282 üst
Tekirdağ
DOLAR18.6422
EURO19.3402
ALTIN1048.5

ÇERKEZKÖY BELEDİYESİ HALK AKADEMİSİ’NDE İLK DERS ZİLİ ÇALDI

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ÇERKEZKÖY BELEDİYESİ HALK AKADEMİSİ’NDE İLK DERS ZİLİ ÇALDI
Abone ol
Belediyemiz tarafından geçtiğimiz yıl kurulan ve 8. Sınıf öğrencilerine yönelik ücretsiz destek kurslarının verildiği Çerkezköy Belediyesi Halk Akademisi’nde 2022-2023 Eğitim ve Öğretim Yılı başladı.

Geçtiğimiz yıl Prof. Dr. Türkan Saylan Eğitim Kültür ve Sanat Merkezi’nde faaliyet gösteren Halk Akademisi’nde daha fazla öğrencinin destek kurslarından faydalanabilmesi amacıyla bu yıl Kızılpınar Kültür ve Sanat Merkezimizde de derslikler oluşturuldu.

Çerkezköy Belediyesi Halk Akademisi yeni eğitim öğretim dönemi açılışı için saat 09:00’da Kızılpınar Kültür ve Sanat Merkezimizde, saat 09:30’da da Prof. Dr. Türkan Saylan Eğitim Kültür ve Sanat Merkezimizde törenler düzenlendi. Saygı duruşunda bulunulmasının ardından Belediyemiz Kültür ve Sosyal İşler Sorumlusu Gizem Tuna eşliğinde İstiklal Marşımız okundu. Ardından öğrenci ve velilerimize Halk Akademimiz hakkında bilgiler verildi. Daha sonra öğrencilerimizin sınıflarında yerlerini almasıyla birlikte Çerkezköy Belediyesi Halk Akademisi 2022-2023 eğitim öğretim dönemi destek kursları başladı.

8'İNCİ SINIF ÖĞRENCİLERİMİZE DESTEK KURSLARI VERİYORUZ

2022-2023 Eğitim ve Öğretim Yılı’nda da 8. Sınıf öğrencilerine yönelik ücretsiz destek kurslarının devam ettiğini belirten Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Bu yıl kentimizde ikamet eden 8. Sınıf öğrencilerimize yönelik 6 farklı branşta (Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, İngilizce ve Rehberlik) ücretsiz destek kursları veriyoruz. 7. sınıfı bitiren ve Kurum Kabul Sınavı’nda başarılı olan öğrencilerimiz, bugün itibari ile Halk Akademimizde eğitim almaya başladılar” dedi.

ÖĞRENCİ KAPASİTEMİZİ ARTIRDIK

Geçtiğimiz yıl hizmete açtığımız Halk Akademisi’ne devam eden 70 öğrencimizden 18’inin LGS’de başarılı olarak nitelikli liselere girmeye hak kazandığını kaydeden Başkanımız Akay, “İlk yılında Halk Akademimizin elde ettiği bu başarı neticesinde kapasitemizi arttırmaya karar verdik. Prof. Dr. Türkan Saylan Eğitim Kültür ve Sanat Merkezi’nde geçtiğimiz yıl 75 öğrencimiz destek kurslarımızdan yararlandı. Bu yıl 86 öğrencimiz Prof. Dr. Türkan Saylan Eğitim Kültür ve Sanat Merkezimizde, 64 öğrencimiz de Kızılpınar Kültür ve Sanat Merkezimizde eğitim görecek” diye konuştu.

6 FARKLI BRANŞTA KURSLAR VERİLECEK

Yeni dönemde Halk Akademisi öğrencilerimizin toplam 8 derslikte 6 farklı branşta destek kurslarından faydalanacağını sözlerine ekleyen Başkanımız Akay, “Öğrencilerimize ücretsiz kaynak yayın, çanta ve kurum içi üniforma desteği de yapacağız. Ücretsiz ulaşım desteğimizin de verildiği Halk Akademimizde öğrencilerimize 1 öğün tabldot yemek de verilecek. Alanında uzman eğitmenlerimizden kurs alacak olan öğrencilerimiz, 2022-2023 eğitim öğretim dönemi içerisinde ücretsiz rehberlik ve danışmanlık seminerleri hizmetlerimizden faydalanabilecek. Öğrencilerimiz için ücretsiz kültür gezileri düzenlenecek. Yıl boyunca çocuklarımız çeşitli sosyal ve sanatsal aktivitelerle öğrenirken eğlenecekler” ifadelerini kullandı.

 

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Çorlu Atatürk Havalimanı’nda 8 ayda 29 bin yolcu taşındıÖnceki Haber

Çorlu Atatürk Havalimanı’nda 8 ayda 29 b...

LİMANPARK’TA TAEKWONDO TURNUVASI NEFES KESTİSonraki Haber

LİMANPARK’TA TAEKWONDO TURNUVASI NEFES K...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar