan bilinen şeyler, Emlak Konutları bölgesine yapılacak binalar için yolları değiştiren ağabeyimiz geliyor bizim dernek binamızı yıkıyor. Hiç bir yerde olmayan oyun gruplarını o yolları açtıran bölgede yapmayı planlayan ağabeyimiz geliyor bizim derneğimizi yıkıyor. Sanayi Sitesinde 2.etap adı altında yapılan yerlerde mühürlenen ceza kesilen yıkım kararı çıkıp da yıkılmayan yerler bunları bırakıyorsun bizim derneğimizi yıkıyorsun. Çorlu'da yani yıkılacak tek bir yer mi kaldı da bizim derneğimizi yıkıyorsun ya da bizi delege seçimlerinde farklı tarafta mı gördü ondan mı 10 gün sonra gelip derneğimizi yıktılar" dedi.

"CHP Üyeliğimden İstifa Ediyorum"

"Bugün itibari ile sözlerimiz tamamlıyorum, kendim de CHP Çorlu İlçe Başkanlığında gençlik kolları başkanlığı yaptım, eğitim sekreterliği yaptığım, ilçe başkan yardımcılığı yaptığım Cumhuriyet Halk Partisinden istifa ediyorum. Size de saygılar sunuyorum bu açıklamada yanımda bulunan herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

HABERE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık