djı med
şimşek haber

Başkan Sarıkurt’tan Emekçi Vatandaşlarımıza Maske Desteği

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Başkan Sarıkurt’tan Emekçi Vatandaşlarımıza Maske Desteği
Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, 1 Mayıs İşçi Bayramı öncesinde işe gitmek için sabahın erken saatlerinde yollara düşen kentimizdeki emekçi çalışanlara maske dağıttı.

Kent genelinde alınan koronavirüs önlemleri kapsamında Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Çorlu Belediyesi Başkan Yardımcıları ve meclis üyeleri ile birlikte sabah 06.00’da işlerine giden vatandaşlara maske dağıtımı yaptı. Özellikle fabrika servislerinin ve çalışanların yoğun olduğu güzergâhları belirleyerek maskelerin dağıtılmasını sağlayan Başkan Sarıkurt, “Halkımızın sağlığını önemsiyoruz.” dedi.

‘Çözüm Üretiyoruz’

Maske dağıtırken bir yandan da vatandaşlara bilgilendirmede bulunan Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt şunları söyledi: “Koronavirüs salgını başladığından bu yana ekiplerimizle durmaksızın çalışıyoruz. Gelişmeleri takip ederek önlemlerimizi geciktirmeden alıyoruz ve almaya da devam edeceğiz. Her gün mahalle ve sokaklarımızda dezenfeksiyon çalışmalarımızı gerçekleştirirken bir yandan da vatandaşlarımızın maske ihtiyacını gidermek için çözüm üretiyoruz. Çorlu Belediyesi olarak şu anda tüm ülkemizde olduğu gibi bizlerin de elinde sınırlı maske kaynağı var. Sağlık çalışanlarımıza, kronik rahatsızlığı bulunanlara, engelli vatandaşlarımıza ve yaşlılarımıza maske temininde öncelik tanımak için gayret gösteriyoruz.

‘Vatandaşlarımızın Yanında Olmaya Devam Edeceğiz’

Bugün 1 Mayıs İşçi Bayramı öncesinde çalışan vatandaşlarımıza maske konusunda destek olmak ve koronavirüs önlemleri ile ilgili onları bilgilendirmek adına başkan yardımcılarımız ve meclis üyelerimiz ile birlikte sabahın erken saatlerinden bu yana kentimizi karış karış gezdik. Özellikle fabrika servislerinin ve vatandaşlarımızın yoğun olduğu bölgelerde vatandaşlarımıza maske dağıttık. Bu zorlu süreci atlatmak için vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz.”

İşlerine gitmek üzere servis bekleyen vatandaşlar dağıtılan maskeler dolayısıyla Çorlu Belediye Başkanı Sarıkurt’a teşekkür ederek, “Maske bulma konusunda zorlandığımız şu günlerde Belediye Başkanımız imdadımıza yetişti. Bu düşünceli davranışları dolayısıyla kendisine ve ekibine teşekkür ediyoruz.” dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Tekirdağ'da ormanlık alanda çıkan yangın kontrol altına alındıÖnceki Haber

Tekirdağ'da ormanlık alanda çıkan yangın...

Süleymanpaşa Belediyesinden müjdeSonraki Haber

Süleymanpaşa Belediyesinden müjde

Yorum Yazın

WAHATSAPPP

Başka haber bulunmuyor!