282 baskı
Tekirdağ
DOLAR32.5422
EURO34.906
ALTIN2424.0

MEHTAP TURAL, ADAY ADAYLIĞI KONUŞMASIYLA BEĞENİLERİ TOPLADI

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
MEHTAP TURAL, ADAY ADAYLIĞI KONUŞMASIYLA BEĞENİLERİ TOPLADI
Abone ol
Uzun yıllardır Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) çatısı altında bulunan ve önümüzdeki Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleri için aday adaylığı başvurusu yapan Mehtap Tural, CHP Ergene İlçe Başkanlığı'nda aday adaylığını açıkladığı bir basın toplantısı gerçekleştirdi.

Geçtiğimiz günlerde Ankara'ya giderek CHP 28. Dönem Tekirdağ Milletvekili aday adaylığı başvurusunu gerçekleştiren iş insanı Mehtap Tural basın mensuplarının ve partililerin karşısına geçerek adaylık konuşmasını yaptı.

Bölgenin sevilen isimi Mehtap Tural düzenlenen basın toplantısında şu ifadelere yer verdi:

"Sayın Belediye Başkanım, Sayın İlçe Başkanım, Sayın Kadın Kolları ve Gençlik Kolları Başkanlarım, Partimize gönül vermiş saygıdeğer Partililerimiz ve siz Değerli Basın Mensupları; 

Öncelikle bana bugün bu kürsüde konuşma özgürlüğü veren, kadına seçme ve seçilme hakkı tanıyan büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'e bir kez daha teşekkür ederek konuşmama başlamak istiyorum.

“Temsilde adalet, adalette liyakat” anlayışıyla tüm vatandaşlarımızı ötekileştirmeden, halka karşı değil, halk için siyaset şuuruyla hizmet edebilmek için Cumhuriyet Halk Partisi 28. Dönem Tekirdağ Milletvekili Aday Adaylığımı açıklıyorum.

Ülkemizin içinde bulunduğu ve özellikle gençlerimizin çözüm çıkmazında olduğu, yoğun beyin göçünün yaşandığı, işin, aşın zorlaştığı, ekonominin yokuş aşağı gittiği bu zor dönemde elimizi taşın altına koymamız gerektiğine inanıyorum. 

Bakın 21 yıl çok sıkıntılar çektik. Bizi getirdikleri nokta beka sorunu olan bir ülke ve tek adam diktatörlüğüdür. 

AKP – MHP ittifakı tek adam rejimi başkanlık sistemini getirerek, Ülkemizin başta kuvvetler ayrılığı ve hukuk sistemini önemli ölçüde zedeleyen işler yapmışlardır.

Yaşadığımız bu karanlık süreçte;

“Adımızda adalet var” dediler; ülkeyi çetelere, yandaşlara ve rantçılara teslim ettiler.

“Yol yaptık” dediler; Cumhuriyet tarihinde görülmemiş yolsuzluklar yaptılar, kendilerine 1000 odalı saraylar yaptırdılar.

“Tarım ülkesiyiz” dediler; Samanı, buğdayı ithal ettiler.

İşte 21 yılın özeti bu dava arkadaşlarım.

14 Mayıs  tarihinde hep birlikte değişimin tohumlarını atacağız.   

Yeni bir umutla, yeni bir gelecek, her şeye yeniden başlamak, yeniden üretebilmek için, çiftçinin emekçinin alın terinin karşılığını alması için, gençlerin geleceğe umut ile bakabilmeleri için; yolsuzluk, hukuksuzluk ve adaletsizliklerden hesap sormak için, daha eşit, daha özgür daha demokratik ve laik bir Türkiye için, partimizin öncülüğünde Türkiye Cumhuriyeti 13. Cumhurbaşkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun önderliğinde Ülke sorunlarının çözümü ve yarattıkları bu karanlıktan kurtulmak için,  cumhuriyetimizi yüzüncü yılında demokrasi ile taçlandırmak için, tüm kadroları ile ülkemizin yeniden kurtuluşuna imza atacak ve güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçiş sürecinde tüm gücümüzü ortaya koymak için;

Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün izinde, Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun önderliğinde Cumhuriyetimizi Yüzüncü yılında demokrasi ile taçlandıracağız.

Bizler en umutsuz, en yokluk içindeki hallerden bile bu Cumhuriyeti kurmuş, savaşları kazanmış bir milletin evlatlarıyız. Bu vatan bizim, bu şehir bizim teşekkür ederim.

ÇALIŞACAĞIZ, ÇALIŞACAĞIZ VE KAZANACAĞIZ."

Konuşmasının ardından takdirleri toplayan Mehtap Tural, tebrikleri kabul etti.


 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Tekirdağ’da bin kişilik iftar sofrasıÖnceki Haber

Tekirdağ’da bin kişilik iftar sofrası

NUH NUHOĞLU ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADISonraki Haber

NUH NUHOĞLU ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar