282 üst
Tekirdağ
DOLAR28.8882
EURO31.5963
ALTIN1895.8

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel ve Meclis Üyeleri Yörük Şenliklerine Katıldı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel ve Meclis Üyeleri Yörük Şenliklerine Katıldı
Abone ol
Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel ve Belediye Meclis üyeleri Ergene Belediyesinin Makedonya’daki kardeş şehri Radoviş’te düzenlenen Yörük Şenliklerine katıldı.

Ergene Belediyesinin Makedonya’daki kardeş şehri olan Radoviş Belediyesinde gerçekleşen ve Doğu Makedonya Türkleri Derneğinin düzenlemiş olduğu 15.Geleneksel Yörük Şenliklerine davet edilen Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel kardeş şehirden gelen daveti geri çevirmeyerek Belediye Meclis üyeleri ile birlikte Yörük Şenliklerine katıldı.

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Bulgaristan’da ki kardeş şehrimiz olan Kubrat Belediyesinin yanı sıra Makedonya’daki Radoviş Belediyesi ile 2017 yılında kardeş şehir protokolü imzaladık. Bu tarihten itibaren kardeş şehrimiz Radoviş Belediyesi ile ikili ilişkilerde bulunduk, Türkiye ve Makedonya arasında gönül köprüleri kurduk. Radoviş Belediyesinde gerçekleşen ve Doğu Makedonya Türkleri Derneğinin düzenlemiş olduğu 15.Geleneksel Yörük Şenliklerine davet edilerek Belediye Meclis üyelerimiz ile birlikte Makedonya’daki Türk kardeşlerimizle bir araya geldik” dedi.

Yapılacak Park İçin Oturma Bankları Teslim Edildi

Makedonya’daki kardeş şehir Radoviş’e Ergene’den eli boş gelmediklerini de sözlerine ekleyen Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Radoviş Belediyemize Belediyemiz tarafından yapılacak olan çocuk oyun parkı için Ergene Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğümüzde imalatı yapılan oturma banklarından getirdik. Radoviş Belediyemizin bizlerden talepleri üzerine Ergene Belediye Meclisimizce almış olduğumuz karar doğrultusunda oturma banklarımızla yeni yapılacak olan park için Radoviş Belediyemize teslim ettik” dedi.

Makedonya’daki Türklerle bir arada olmaktan dolayı büyük mutluluk duyduğunu da ifade eden Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Böyle güzel bir organizasyona emek veren, bizleri Türk kardeşlerimizle buluşturan başta Radoviş Belediye Başkanına, Başkan Yardımcılarına, Belediye ve dernek yöneticilerimize çok teşekkür ediyorum” dedi


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Ergene Belediyesi “Temiz Nefes” Projesini Hayata GeçirdiÖnceki Haber

Ergene Belediyesi “Temiz Nefes” Projesin...

Ergene Belediyesi Vatandaşlara Aşure İkramında BulunduSonraki Haber

Ergene Belediyesi Vatandaşlara Aşure İkr...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar