282 üst
Tekirdağ
DOLAR28.9372
EURO31.2741
ALTIN1889.6

Ergene Belediyesi “Temiz Nefes” Projesini Hayata Geçirdi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Ergene Belediyesi “Temiz Nefes” Projesini Hayata Geçirdi
Abone ol
Ergene Belediyesi ile Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ) Çorlu Mühendislik Fakültesi Dekanlığı arasında imzalanan iş birliği protokolü kapsamında ‘‘Temiz Nefes’’ Mobil Uygulama Projesi hayata geçirildi.

2022 yılı Nisan ayında çalışmalara başlanan, Ergene Belediyesi ile Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ) Çorlu Mühendislik Fakültesi Dekanlığı arasında imzalanan iş birliği protokolü kapsamında ‘Temiz Nefes’ Mobil Uygulama Projesi hayata geçirildi.

Ergene Belediyesi Vatandaşların Yaşam Kalitesinin Yükselmek İçin Çalışmalarını Sürdürüyor

‘’Ergene’de Emisyonlardan Kaynaklı Koku Şikâyetlerinin izlenebilirliği sağlamada kullanılacak CBS destekli Mobil Uygulama ve Bildirim Yönetimi Paneli geliştirilmesi projesi’’ kapsamında Ergene halkının yaşam kalitesini yükseltmek amacıyla çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Ergene halkının ikamet ettiği adresten ya da bulunduğu konumdan anlık koku memnuniyeti değerlendirmelerini yapabilecekleri mobil aplikasyon proje ekibinde Çorlu Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Lokman Hakan Tecer’in yanı sıra Arş. Gör. Dr. Can Burak Özkal ve Arş. Gör. Burak Sevinç yer alıyor. 

Bulunulan konumdaki kişileri memnun eden veya rahatsız eden kokuları bildirip, kokunun tahmini, kaynağı, türü, süresi ve ne seviyede rahatsız ettiği tanımlanabilecek. Bildirimler Belediye ve Üniversite tarafından sürekli izlenecek, raporlanacak ve değerlendirilebilecek. Çevre ile ilgili konularda halkın katılımına dayalı mekanizmayı birlikte geliştirilip, belediye koku şikâyetleri ile ilgili geri dönüşlerle uygulamayı kullananları gelişmelerden haberdar edecek. Projeyi tanıtmak ve daha geniş kitlelere ulaştırabilmek amacıyla kurulan ‘www.temiznefes.org’ isimli internet sitesinden vatandaşlar TEMİZ NEFES mobil uygulaması ile ilgili daha fazla bilgi alabilecek. Ergene sınırları içinde kötü kokuları kontrol altına almak ve koku sorununa çözüm bulmak için Koku Derecelendirme Mobil Uygulamasını telefonunuza indirerek yaşadığınız bölgedeki havanın kalitesini değerlendirebilirsiniz:

Projenin tanıtımı 03.08.2023 tarihi Perşembe günü Saat: 11:00 Ergene Belediyesi Kültür Binasında yapılacak olup tüm halkımız davetlidir.

 

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Otomobilin çarptığı motosikletin sürücüsü öldüÖnceki Haber

Otomobilin çarptığı motosikletin sürücüs...

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel ve Meclis Üyeleri Yörük Şenliklerine KatıldıSonraki Haber

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel ve...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar