djı med
şimşek haber

Başkan Yüksel Ulaş ve Misinli Mahallelerinde Kapı Kapı Gezerek Maske Dağıttı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Başkan Yüksel Ulaş ve Misinli Mahallelerinde Kapı Kapı Gezerek Maske Dağıttı
Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Koronavirüs salgınından vatandaşların korunması için mahalleleri kapı kapı gezerek koruyucu maskeleri dağıtmaya devam ediyor.

Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında alınan tedbirler doğrultusunda ilk günden itibaren vatandaşların sağlığı için maske dağıtmaya başlayan Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, Ergene Kültür Merkezinde belediyenin kendi atölyesinde imalat ettiği koruyucu maskeleri kapı kapı gezerek vatandaşlara dağıtmaya devam ediyor. Başkan Yüksel Cumhuriyet, Sağlık, Yeşiltepe, Velimeşe ve Marmaracık Mahalellerinin ardından önce ki günlerde de Ulaş ve Misinli Mahallelerinde vatandaşlara koruycu maskelerden dağıttı. İlerleyen haftalarda diğer mahallelerde de maske dağıtmaya devam edeceklerini belirten Başkan Yüksel ayrıca maske ihtiyaçlarını karşılamak için vatandaşların Ergene Kültür Merkezine ve Mahalle Muhtarlıklarınada başvurabileceklerini belirtti.

Covid-19 salgınıyla mücadele kapsamında Ergene Belediyesinin en üst seviyede tedbirler aldığını belirten Başkan Yüksel, "Türkiye'de daha ilk vaka görülmeden tedbirlerimizi almaya başladık. Öncelikle okullarımızı, camilerimizi, sağlık ocaklarımızı, eczanelerimizi, çocuk parklarımzı, kurum binalarımızı ve toplu yaşam alanlarımızı dezenfektan ettik. Semt pazarlarında halkımıza maske, eldiven, sıvı sabun ve dezenfektan dağıttık. Temizlik işlerimiz cadde ve sokaklarımızı rutin bir şekilde ilaçlı sularla yıkıyor, yine bunun yanında Ergenemizde ki tüm çöp konteynırlarımızda düzenli olarak yıkanıp ilaçlanıyor. Otobüs duraklarına ve Pazar girişlerine kendi imalatımız olan dezenfektan noktalarını yerleştirdik. Halkımızı salgınla mücadele kapsamında bilgilendirmek amacıyla kendilerine bilgi broşürleri dağıttık" dedi.

Salgınla mücadele kapsamında çalışmaların aralıksız bir şekilde devam ettiğini belirten Başkan Yüksel, "Vatandaşlarımız tedbiri elden bırakmasın, bizler sahada halkımız için tüm gücümüzle çalışıyoruz. Onlar için ürettiğimiz maskeleri kapı kapı gezerek kendilerine teslim ediyoruz" dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Anneler Günü KutlandıÖnceki Haber

Anneler Günü Kutlandı

Ergene Belediyesi Yol Çalışmalarına Aksatmadan Devam EdiyorSonraki Haber

Ergene Belediyesi Yol Çalışmalarına Aksa...

Yorum Yazın

WAHATSAPPP

Başka haber bulunmuyor!