djı med
şimşek haber

Ergene Belediyesi Bayram Coşkusunu Bando Takımı İle Yaşattı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Ergene Belediyesi Bayram Coşkusunu Bando Takımı İle Yaşattı
19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını Ergene Belediyesi bando takımı ile İlçedeki tüm mahalleleri gezerek vatandaşlarıyla birlikte büyük bir coşku içinde kutladı.

Ergene Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinliği kapsamında hazırlamış olduğu bando takımıyla ilçede ki mahalleleri gezerek vatandaşlarına bayram coşkusunu yaşattı. Hazırlanan program kapsamında Türk Bayrakları, Atatürk fotoğrafları ve balonlarla süslenen bando takımını taşıyan araç mahalleleri gezerek marşlar ve şarkılar söyleyerek Ergene halkının Bayramını kutladı. Evlerinde bulunan çocuklar, gençler ve aileleri balkonlardan Türk bayraklarını sallayarak bando takımına eşlik etti.

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “19 Mayıs 1919’da Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün başlattığı Milli Mücadelenin 101’inci yıl dönümü ve 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı için böyle güzel bir kutlama programı hazırladık. Bu güzel bayramımızı yan yana, topluluklar halinde kutlayamıyoruz ama vatandaşlarımız, çocuklarımız ve gençlerimiz evlerinde bu bayramı coşkuyla kutlasın istedik. Gençlerimizin bir nebzede olsa yüzü gülsün, vatandaşlarımızın içinde bulunduğu zorlu süreçte, psikolojik olarak sıkıntı yaşadığı bu dönemde ulusal bayramımızı coşkuyla evlerinden sevinçle, neşeyle kutlasın istedik. 17 mahallemizi de gezen aracımız ile büyük bir karnaval havasında bayramımızı kutladık” dedi.

Bando takımının söylediği şarkılara çocukların ve gençlerin yanı sıra 7’den 70’e tüm vatandaşlar eşlik ederken bu güzel etkinlikten dolayı vatandaşlar Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksele teşekkürlerini de iletti.

 

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Ergene’de 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Çelenk Sunma Töreni DüzenlendiÖnceki Haber

Ergene’de 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençli...

Marmaraereğlisi Belediyesi ‘bozuk yol kalmayacak’ sloganı ile çıktığı yolda hız kesmeden devam ediyor.Sonraki Haber

Marmaraereğlisi Belediyesi ‘bozuk yol ka...

Yorum Yazın

WAHATSAPPP

Başka haber bulunmuyor!