kervancı
Tekirdağ
DOLAR17.9331
EURO18.4099
ALTIN1039.3

Başkan Sarıkurt Basın Mensuplarıyla Buluştu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Başkan Sarıkurt Basın Mensuplarıyla Buluştu
Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, "2021 Yılı Değerlendirme Toplantısı"nda basın mensupları ile bir araya geldi. Başkan Sarıkurt, "Gelecek vadeden kentimiz için çalışmaya ve üretmeye devam ediyoruz." dedi.

Çorlu'da ulusal ve yerel basında görev yapan basın mensuplarıyla "2021 Yılı Değerlendirme Toplantısı"nda buluşan Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Belediye Başkan Yardımcıları Adnan Kum, İbrahim Turgut Bolat ve Hakan Öztürk ile birlikte 2021 yılında hayata geçirilen projeler hakkında açıklamalarda bulundu.

Gelecek vadeden bir kent olan Çorlu için çalışmaktan dolayı mutlu ve gururlu olduğunu ifade eden Başkan Sarıkurt, tamamlanan projelerden bahsettiği toplantıda devam eden ve yeni projeler hakkında da açıklamalarda bulundu.

Masal Park'ı 23 Nisan'da Açacağız

Başkan Sarıkurt 2021 yılı içerisinde gerçekleştirilen park ve sosyal tesisler, sosyal hizmetler, bilişim, kültür ve sanat, çevre ve temizlik, spor ve üstyapı yatırımları ile projeler konusunda basın mensuplarını bilgilendirerek, "2021 yılı içerisinde çalışmalarına başladığımız projelerimizden biri olan Masal Park'ta çalışmalarımızı tamamladık diyebiliriz. Sadece küçük dokunuşlar kaldı. 7'den 70'e herkesin keyif alacağı ve gurur duyacağımız bir proje olan Masal Park'ımızı 23 Nisan 2022 tarihinde değerli vatandaşlarımızın da katılımıyla hizmete sunmuş olacağız.

Engelsiz Kafe İstihdam Sağlıyor

Bildiğiniz üzere Çorlu Sakatlar Derneği ile yaptığımız protokol çerçevesinde yapım ve düzenleme çalışmalarını tamamladığımız Engelsiz Kafe'mizi hayata geçirdik. Kafede engelli vatandaşlarımızın istihdam ediliyor olması bizim için çok değerli. Çünkü projemizin çıkış amaçlarından biri de buydu.

Engelsiz Park Hizmete Girdi

Yine engelli vatandaşlarımıza hizmet edecek nitelikte yapımını tamamladığımız Engelsiz Park'ımızda engelli kardeşlerimizde keyifli saatler geçirebiliyorlar. Oyun grupları engelli bireylerin kullanımına uygun ve özel tasarıma sahip. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.

Parklarımızın Sayısını Artırıyoruz

Farklı mahallelerimizde yapımına devam ettiğimiz ve içerinde çocuk oyun alanları ve gruplarının yanı sıra spor aletleri ile spor sahaları bulunan birçok parkı hayata geçirdik. Parklarımızın sayılarını artırıyoruz. Silahtarağa Mahallesi Baki Sokak Parkı, Hatip Mahallesi Özge Parkı, Hıdırağa Mahallesi Sabriye Avcı Parkı, Çobançeşme Mahallesi Ulusoy Sokak Parkı, Havuzlar Mahallesi Orhan Kemal Sokak Parkı, Şeyhsinan Mahallesi Kıvanç Parkı, Çobançeşme Mahallesi Işın Sokak Parkı ve Muhittin Mahallesi Çağla Sokak Parkı tamamlanarak halkımızın hizmetine sunuldu.

Dost Market Açılıyor

Sosyal Hizmetler kapsamında ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza dokunduğumuz ve ücretsiz olarak alışveriş yapabilecekleri Dost Market projemizi hayata geçiriyoruz. Kaymakamlığımız nezdinde yapılan tespit çalışmaları sonunda ihtiyaç sahibi olan vatandaşlarımıza belirli kriterler çerçevesinde sisteme kayıt olarak ihtiyaçlarını karşılama imkânı sunmuş olacağız. Farklı lokasyonlarda da projemizi genişleterek yeni dost marketleri hizmete sunabiliriz.

Esnaflarımıza Destek Olduk

Bildiğiniz üzere belediye meclisimizde almış olduğumuz karar ile pandemi nedeniyle zor günler geçiren esnafımıza destek olmuştuk. Geçtiğimiz yıl 246 esnafımıza aylık biner lira olmak kaydıyla 3 defa 3'er bin lira, toplamda ise 738 bin lira nakdi yardımda bulunduk. Zor günlerde birlikte olabilmek için elimizden geleni yapmaya gayret ettik ve etmeye de devam edeceğiz.

Üniversite Öğrencilerimize Burs Veriyoruz

Aileleri Çorlu'da ikamet eden ve maddi imkânsızlılar nedeniyle okumakta zorlanan 50 üniversite öğrencimize burs vermeye başladık. Projemiz kapsamında, Atatürk Evi'mizden elde edilen gelirlere ek olarak belediye bütçemizden de sağladığımız kaynak ile Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) vasıtasıyla burslarımızı geriye dönük olmak üzere burs ödemelerine başlanıldı. Çorlu Belediyesi olarak burs ödemelerini KYK'ya yatırdık. Burs yardımları birkaç gün içinde sevgili kardeşlerimizin hesaplarına yatmış olacak. Eğitim hayatlarında kendilerine başarılar diliyorum.

Sokak Hayvanlarımız Veteriner Fakültesi'nde Tedavi Ediliyor

Belediyemiz ve İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Veteriner Fakültesi ile imzaladığımız protokol kapsamında, Çorlu'muzdaki sokak hayvanlarının muayene, tetkik, teşhis, tedavi, ilaç, yatak ve otopsi hizmetleri Cerrahpaşa Veteriner Fakültesi'nce gerçekleştirilecek.

Bu Kumbaralarda İyilik Var

Değerli hemşehrilerimizin giysi, kitap ve oyuncak bağışlarıyla yürüttüğümüz "İyilik Kumbaraları" projemiz ile bu konuda ihtiyacı bulunan vatandaşlarımıza da dokunuyoruz. Temin edilen giysi, kitap ve oyuncakları Sevgi Çarşı'mız vasıtasıyla ihtiyaç sahipleri ile buluşturuyoruz. Ayrıca "Hoş Geldin Bebek" paketi hediyemiz ile de 0-3 aylık bebeği bulunan ailelerimizin mutluluklarına ortak oluyoruz.

İnovasyon Merkezi Çocuklarımızı Bilimle Buluşturuyor

İnovasyon Merkezi projemiz ile çocuklarımızın yeteneklerini teknolojiye dönüştürebilecekleri çalışmalar yapabilmelerine olarak sağladık. Çocuklarımızı bilimle buluşturan İnovasyon Merkezi'miz bölgenin ilk robotik kodlama atölyesi ile ilk ve ortaöğretim düzeyindeki çocuklarımızın teknolojik yeniliklerle buluşma noktası haline geldi.

Parklarımız Kameralarla İzleniyor

"Güven Parklar" projemiz ile parklarımızı değerli vatandaşlarımız için güvenli hâle getiriyoruz. Emniyet Müdürlüğü tarafından izlenerek gerekli önlemlerin alınmasına yönelik çalışmalar kapsamında, parklarımızda kamera montajı çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Ücretsiz WiFi Noktalarını Artırdık

Teknoloji çağında halkımızın ücretsiz olarak internete erişimini sağlamak üzere başlattığımız çalışmalar kapsamında ilk etapta 9 adet "Ücretsiz WiFi Noktası"nı hizmete sunmuştuk. Daha sonra 3 adet daha ilave ederek vatandaşlarımızın yoğun olarak bulundukları 12 alanda kablosuz internet ağımızı devreye almış olduk.

Yaşayan Çınarlar Buluşuyor

65 yaş ve üstü değerli büyüklerimizin hobilerini gerçekleştirebilecekleri, çeşitli kültür ve sanat aktivitelerine katılabilecekleri, egzersizden yabancı dil eğitimine kadar pek çok faaliyette yer alabilecekleri "Yaşayan Çınarlarımız" sosyal tesisimizi Cumhuriyet Parkı'nda kentimize kazandırdık. Bugün geldiğimiz noktada değerli büyüklerimiz tesisi yoğun bir şekilde kullanıyorlar ve biz de kendilerine ücretsiz olarak çay ikramında bulunuyoruz.

Atıkları Geri Kazandırıyoruz

Atıkların ekonomimize geri kazandırılması için başlattığımız çalışmalar kapsamında "Sıfır Atık Uygulaması"nı başlattık. Vatandaşlarımız cep telefonlarına yükleyeceği uygulama ile geri dönüşüm atıklarının yetkili firmalara teslim edilmesi karşılığında puan ve hediye ödülleri kazanacak, böylelikle kentimizdeki atıkları en aza indirgemiş olacağız. Bu kapsamda "Atıkmatik" projemizi de ayrıca başlatarak atıkların geri dönüşümünü hızlandırmayı planlıyoruz.

Tekstil Atık Kumbaraları Şehrin Dört Bir Yanında

Yine geri dönüşüm konusunda yürüttüğümüz proje çerçevesinde Temizlik İşleri Müdürlüğü ve NA Grup Tekstil iş birliği ile hayata geçen "Tekstil Atık Kumbaraları"nı şehrimizin dört bir yanına 100 adet kumbara konuşlandırdık. Projemiz ile ihtiyaç duyulmayan ya da kullanılmayacak derecede tahrip olan giysi ve ayakkabı gibi tekstil ürünlerini geri dönüşüme kazandırmaya devam ediyoruz.

Bisiklet Yolu Ağımız Genişliyor

Üstyapı projelerimiz kapsamında çok önemsediğimiz bir projede önemli yol kat ettik. Vatandaşlarımızın hem spor yapmalarına olanak sağlayan hem de çevreci ulaşım aracını kentte yaygınlaştırmak amacıyla bisiklet yolları ürettik. 2021 yılı itibariyle 3.5 kilometre bisiklet yolunu tamamladık. Ayrıca bisiklet yolu güzergâhlarına da bisiklet park istasyonları monte ettik. Projemize Bülent Ecevit Bulvarı'nda devam ediyoruz ve toplamda 40 kilometrelik bisiklet yollu yaparak halkımızın hizmetine sunmuş olacağız.

Spor Alanları İnşa Ediyoruz

Kentimizde spor alanları yaratabilmek için de çalışmalarımız devam ediyor. Sportif olarak her geçen gün başarılı olan gençlerimize olanak sağlayabilmek için hizmet üretmeyi sürdürüyoruz. Basketbol ve voleybol branşlarında iki takımımız Çorlu'muzu 2. liglerde temsil ediyorlar. Yakın zaman içerisinde de kentimizde faaliyet gösteren futbol kulüplerimizin başkanlarının katılımlarıyla Çorlu Belediyesi Futbol Kulübü'müzü kurduk. Amatör olarak hizmet veren kulübümüzde 180 sporcumuz var. Buradan yetişecek olan gençlerimiz Çorluspor 1947 ve Çorlu Kültürspor'da daha da tecrübe kazanacaklar ve belki de daha sonra da büyük kulüplerde boy gösterecekler.

Ancak öncelikle onların yetişebilecekleri spor alanları inşa etmek gerekiyor. Bu yüzden sporcularımızın ve vatandaşlarımızın hizmetine sunacağımız "Kapalı Futbol Sahası" projemizi hayata geçiriyoruz. İkisi kapalı biri açık olmak üzere üç adet futbol sahası, soyunma odaları, kafeterya ve otoparkı ile "Kapalı Futbol Sahası" projemiz kısa süre içinde hizmete girecek." dedi.

Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt ayrıca 2022 yılında yapılacak projeler hakkında bilgiler aktarırken toplantının sonunda basın mensuplarından gelen soruları yanıtladı. Toplantı, günün anısına çekilen toplu fotoğrafın ardından sona erdi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
CELAL BEY MESCİDİ’NDE RESTORASYON ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYORÖnceki Haber

CELAL BEY MESCİDİ’NDE RESTORASYON ÇALIŞM...

Hobi olarak başladı, koyun çiftliği kurduSonraki Haber

Hobi olarak başladı, koyun çiftliği kurd...

Yorum Yazın

ŞİMŞEK ASANSÖR

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar