VATAN

Son dakika haberleri Tekirdağ'ın haber sitesinde

  • Dolar 4.7453
  • Euro 5.4965
  • GR ALTIN 194.45
  • ÇEYREK 318.68

ÇORLUSPOR 1947 GECESİNE KATILIM ŞOKU

Yaşanan olayda hem protokol üyeleri hem de yönetim büyük üzüntü duydu.

ÇORLUSPOR 1947 GECESİNE KATILIM ŞOKU

Çorluspor 1947 kulübü tarafından düzenlenen özel gecede katılım çok düşük oldu. İş adamlarının büyük ilgi göstermesi beklenen gece, yönetim üzerince şok etkisi yarattı. İstanbul Yolu üzerinde bulunan Şölen Event Garden’da düzenlenen özel geceye 500-600 kişilik katılım beklenirken iş adamlarının fazla ilgi göstermemesi hem protokol üyelerini hem de yönetim kurulu üyelerini üzdü. Gecede konuşma gerçekleştiren kulüp başkanı Umut Güngör, davete cevap vererek katılım sağlayan tüm esnaf ve sanayicilere teşekkür etti. Güngör, “Söylemeden geçemeyeceğim, gönül isterdi ki çok daha yüksek bir katılımla bu konuşmaları yapalım ama malum Çorlu’nun, Çorluspor’un, Türkiye’de spor kulüplerinin sorunları ortada. BAL liginin sorunları ortada. Gönül isterdi ki çok daha geniş katılımlı olsun. Fakat katılanlara bir kez daha teşekkür ediyorum. 55 ilden büyük Çorlu’yuz, 300 bine yaklaşan nüfusumuz, sadece 18 bin liseli gencimiz ile Çorlu’yuz. Genciz, dinamiğiz, heyecanlıyız. Artık yeter diyoruz. O sene bu sene diyoruz. Binleri arkamıza alarak, gençlerimizi her türlü kötü alışkanlıklardan uzak tutarak, hafta sonu insanlarımıza, 7’den 7’e herkese hitap ederek Çorluspor 1947’nin profesyonel liglere çıkmasını istiyoruz, inanıyoruz, çok çalışıyoruz. Süper ligde top koşturan bir Akhisar, bir Alanya neden olmayalım diyoruz. Bizim neyimiz eksik diyoruz. Yerimiz buralar olmamalı, nüfusumuzla doğru orantılı 25-30 bin kişilik stadyumumuz ile Trakya’nın en büyük spor kulübü olmalıyız. Biz Çorluspor 1947’yiz. Mazimizin birçok süper lig takımından daha eski bir tarihi var. Tam 70 yaşındayız, yolumuza devam ediyoruz” dedi.
BAL LİGİNİ HAKETMİYORUZ
Güngör, “ Siz değerli ağabeylerimizin yapacağı maddi desteklerle, somut projelerle ancak bunları başarabiliriz. Bizi sorgulayın, bizi denetleyin. Yaptığınız bağışın tek bir kuruşunun kontrolünü yapabilirsiniz. 200’e varan futbolcu topluluğumuzla sağlıklı ve zeki nesiller yetiştirebilmek için çabalıyoruz. Aynı zamanda Çorlu’muzu kendi içerisinde barışık mutlu bir aile yapabilmek için çabalıyoruz. Çorlu’da işyeri olan herkesi, Çorluspor 1947 olarak kucaklıyoruz. Kulübümüzün mazisinde süper ligden o zamanki tarihte 1. Ligin kapısından kıl payı dönmüşlük var. 1. Ligde mücadele etmiş, ter akıtmış onlarca ağabeyimiz var. Onlarla gurur duyuyoruz, önlerinde saygıyla eğilmeyi bir borç biliyoruz. BAL’dayız, ne acı amatör ligdeyiz. Federasyonumuzdan statü gereği yeterli destek yok. İddia’dan destek yok. Neyimiz var, Çorlu sanayicisi, işadamı esnafı, sanatkarı, genci, çocuğu var. Çorlu aşkı, Çorluspor 1947 aşkı var. Kulübümüzün fahri başkanı, Çorlu’ya sosyal projeleri ile renk katan Çorluspor 1947 ve tüm spor kulüplerinin yanında olan, bizleri motive eden, kaymakamımız Levent Kılıç’a, bu oluşuma kayıtsız şartsız eşlik eden belediye başkanımız Ünal Baysan’a, belediye başkan yardımcısı Oktay Çolpan’a sivil toplum kuruluşlarımızın başkanlarına, siyasi parti başkanlarına, bu geceyi onurlandıran şeref veren valimiz Mehmet Ceylan’a, milletvekillerimiz Metin Akgün’e, Emre Köprülü’ye ve bu gecenin mimarı Mustafa Yel’e ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Diyorlardı ki Çorluspor sahipsiz, kimse ilgilenmiyor, artık diyemeyecekler, devletimizle, belediyemizle herkesin, her kesimin desteğiyle şeffaf, denetlenebilir yönetim anlayışıyla hak ettiğimiz yerlere Erdal İşkar hocamızla teknik ekibimizle, bir birinden yetenekli ve ahlaklı futbolcularımızla kısa sürede ulaşacağız. Futbol şansımız yanımızda olsun, ligin sonu şampiyonluk olsun. Neden bir Alanya neden bir Akhisar olmayalım. Biz inandık, sizlerin de inanmasını rica ediyorum” dedi.

KARAMSAR OLMAYA GEREK YOK
Çorlu Belediyesi Başkanı Ünal Baysan ise yapmış olduğu konuşmasında, “Bu akşam burada aslında çok güzel bir düşünce ile hareket edilerek bir toplantı düzenlenmiş bulunuluyor. Öncelikle bu fikri ortaya atan, benim duyduğum bildiğim kadarıyla milletvekilimiz Mustafa Yel, kaymakamımız, valimiz ve Çorluspor başkanlarına teşekkür ediyorum. Bu manzara insanları hayali sukuta uğratsa da kimsenin moralini bozmasın. Maalesef Türkiye’de bizim vatandaşlarımız, bazı şeyleri daha sonra anlamaya başlıyorlar. Spor yöneticiliği çok zor ve ulvi bir görev, hiçbir beklentin olmadan, işinden, çoluğundan, çocuğundan tatilinden, parandan fedakarlık yaparak yönetici oluyorsunuz. Pazar günü gördük, binlerce insan içlerinde bayanlar da vardı çok güzel ortam oluştu. Kahveye gideceklerine, çeşitli yerlere giderek gençlerimiz kötü alışkanlıklara başlayacaklarına maça gelerek hep beraber ortak bir duyguda birleşmiş oldular. Sporun en güzel tarafı kişinin yaşı, genç, ihtiyaç fark etmeden, siyasi düşüncesi fark etmeden, tanıyor veya tanımıyor fark etmeden hiç alakasız insanlarla yan yana oturarak sadece bir düşünce üzerinde odaklanmaları ve başarıya hep beraber sevinmeleridir. Öncelikle böyle bir ulvi görevde bulunan herkesi kutlamak lazım. Yıllardan beri belediye başkanlığı yapıyorum, Çorluspor başkanlığı da yaptım. Uzun zamandan beri böyle bir ortam, ortam derken bu şekilde bir protokol masasını ilk defa görüyorum. Bu çok güzel bir duygu demek ki herkes spor konusunda birleşiyor. Güzel şeyleri konuştuk, güzel sohbetler oldu, Tekirdağ genelinde, diğer ilçeler için ileriye dönük güzel şeyler konuşuldu. Neler yapar, spora nasıl katkıda bulunabiliriz, insanları nasıl sporun içine çekebiliriz, bu konularda güzel konuşmalar oldu. Bu konuşmalardan da hareket edilerek gelecekte çok güzel hizmetler olacağı inancındayım. Yöneticilere de sesleniyorum moralinizi bozmayın, bu işler böyledir. Biraz moraliniz bozulmuş gibi gördüm. Başarı olduğu zaman siz arkada kalırsınız, merak etmeyin. Böyle bir geceyi hazırlayan herkese teşekkür ediyorum. Biz Çorlu Belediyesi olarak spora destek veriyoruz. Yüzme havuzumuz yapıldı. Önümüzdeki günlerde Trakya bölgesinin en büyük tenis kortunu açıyoruz. Çorlu’ya 2 bin 500 kişilik kapalı spor salonunun temelini atıyoruz. Çorlu olarak herkesi bir konuda spor yaptırabilecek hale getireceğiz. Maç 1-1 bitmesine rağmen takımı derli toplu gördüm karamsar olmaya gerek yok” dedi.

HEDEFİMİZ ÜST LİGLERE ÇIKARMAK
Çorluspor 1947 gecesinde konuşma yapan Tekirdağ AK Parti Milletvekili Metin Akgün, hedeflerinin Çorluspor 1947 kulübünü üst liglere çıkarmak olduğunu söyledi. Akgün, “Çorluspor1947 takımının bu güzel gecesine hepiniz hoş geldiniz. Bu gece 1947 yılında kurulan ilk adı Doğan Spor olan ve renkleri siyah beyaz olan ve bir kaç yıl sonra forması sarı kırmızı ve ismi de Çorluspor olan takımımız için bir araya geldik. Siz değerli Çorlusporluları ve bugüne kadar Çorluspor’u kuran buralara getiren hayatta olmayan ve hayatta olan herkese sonsuz teşekkürlerimizi sunuyorum. “Evet, arkadaşlar bu gece ki davetiye sayısı 560 ama gelen kişilere baktığımızda bu rakamın çok çok aşağılarındayız, ben gecemize gelen arkadaşlarımdan Allah razı olsun diyorum ve gelemeyen arkadaşlarımın da bir daha ki toplantıda yanımızda olacaklarını ümit ediyorum. Gelemeyen arkadaşlarımız belki yoğundurlar, belki başka bir durumları söz konusudur ama bu akşam burada oluşan tabloyu gördüklerinde ben inanıyorum ki kendileri de bizim aramızda olmak isteyeceklerdir. Spor şehirlerin tanıtılmasında çok önemli bir faktördür, değerli arkadaşlarım işte bu Çorluspor bugüne kadar 4 kez 3.ligde futbol oynadı ve Çorlumuzu en iyi şekilde ülke içinde temsil etti. Geçen hafta Çorlu General Basri Saran Stadyumunda oynanılan maça gittik, stadımızın seyirci kapasitesi 5 bin 300 kişi ve hafta sonu tüm tribünler doldu. İlk yarıyı izledim fakat son dakikalarda çok talihsiz bir gol yedik. Ben ikinci yarı davetlerim nedeniyle stattan ayrılmak durumunda kaldım. İkinci yarı başladığında statta yoktum ama katıldığım davette almış olduğum telefonda müsabakanın 1-1 olduğu bilgisi bana ulaştı, tabi ondan sonra içimde güzel bir sevinç yaşadım. Bizler Çorluspor1947 takımına sahip çıkmak istiyoruz, takımımız için bir şeyler yapmak istiyoruz. Biraz evvel protokolde sayın Valimiz, Kaymakamımız ve Milletvekillerimizle otururken aslında Çorlu’da ki diğer takımları da desteklememiz gerektiğini vurguladım. Sadece Çorluspor1947’yi değil tüm spor takımlarımızı desteklemeliyiz dedim. Tabi bu desteğin yanında Çorlu’ya uzun yıllardır yatırım yapmış ve sanayicilik yapan iş adamlarımızla birlikte olacak. Takımımızın geleceği için uzun zamandır Valimizle, Kaymakamımızla, Milletvekillerimizle görüşüyoruz, sanayicileri, iş adamlarını ziyaret ediyoruz kendilerini Çorluspor 1947 takımına desteğe davet ediyoruz ve bu davetlerimiz bu gecede sonrada devam edecek. Bu akşamki gecemizi ilerleyen günlerde Milletvekilimiz Mustafa Yel ile daha ayrıntılı bir şekilde görüşeceğiz. İnşallah takımımızı ikincil lige çıkarmayı hedefliyoruz. Ben bir kez daha bu geceye katılan saygı değer iş adamlarına ve sanayicilerimize teşekkür ediyorum” dedi.
BU TAKIM TÜM TEKİRDAĞ’A AİTTİR
Tekirdağ AK Parti Milletvekili Mustafa Yel yapmış olduğu konuşmasında, “Tekirdağ sınırlarında 1947 yılında kurulan 70 yıllık büyük bir çınara sahip çıkmak tüm Tekirdağlıların görevidir. Bu takım sadece Çorlululara ait değil tüm Tekirdağ’a da aittir. Bu takım Tekirdağ’ımız için büyük bir değerdir ve biz bu değere sahip çıkacağız. Sorumluluk bilinci altında ben bu akşam buraya gelerek yanımızda olan sanayicilerimize, iş adamlarımıza her kesin huzurunda bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Bunun yanu sıra ayrıca bu akşam yanımızda olamayan ama maddi açıdan Çorluspor1947 takımına destek olacak olan iş adamlarımıza da şimdiden teşekkür ediyorum. Tabi arkadaşlar hepinizin bildiği gibi milletimiz, devletimiz büyük bir mücadelenin içinde. İşte en son 15 Temmuz da bir darbe girişimi sonunda milletimizin nasıl bir araya geldiğini gördük, 16 Temmuz sabahı Türk Milletinin gurur tablosuydu. Bunu başaran Milletler ve onun fertleri olan burada Çorlu’da ve Tekirdağ’da yaşayan bizler ben biliyorum ve inanıyorum ki istersek tüm değerlerimize sahip çıkarız. Çorluspor1947 takımımıza da, eğitim konusundaki eksikliklerimize da sahip çıkarız. Biraz önce protokol masasında bunları konuştuk. Bizler farklı siyasi parti mensuplarından olabiliriz ama ‘Söz konusu vatansa gerisi teferruattır’ sözünden yola çıkarak söz konusu Tekirdağ ise söz konusu Çorlu ise gerisini teferruat olarak kabul ediyor ve bu anlamda Sayın Valimizin öncülüğünde tüm siyasi partiler olarak, iş dünyamız, bürokrasisiyle, siyasetçisiyle tek bir arada olarak bu konuyu da halledeceğimize kendi aramızda söz verdik. Bu akşamki A planımızdı. A planımız işlemediğinde B, C, D planlarımızda var ve inşallah önümüzdeki günlerde kamuoyuna da bir sürprizimizi açıklayacağız ve bu konuda İl Başkanlıklarımızın öncülüğünde inşallah bu sene oluşturacağımız heyetle birlikte gerçekleştireceğimiz bazı ziyaretler çerçevesinde Tekirdağ ve Çorlu olarak bunu başarabildiğimizi herkese göstereceğiz. Bu akşamki az sayıda ki katılım ile gecemizde bulunan siz değerli arkadaşlarımın moralini azda olsa bozmuş olabilir ama bu işler böyle oluyor, biraz moral bozukluğu ile daha da fazla kenetlenip birleşerek Çorluspor1947 takımını hak ettiği yerlere getireceğiz” dedi.

FABRİKA PATRONLARI BU TAKIMA SAHİP ÇIKACAK
CHP Tekirdağ Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Emre Köprülü, “Şunun altını çizmekte çok büyük bir anlam görüyorum. Çorluspor olarak bugün bu gecede sayın valimizi ve sayın il başkanlarımızı hem AKP hem CHP il başkanlarını ağırlamak Çorluspor için Çorlu için son derece anlamlı ve güzel. Ben kendilerine bir kez daha hoş geldiniz demek istedim. Futbol kulüpleri, spor kulüpleri bir şehrin kimliğini, kentin kimliğini yaratmakta çok önemli bir faktör çok önemli bir birleştirici güçtür. Hele Çorlu gibi devamlı yoğun göç alan, devamlı Türkiye’nin dört bir noktasından 80 ilinden göç alan Türkiye’nin sınırları dışından, Balkanlardan göç alan bir şehirde de kent kültürünü, kent kimliğini birleştirici bir öğede buluşturmak aslında çok kolay değil. Bunun için dünden bugüne kadar birçok yol denenmiş. Bunun en önemlilerinden bir tanesi de spor. Spor bu birleştiriciliği sağlayabilecek, bu ruhu oluşturabilecek en önemli güçtür. Bu gücü de Çorluspor dünden bugüne kadar sağlamış. İnşallah bundan sonra da üzerine koyarak devam edecek. Ama şunu görüyoruz. Sadece futbolda, sporun diğer branşlarında değil, maalesef ki, Çorlu’muzda, Çerkezköy’ümüzde, Ergene’mizde, çok yoğun göç alan yerlerde bir aidiyet sorunu, bir aidiyet sıkıntısı yaşıyoruz. Bu aidiyet sorunu ve sıkıntıyı aşabilmek için işte bazı önlemler almak gerekiyor. Gerçekten biz de buradan baktığımız zaman, bu salonu insanların katılımının daha yoğun olduğu bir salon olarak görmeyi hayal ederdik. Ama emin olun ki, bu fotoğraf bizi yıldırmaz. Bu fotoğraftan biz yılmayız, sadece şunu görürüz. Demek ki bizler de bazı şeyleri eksik yapmışız. Demek ki bazı şeylerde bizim de belli adımlar atmamız gerekiyor. Şunu söylemek zorundayım. Bir fabrikanın işçisi Pazar günü tribüne gelip tribünlerde o takıma sahip çıkıyorsa o fabrikanın patronu da bu akşam buraya gelecek sahip çıkacak. Ortayı böyle buluşturabilirsek, böyle ortak bir değer sağlayabilirsek o zaman işte bu kenti birleştirici bir kültür ile de bir araya getirebilir ve şehri de daha yaşanabilir bir hale getirebiliriz. Sadece Çorluspor için değil birçok noktalar için geçerli. Sanayicimiz veya işadamlarımız burada bu kadar istihdam yaratıyorsunuz, söyleyecek tek sözümüz yok teşekkür ediyoruz. Ülkemize katma değer sağlanıyor ama bir noktada kendi şehrimize, kendi kentimize beklentilerimiz var. Onları dile getirmek ve beklemek de en doğal hakkımız. Sayın Valimiz, milletvekillerimiz ve il başkanlarımız ile beraber bazı konularda mutabakata vardık ve bu noktalarda en kısa zamanda söylemi eyleme dönüştüreceğiz. Bizim hep katıldığımız benim de çok mutlu olduğum, diğer milletvekillerimizin de ortak payda da buluştuğumuz bir konu var. Onların da benimle aynı düşünce de olduğunu biliyorum. Siyasi partilerimiz farklı olabilir, farklı düşünebiliriz, ideolojimiz de farklı olabilir ama biz Tekirdağ’a geldiğimiz zaman önce Tekirdağ demesini bilmeliyiz. Biz Tekirdağ milletvekiliyiz ve önce Tekirdağ diyoruz. Bundan sonra da önce Tekirdağ dediğimizi belki bugün, bir işi olduğu için katılamayan Tekirdağ’daki girişimcilerin, sanayicilerin görmesini de en kısa zamanda sağlayacağız. Herkese bir kez daha teşekkür ediyorum. Bu gecenin duyurulmasında destek veren basın mensuplarına da teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum” dedi.

İŞ ADAMLARI ÇORLU’YU BİLMİYOR
Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç, “Çorlu, çok büyük bir ilçe. Sürekli göç alan bir ilçe. 81 ilden insan burada yaşıyor. Bu nedenle de yüksek liglerde mücadele edecek bir Çorluspor oluşturmalıyız. İş adamlarımız Çorlu’yu bilmiyor. Birkaç fabrika dolaşarak iş adamlarımızı Çorlu’ya ve maça davet ettik. Sanayici ile Çorlu arasında bir kopukluk var. Bu haftaki maç da gerçekten görülmeye değerdi. Taraftarlar, tribünler doluydu. İlk hafta olmasına rağmen çok güzel bir ortam vardı. Ben inanıyorum ki güzel şeyler olacak. Çok geniş katılımlı bir yönetim oluşturduk. Şuanda da çok güzel bir çalışma ortamı var. Sonucunda da Allah çalışanın her zaman yanındadır. Sonunun güzel olacağına inanıyorum. Bu organizasyon 500-600 kişilik olacaktı fakat ben protokol masasında konuşulanların müjde olacağından eminim” dedi.
3. LİG KUTLAMARINDA BİR ARAYA GELECEĞİZ
Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan ise , “Spor deyince ülkemizde akla gelen ilk dal futboldur. Futbol, gerek ülkeler ve iller arasında tanıtımın önemli değerlerinden birisi. Özellikle Türkiye’nin önemli sanayi şehirlerinden biri olan Çorlu’da Çorluspor 1947’nin hak ettiği yere gelmesi ve üst liglerde mücadele ederek gayret göstereceğiz. Moralimiz katılımdan dolayı bozuk olsa da bizim için önemi yok. Bu birliktelik inşallah daha sonra daha farklı platformlarda onların hem maddi hem manevi desteklerde bulunmak amacıyla katkıda bulunacağız. İnşallah bu gayretimiz hem birlik beraberliğe hem de Çorlu’ya hayırlı sonuçlar getirir. İnşallah sanayicilerimizin de sponsorluğu ile Çorluspor 1947 kulübümüzü en üst liglerde mücadelesine şahit olacağız. İnşallah sezon sonunca Çorluspor 1947’nin 3 lig kutlamalarında birlikte olmak dileğiyle herkese iyi akşamlar diliyorum” dedi.
86 BİN TL BAĞIŞ YAPILDI
Gecenin sonunda ise davete katılan iş adamları ve esnaflar, Çorluspor 1947 kulübüne bağış yaptılar. Yapılan bağışlar toplamında Çorluspor 1947’ye 86 bin TL bağış yapıldı.

Recep KARAGÖZ

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0
Etiketler: çorluspor çorlu haber

HABERE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık