SEMİLYON KONAKLAR
Tekirdağ
DOLAR12.369
EURO14.0093
ALTIN713.05

KADEM’den kadına şiddete karşı mücadele çağrısı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
KADEM’den kadına şiddete karşı mücadele çağrısı
KADEM’den kadına şiddete karşı mücadele çağrısı

 

 

KADIN ve Demokrasi Derneği (KADEM) Tekirdağ temsilciliği, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde şiddetle mücadele çağrısında bulundu. 

KADEM Tekirdağ temsilcisi  Zeynep Şentop Şahin, dernek binasında yaptığı konuşmada, KADEM’in ”25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” kapsamında hazırladığı kampanyada, ”Sevgi ile şiddet yan yana gelmez” mesajı verildiğini söyledi. KADEM’in hazırladığı kampanyalarla kadına şiddete dikkat çektiğini ifade eden Şahin, ”KADEM’in bu yıl verdiği mesajın amacı, özellikle son yıllarda aşk, sevgili, eş gibi kelimeleri sık sık cinayet, şiddet, ölüm gibi kelimelerle bir araya getiren hastalıklı yaklaşımların önüne geçebilmek. Medyaya yansıyan acı olaylar, özellikle şiddet mağdurlarının acıya katlanmak için çeşitli bahanelere sığındıklarını ortaya koyuyor. Oysaki sevgi, şiddet, cinayet, istismar ile yan yana gelemeyecek bir kavram. KADEM’in şiddet türlerinin yer aldığı ilişkilere odaklanan kampanyası da bu gerçekten yola çıkılarak hazırlandı” dedi.

Sosyal medyada da paylaşımlar yaparak, hazırladıkları videolarla konuya dikkat çekeceklerini belirten Şahin, ”KADEM, her yıl 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde tüm dünyada varlığını sürdüren şiddete karşı duyarlılığı artırmak amacıyla kampanyalar düzenliyor. Bir insan hakları ihlali olan kadına yönelik şiddet, dil, din, ırk, sınıf, cinsiyet ayırt etmeksizin tüm toplumların ortak sorunu. KADEM, kadınların onurları ile yaşayabileceği adil bir dünya inşa etme hedefine, hak savunuculuğu ve literatüre katkılarının yanı sıra toplumsal bilinç oluşumuna yardımcı kampanyalarla ilerliyor” dedi.


 

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Sağlık çalışanları kadına şiddeti protesto ettiÖnceki Haber

Sağlık çalışanları kadına şiddeti protes...

TEKİRDAĞ’DA KADINLARIN TELEFONLARINA KADES YÜKLENDİSonraki Haber

TEKİRDAĞ’DA KADINLARIN TELEFONLARINA KAD...

Yorum Yazın

ŞİMŞEK ASANSÖR

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar