282 üst
Tekirdağ
DOLAR33.1952
EURO36.0226
ALTIN2550.9

ÇİRKİN BİR ALGI VE KARALAMA KAMPANYASI GERÇEKLEŞTİRİLMEKTE!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ÇİRKİN BİR ALGI VE KARALAMA KAMPANYASI GERÇEKLEŞTİRİLMEKTE!
Abone ol
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Albayrak, sosyal medya hesabından yazılı açıklama yaparak depremzedeler üzerinden çirkin bir algı ve karalama kampanyası gerçekleştirildiğini söyledi.

Kahramanmaraş merkezli yaşanan ve 11 ilimizi etkileyen depremin ardından Tekirdağ’a gelen depremzedeler, Kumbağ’da bulunan bir otele yerleştirilmişti. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından ihtiyaçları karşılanan depremzedelere 21 Mayıs Pazar gününe kadar kaldıkları otelde geçici misafirliklerinin sona erdirileceği konusunda tebliğ yapıldı. Bir anda ülke gündemine bomba gibi oturan ve tepkilere yol açan karar ile ilgili olarak Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, depremzede vatandaşların kalış süresini uzattı. Konu ile ilgili yazılı açıklama yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Albayrak, “11 ili etkileyen deprem felaketinin ardından belediyemiz tarafından misafir ettiğimiz depremzedeler üzerinden çirkin bir algı ve karalama kampanyası gerçekleştirilmektedir. Öncelikle belirtmek isteriz ki Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, depremin ilk anından itibaren Tekirdağ’daki tüm yatırımları durdurmuş ve bölgeye yönelik olarak tüm imkanlarını seferber etmiştir. Ayrıca Tekirdağ ili sınırları içerisinde depremzedelerin otel kiralamak suretiyle tüm ihtiyaçlarını karşılayan tek kamu kurumudur. Ve bu durum AFAD ve Valiliğin öncelikli görevi olmasına karşın bölgede barınma ihtiyacının yeterince karşılanamaması sebebiyle, Büyükşehir Belediyemiz tarafından inisiyatif alınarak depremzede kardeşlerimizin mağduriyetini gidermek adına siyaset üstü bir anlayışla gerçekleştirilmiştir. İlimize gelen depremzede kardeşlerimizin beklenenin çok üzerinde olması sebebiyle ve Cumhurbaşkanlığı tarafından resmi gazetede yayımlanan 5 milyon TL’lik limit sebebiyle ön görülen süre erken dolmuştur. Toplamda Tekirdağ ilimizde belediyemiz tarafından 550 depremzede kardeşimiz tüm ihtiyaçları karşılanarak otellerde misafir edilmiştir. Depremzede kardeşlerimizin 8 Şubat - 21 Mayıs 2023 tarihleri arasında her türlü ihtiyaçları Büyükşehir Belediyemizce karşılanmış olup bu harcamaların bazıları şöyledir: 5’er milyon TL harcama limiti kapsamında Otellerde konaklama ve yeme-içme toplam 10 milyon TL. Giyim yardımı artı ücretsiz ulaşım hizmet bedeli 1 milyon TL’dir.” dedi.

OLAY, AFAD’IN KONAKLAMA TESİSLERİNE NAKLEDİLECEK OLMASINDAN İBARET!

Albayrak, açıklamalarının devamında ise yaptığı açıklamada “Depremzede misafirlerimizin konaklama yerlerinin değiştirilmesine ilişkin konu; bu limitlere Mayıs ayı itibariyle ulaşıldığı ve yapılan sözleşme bedelinin tamamlanması sebebiyle Valilik ve AFAD’a bilgi verilerek ve koordineli bir şekilde otellerden AFAD’ın konaklama tesislerine nakledilecek olmasından ibarettir. Ancak deprem bölgesi bir türlü toparlanamayıp, geçici konteyner kentleri yeterince kurulamayınca, ilgili daireye gerekli talimatlar verilerek süre uzatılmıştır. Konunun çirkin bir şekilde siyasete alet edilmesi oldukça düşündürücüdür. Öte yandan Tekirdağ Büyükşehir Belediyemiz kurulduğu günden bu yana bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonrada Tekirdağlı hemşehrilerimizin ve tüm Türk milletinin yanında yer almaya devam edecektir.” diye konuştu.

TEKİRDAĞ VALİLİĞİ AÇIKLAMA YAPTI!

Tekirdağ Valiliği’nden yapılan açıklamada, AFAD ve diğer kurumlarla bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da depremzedelerin yanında olunacağı ifade edilerek, afetzedelerin her türlü ihtiyacının karşılanmaya devam edileceği vurgulandı.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Eğitimleri Devam EdiyorÖnceki Haber

İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Eğitimle...

Ergene Belediyesi Çilek Tarlaları Hizmete AçıldıSonraki Haber

Ergene Belediyesi Çilek Tarlaları Hizmet...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar