SEMİLYON KONAKLAR
Tekirdağ
DOLAR13.4724
EURO15.2745
ALTIN797.12

Ergene Belediyesi 45.656 Ton Evsel Katı Atık Topladı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Ergene Belediyesi 45.656 Ton Evsel Katı Atık Topladı
Temiz bir çevre, kendini yenileyen doğa ve sağlıklı yaşam alanları için geri dönüşüme önem veren Ergene Belediyesi, 2020 yılı içerisinde yaptığı çalışmalar ile 45.656 ton evsel katı atık topladı.

Resmi gazetede yayınlanarak 2019 yılında sıfır atık yönetmeliğince tüm şartları yerine getirerek hizmet binalarına kurmuş olduğu sıfır atık sistemi ile her hizmet binası için sıfır atık belgesi almaya hak kazanan Ergene Belediyesi 2020 yılı içerisinde de yapmış olduğu çalışmalar ile 45.656 ton evsel katı atık topladı.

Ergene’de bulunan 1.Sınıf atık getirme tesisinde ayrıştırılan evlerden çıkan çöpler harici ambalaj atıkları, lastikler, ahşap malzemeler, elektronik atıklar, piller, tekstil atıkları gibi 14 ayrı kalemde toplanan atıklar toplanıp geri dönüşüme kazandırılıyor.

Ergene’de Geri Dönüşüme Çok Önem Veriyoruz

Ergene’de geri dönüşüme çok önem verdiklerini belirten Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Toplamış olduğumuz atıkları kaynağından ayrıştırılarak daha verimli kullanıyor ve hem çevremize hem de ekonomiye katkı sağlıyoruz. Ergene’de geleceğimize daha iyi, daha yeşil bir çevre bırakmak için çalışmalarımızı tüm hızımızla sürdürüyoruz. Çevreci Belediyeler arasında yer alan Ergene Belediyemiz çevrenin kirlenmesini önlemek için üzerine düşen görevleri yerine getirmeye devam ediyor. Hayatımızda büyük önem taşıyan çevre, sağlıklı ve kaliteli bir yaşam sürdürebilmemiz için korumamız gereken önemli bir değerdir. Atık malzemelerin ham madde olarak kullanılması çevre kirliliğinin önlenmesi açısından oldukça önemlidir. Kaynakların tükenmesini önlemek ve atık çöp miktarını azaltmanın tek yolu geri dönüşümdür. Eğer hepimiz tüketimi azaltır, tekrar kullanır ve geri dönüşüme katkı sağlarsak dünya kaynaklarının gelecek kuşaklara da kalmasını sağlayabiliriz. Geri dönüşüm sadece malzeme tasarrufu sağlamaz aynı zamanda enerji tasarrufu da sağlar” dedi.

 

 

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Tekirdağ’da aşılama çalışmaları yaşlılarda yoğun bakım yatışlarını azalttıÖnceki Haber

Tekirdağ’da aşılama çalışmaları yaşlılar...

Ergene Velimeşespor Golsüz Berabere KaldıSonraki Haber

Ergene Velimeşespor Golsüz Berabere Kald...

Yorum Yazın

ŞİMŞEK ASANSÖR

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar