SEMİLYON KONAKLARI
şimşek haber

Başkan Yüksel Kahraman Şehit Ömer Halisdemir’in Kabrini Ziyaret Etti

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Başkan Yüksel Kahraman Şehit Ömer Halisdemir’in Kabrini Ziyaret Etti
Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Niğde iline yapmış olduğu ziyaretinde 15 Temmuz hain darbe girişiminde şehit olan Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir’in kabrini de ziyaret ederek dualar ile şehidimizi andı.

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel hafta içinde Niğde Anadolu FK ve Ergene Velimeşespor maçını izlemek ve Ergene Velimeşespor’a destek vermek için Niğde iline gitti. Başkan Yüksel Niğde İline yapmış olduğu ziyaretinde 15 Temmuz 2016 yılında ülkemizde gerçekleştirilmeye çalışılan hain darbe girişiminde Ankara’da komutanlığı ele geçirmeye çalışan darbe yanlısı Tuğgeneral Semih Terzi’yi göğsünden vurarak öldüren ve sonrasında darbe yanlısı askerler tarafından şehit edilen, Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir’in kabrini ziyaret ederek dualar ile şehidimizi andı.

Şehit Ömer Halisdemir’in kabrinde dualar eden Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, Şehidimizin Ergene’de adını yaşattığı parkın fotoğraflarını da Şehit Ömer Halisdemir’in abisi Doğan Halisdemir ve yeğeni aynı zamanda Çukurkuyu Belediye Başkanı olan Ömer Halisdemir’e takdim etti.

15 Temmuz 2016 yılında ülkemizde gerçekleşen hain darbe girişimi sırasında ülkemizin bölünmez bütünlüğü ve vatanımızın bağımsızlığı için gözünü dahi kırpmadan şehadet şerbetini için kahraman evladımız Ömer Halisdemir’in kabrini ziyaret ederek şehidimizi dualar ile andık diyen Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Astsubay Ömer Halisdemir darbe girişiminin en kritik noktalarından olan Özel Kuvvetler komutanlığında tarih yazdı. Darbeci Tuğgeneral Semih Terzi’yi vuran Halisdemir hainlerin kurşunlarıyla şehit düştü. Başta ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatan uğruna canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum” dedi.

 

 

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
TRAKYA BELEDİYELER BİRLİĞİ OLAĞANÜSTÜ TOPLANDIÖnceki Haber

TRAKYA BELEDİYELER BİRLİĞİ OLAĞANÜSTÜ TO...

Ergene Velimeşespor Niğde Deplasmanından Beraberlikle DönüyorSonraki Haber

Ergene Velimeşespor Niğde Deplasmanından...

Yorum Yazın

WAHATSAPPP

Başka haber bulunmuyor!