282 üst
Tekirdağ
DOLAR32.5589
EURO35.071
ALTIN2453.5

BAŞKAN KADİR ALBAYRAK TEKNOLOJİ ŞENLİĞİNE KATILDI

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
BAŞKAN KADİR ALBAYRAK TEKNOLOJİ ŞENLİĞİNE KATILDI
Abone ol
Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Büyükşehir Belediyesi Vali Enver Salihoğlu Ortaokulu tarafından düzenlenen Teknoloji Şenliği’nin açılışına katıldı.

ÖĞRENCİLER PROJELERİNİ TANITTI

 

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından “11 ilçeye 11 Okul Projesi” kapsamında hizmete açılan Büyükşehir Belediyesi Vali Enver Salihoğlu Ortaokulu tarafından düzenlenen teknoloji şenliğinde öğrenciler ürettikleri projeleri sergiledi. Şenlikte öğrenciler özgün düşünceleri ile kendilerinin tasarladığı projeleri Başkan Kadir Albayrak’a ve katılımcılara anlattılar.

 

BAŞKAN ALBAYRAK: “BİR ÜLKENİN KARANLIKTAN AYDINLIĞA ÇIKABİLMESİ ANCAK EĞİTİMLE MÜMKÜNDÜR”

 

Teknoloji Şenliği’ne katılarak öğrencilerle bir araya gelen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak “11 ilçeye 11 okul projemiz kapsamında kentimize kazandırdığımız Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Vali Enver Salihoğlu Ortaokulumuz tarafından düzenlenen Teknoloji Şenliği’nin açılışına katıldık. Geleceğimiz olan çocuklarımızın özgün fikirleri ile tasarladığı projeleri kendilerinden dinledik. Bir çocuğun yetişmesinde ülkesine ve çevresine faydalı bir birey olabilmesindeki en önemli etken eğitimdir. Bir ülkenin karanlıktan aydınlığa çıkabilmesi ancak eğitimle mümkündür. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak bu düşünce ile 11 İlçeye 11 Okul projesini hayata geçirip başarıyla tamamlayarak kentimizde eğitim adına güzel bir adım atmış olduk.

Teknoloji çağında yaşıyoruz. Bilginin çok önemli bir güç olduğu bir dönemdeyiz. Kullandığımız teknolojiyi kendimizin üretiyor olması son derece değerli. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin bilim ve teknolojiye olan ilgilerini ve kendi özgün fikirleriyle ortaya koydukları projelerini görmek bizi son derece mutlu etti ve geleceğe dair umutlarımızı yeşertti. Teknoloji şenliği, gençlerimize bilim atölyelerinde potansiyellerini keşfetme imkânı sağlarken, bilimsel konuların içeriğini öğrenip yeni teknolojik gelişmeler hakkında bilgi sahibi olmalarına da katkı sağlayacaktır diye düşünüyorum. Projede emeği geçen evlatlarımıza, kıymetli öğretmenlerimize ve velilerimize teşekkür ediyor, aydınlık yarınlara olan inancımızı taze tuttukları için şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ÇERKEZKÖY BELEDİYESİ HAZİRAN AYI MECLİS TOPLANTILARI BAŞLADIÖnceki Haber

ÇERKEZKÖY BELEDİYESİ HAZİRAN AYI MECLİS...

Edirne’deki trafik kazalarında 6 yaralıSonraki Haber

Edirne’deki trafik kazalarında 6 yaralı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar