282 baskı
Tekirdağ
DOLAR27.4301
EURO29.0418
ALTIN1651.0

Ergene’de Büyük Bir Projenin Daha Açılışı Yapılıyor.

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Ergene’de Büyük Bir Projenin Daha Açılışı Yapılıyor.
Abone ol
Ergene Belediyesinin ilk 6 ayda hayata geçirdiği 6 büyük projenin ardından şimdi de Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı gerçekleşen Ergene Sosyokültürel Tesis Cemevi ve Aşevinin açılışı yapılacak.

Ergene ilçesinde 2022 yılının ilk 6 ayında 6 büyük projeyi hizmete sokarak vatandaşların büyük takdirini kazanan Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel’in ardından şimdi de Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından 29 Temmuz Cuma günüErgene Sosyokültürel Tesis Cemevi ve Aşevinin açılışı yapılacak. Bu proje ile Ergene’de 2022 yılında yedinci büyük projenin açılışı yapılmış olacak.

1780 metrekare inşaat alanına sahip Ergene Sosyokültürel Tesis, Cemevi ve Aşevi bodrum, zemin ve normal kat olmak üzere 3 kattan oluşuyor. Zemin katta aşevi, mutfak, gıda deposu, bay-bayan engelli wc, çok amaçlı salon, bay-bayan abdesthane, birinci katta etkinlik alanı, 2 adet idari oda kütüphane, 2 adet derslik, bodrum katta ise, cenaze yıkama, morg, bay-bayan mescit ve teknik hacimler yer alıyor.

Bizler her zaman gelenekleri ve görenekleri ile yaşayan bir toplumuz diyen Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Anadolu’dan geldik, Rumeli’den geldik. Balkanlardan geldik. Mozaik bir toplum olarak sevgi şehrini oluşturduk. Türkiye’nin en huzurlu şehrini oluşturduk. Birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde yaşıyoruz.Ergene Belediyesi ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak ilçemizde çok büyük projelere imza attık. Biliyorsunuz göreve geldiğimiz zaman altyapımız yoktu. Sularımız çok iyi değildi. Bölgemizde büyükşehir belediyemiz 95 kilometre içme suyu, 120 kilometre kanal yaptı. Biz de akabinde bölgemizde, ilçemizde 200 kilometre yola imza attık. Eğitim alanında Tekirdağ Büyükşehir Belediyemiz 11 ilçeye 11 okul yaptı. Bu okullardan bir tanesi de Sevgi Kenti Ergenemizde bulunuyor, çocuklarımız Tekirdağ Büyükşehir Belediyemizin yapmış olduğu okulda eğitimlerine devam ediyor. Tekirdağ Büyükşehir Belediyemiz İlçemize ayrıca çok güzel bir Kültür Merkezide kazandırdı. Bu güzel proje ve hizmetlerin ardından şimdide Tekirdağ Büyükşehir Belediyemiz tarafından ilçemize Ergene Sosyokültürel Tesis, Cemevi ve Aşevi’nin açılışı yapılacak. Bu güzel hizmet ve projelerinden dolayı başta Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Albayrak olmak üzere, daire başkanlarıma, başkan yardımcılarıma, meclis üyelerime, ilçe başkanıma özellikle teşekkür ediyorum. 29 Temmuz Cuma günü saat 17.00’da Sağlık Mahallesi Hoca Ahmet Yasevi Caddesi üzerindeki gerçekleşecek olan açılışımıza tüm vatandaşlarımızı da davet ediyorum” dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
DAHA MODERN BİR ÇERKEZKÖY İÇİN ÇALIŞMALARIMIZ SÜRÜYORÖnceki Haber

DAHA MODERN BİR ÇERKEZKÖY İÇİN ÇALIŞMALA...

Bulgaristan’a vize muafiyeti, Edirne’de sevinçle karşılandıSonraki Haber

Bulgaristan’a vize muafiyeti, Edirne’de...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar