SEMİLYON KONAKLAR
Tekirdağ
DOLAR12.369
EURO14.0093
ALTIN713.05

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Muhtarlar Günü Kutlu Olsun”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Muhtarlar Günü Kutlu Olsun”
Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel 19 Ekim Muhtarlar günü münasebetiyle muhtarlar günü kutlama mesajı yayımladı.

2015 yılında Başbakanlık tarafından yayımlanan bir genelge ile 19 Ekim tarihi Muhtarlar Günü olarak kutlanıyor. Biz de Ergene Belediyesi olarak aynı amaç doğrultusunda çalıştığımız muhtarlarımızla el ele vererek vatandaşlarımıza hizmet ediyoruz.

Yerel yönetimlerin yapı taşlarından olan muhtarlar yerel yönetimler ile vatandaşlar arasında köprü görevi görüyor. Mahallede yaşayan hemen herkesin sorununu, ihtiyaçlarının neler olduğunu bizlerden önce belediyeden önce muhtarlar biliyor, görüyor ve tespit ediyor. Bu taleplerin bizlere iletilmesi ile de sorunlara kısa sürede eğilmiş ve çözüme kavuşturmuş oluyoruz.

Fedakarlık gerektiren ve halkımızın sesi olan muhtarlarımızın sesine biz de Ergene Belediyesi olarak her zaman kulak verdik, vermeye de devam ediyoruz. Muhtarlarımızdan gelen taleplerin büyüklüğüne, küçüklüğüne bakmadan muhtarlarımızın isteğini, halkımızın isteği kabul ederek yerine getirmeye elimizden geldiğince gayret ediyoruz.

Bakırça Mahallemizde parke taş döşemelerini tamamladık, söz verdiğimiz gibi Bakırça’da yol sorununu ortadan kaldırdık. Şimdi ekiplerimiz Pınarbaşı Mahallesi’nde kilit parke taş çalışması yapıyor. Pınarbaşı Mahallemizde de yol sorunu kalmayacak. Vakıflar Mahallemizde yeni yerleşim bölgesi olarak bilinen alandaki yol konusunu çözüme kavuşturmak için ekiplerimiz çalışıyorlar. Tüm mahallelerimizde yol konusunu sorun olmaktan çıkarmak için gayret gösteriyoruz. Önümüzdeki dönemde Ergene’de yol diye bir konu, sorun olmayacak. Sadece bir ya da birkaç mahallemize değil tüm mahallerimize hiç birini diğerinden ayırt etmeden hizmet ediyoruz. Velimeşe Mahallemizde Gölet Tesisini kazandırdık, Marmaracık Mahallemize bölgemizin en büyük sosyal tesisini yapmak için kolları sıvadık, çalışmalarımızı hızlandırdık. Sağlık Mahallemizde büyükşehir belediyemiz ile Cemevi Aşevi projemizin temelini atarak yapım çalışmalarına başladık. Vakıflar Mahallemizdeki spor tesisini tamamladık kısa sürede sizlerin de katılımıyla açılışını yaparak halkımızın gençlerin hizmetine sunacağız. Muhtarlarımıza, mahallelerimize, halkımıza ne söz verdiysek hepsini tek tek yerine getireceğiz. Bundan hiç kimsenin kuşkusu ve endişesi olmasın.

19 Ekim Muhtarlar Günü vesilesi ile İlçemizin 17 mahallesinde vatandaşlarımızın sorunlarını bize ileten çözüm konusunda köprü vazifesi gören muhtarlarımızın gününü bir kez daha kutluyor, saygı ile selamlıyorum.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Çorlu Erdal İnönü Caddesi'nde Kaldırım Çalışmaları SürüyorÖnceki Haber

Çorlu Erdal İnönü Caddesi'nde Kaldırım Ç...

MALKARA’DA YEM BİTKİSİ TOHUM DAĞITIMI YAPILDISonraki Haber

MALKARA’DA YEM BİTKİSİ TOHUM DAĞITIMI YA...

Yorum Yazın

ŞİMŞEK ASANSÖR

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar