SEMİLYON KONAKLAR
Tekirdağ
DOLAR13.4724
EURO15.2745
ALTIN797.12

Ergene Atatürk Evi 10 Ocak Pazartesi günü açılıyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Ergene Atatürk Evi 10 Ocak Pazartesi günü açılıyor
Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel açılışlarla geçecek 2022 yılının ilk açılışını 10 Ocak 2022 Pazartesi günü Ergene Atatürk Evi ve müzesinin açılışı ile gerçekleştireceklerini söyledi.

2022 yılında söz verdiği birçok projenin açılışını gerçekleştireceğini kaydeden Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel 10 Ocak 2022 Pazartesi günü saat 15.00’de Ergene Belediyesi Atatürk Evi'nin açılışını gerçekleştireceğiz. Trakya Kalkınma Ajansı ve Ergene Belediyesi ortaklığında ilçede inşa edilen proje ile bağımsızlığımızı borçlu olduğumuz ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Selanik'teki evinin bire bir ölçülerle aynısı Ergene'mize kazandıracağız. Bu projemiz ile Ergene'mize büyük değer katmış olacağız. Yurt içi ve yurt dışından ilçemize gelecek turistler ile Ergene'mizde turizm de hareketlenecek” dedi.

 

Ergene’ye kalıcı eserler bırakmaya devam ediyoruz diyen Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Bağımsızlığımızı borçlu olduğumuz Atamızın izlerinin olduğu Selanik’teki evinin birebir bir ölçülerle aynısını ilçemize yapmaktan dolayı son derece mutluyum. Projemiz Trakya Kalkınma Ajansı ortaklığında yapılan bir proje. Bu güzel projede emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Ergene’mize değer katacak bu büyük projemize gerek yurt içi gerekse yurt dışından gelecek olan ziyaretçilerle Ergene’mizin turizm sektörü de çıkışa geçecek. Ergene halkımıza söz verdiğimiz gibi vaat ettiğimiz projeleri bir bir hayata geçirmeye, Ergene’ye kalıcı eserler bırakmaya devam ediyoruz” dedi.

 

Ergene Belediyesi Atatürk Evi Projesi ile Atatürk'ün Selanik'te yer alan doğduğu ve 7 yaşına kadar da Annesi Zübeyde Hanım ve Babası Ali Rıza Efendi ile yaşadığı evin mimari açıdan replikasıolacak. Mimari plan ve ölçülerine sadık kalmakla birlikte yaşayan müze anlayışına uygun olarak evin kullanım alanlarında istenilen temada anlatım sağlanacak. Atatürk Evi zemin kat,1. Kat ve 2. Kat olmak üzere üç kattan ibaret olacak. Toplamda 318,24 metrekare olarak inşa edilen evin her katında orta bölümde bir sofa yer alıyor. Sofanın sağ ve sol taraflarında da aynı aksta yaşam alanı odalar olmak üzere toplamda 3 adet sofa, 6 adet oda, mutfak ve banyo ve tuvalet bulunuyor.

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel 10 Ocak 2022 Pazartesi günü saat 15.00’de gerçekleştirilecek olan açılışa tüm Ergene halkının davetli olduğunu da sözlerine ekledi. 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
TÜRKİYE BELEDİYELER BİRLİĞİ KAYNAKLARINI ADALETLİ DAĞITMALIDIRÖnceki Haber

TÜRKİYE BELEDİYELER BİRLİĞİ KAYNAKLARINI...

Tekirdağ’dan Suriye’de kamplarda kalanlara 100 ton un yardımıSonraki Haber

Tekirdağ’dan Suriye’de kamplarda kalanla...

Yorum Yazın

ŞİMŞEK ASANSÖR

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar