282 üst
Tekirdağ
DOLAR32.2323
EURO34.8291
ALTIN2414.0

AV SEZONU 26 AĞUSTOS’TA BAŞLIYOR!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
AV SEZONU 26 AĞUSTOS’TA BAŞLIYOR!
Abone ol
2023-2024 Av Sezonu 26 Ağustos’ta başlayacak. Sabırsızlıkla avlanmayı bekleyen avcılar yeni sezonla birlikte bıldırcın ve üveyik avına çıkacak.

2023-2024 Av Sezonu ile ilgili bilgi veren Çorlu Avcılar Derneği Başkanı Mert Yılmaz, avcılık belgesi ve avcılık pulu olmayan avcıların derneklerine müracaat ederek bu belgeleri almalarını, av esnasında yanlarında bu belgeleri bulundurmaları gerektiğini ve bu belgeleri yanlarında olmayan avcılara orman korucusu tarafından cezai işlem uygulanacağını belirtti. Yeni av sezonunun açılması ile avcıların, bıldırcın ve üveyik avlayabileceklerini belirten Başkan Yılmaz, “2023-2024 Av Sezonu için tarihler, gruplar, limitler belirlendi. Bölgemizde 26 Ağustos 2023 tarihinde avlanma sezonu açılıyor. Aralıklarla belirli gruplara, kuşlara, memeli hayvanlar olarak tarihlendirildi. Netice itibari ile en son avcılığın bitiş tarihi de 3 Mart 2024! O tarihten sonra tüm Türkiye’de avlanmak yasak olacaktır. Bölgemizde yıllardır Keklik popülasyonu olmadığı için her sene olduğu gibi Keklik avı Marmara Bölgesi için yasaklanmıştır. Bizim bölgemizde zaten bu av olmuyor. Onun dışında bıldırcın, domuz ve üveyik avı ile başlıyor, akabinde ördek, çulluk, tavşan ile devam edecek. Üyelerimize geçtiğimiz hafta avlanmaları için gerekli tüm evrakları hazırladık. Orman Bakanlığı’ndan da av pullarımızı aldık. Üyelerimize de onların satışını yaptık. Kanun gereği pulsuz ve evraksız hiçbir avcı av yapamaz! Bu ay sonuna kadar da devletimizin belirlediği tarihlerde tüfek ruhsatlarını yenilemeyenler cezai işlem ve tüfeklere el koymaya kadar cezalar uygulanacak.” dedi.
KONFEDERASYON BAŞKAN YARDIMCILIĞINA GETİRİLDİ!
Çorlu’da yaptığı başarılı çalışmalar neticesinde Avcılık ve Yaban Hayatı Koruma Konfederasyonun yönetimine seçilerek Başkan Yardımcılığı görevine getirilen Yılmaz, “Çorlu Avcılar Derneği yönetimi olarak biz her zaman üyelerimize hizmete hazırız. Hem Türkiye hem Çorlu ve Trakya genelinde hazırız. Geçen hafta Avcılık ve Yaban Hayatı Koruma Konfederasyonu seçimi yapıldı. O seçimde de Çorlu Avcılar Derneği Başkanı olarak şahsım da yönetime seçildi. Toplantı sonunda da Konfederasyon Başkan Yardımcılığı görevine getirildim. Dernek olarak her ay av sezonu kapalıyken etkinlik yapmaya çalıştık. En son geçen hafta poligonda etkinlik düzenledik. Tekirdağ İl Spor Müdürlüğü tarafından düzenlenen Trap yarışması vardı. Bizim kendi yarışmacılarımız da Türkiye’nin değişik yerlerinde müsabakalara katılarak derece alan üyelerimiz de boy gösterdi. Bazıları birinci, bazıları da ikinci oldu. En yakın etkinliğimiz de her sezon yaptığımız ‘Avcı Bayramı’ olacak. Eylül ayında Ulaş Çamlığında yapacağız. Üyelerimiz ile eğlenceli vakit geçirip av camiasını bir araya getiriyoruz.” diye konuştu.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
İLÇE BAŞKANLIĞI İÇİN 3 İSİMÖnceki Haber

İLÇE BAŞKANLIĞI İÇİN 3 İSİM

Edirne’deki kazada, polis memuru Melike de yaşamını yitirdiSonraki Haber

Edirne’deki kazada, polis memuru Melike...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar