şimşek haber

Menhol Kapaklarını Yola Sıfırlıyor ve Yeniliyoruz

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Menhol Kapaklarını Yola Sıfırlıyor ve Yeniliyoruz
Çorlu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü bünyesinde kurduğu menhol kapakları yükseltme ekibi ile Trakya'da bir ilki gerçekleştirerek kendi imkânlarıyla tüm kurumlara ait menhol kapaklarını yola sıfırlıyor.

Çorlu Belediyesi birçok kurum tarafından yürütülen altyapı, yol ve kaldırım çalışmaları sırasında yol seviyesinden düşük ya da yüksek kalan menhol (rögar, kanalizasyon, yağmur ızgarası) kapaklarını yol seviyesiyle eşit hale getiriyor.

'Kendi İmkânlarımızla Yapıyoruz'

Menhol kapak yükseltme ekibi tarafından şehrin çeşitli noktalarında yürütülen çalışmaları yerinde inceleyen ve konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, "Çorlu'da TESKİ, TREDAŞ, Telekomünikasyon kurumları ve Belediyemiz tarafından yürütülen altyapı, yol ve kaldırım çalışmaları kapsamında zemin altında veya üstünde kalan, zaman içinde bozularak trafikte tehlike arz eden, ekonomik ömürlerini tamamlayan çeşitli kurumlara ait menhol (rögar, kanalizasyon, yağmur ızgarası) kapaklarını tamamen kendi imkânlarımızı kullanarak oluşturduğumuz ekiple yola sıfırlıyor ve ekonomik ömrünü tamamlamış olan kapakları günümüz teknolojisine uygun kapaklar ile değiştiriyoruz.

'Bugüne Kadar 18 Ayrı Noktada Çalıştık'

Bölgede kendi imkânlarıyla tüm kurumlara ait menhol kapaklarını bu ölçekteki araç ve ekipmanla sıfırlayıp yenileyen tek belediyeyiz. Bugüne kadar Esentepe Mahallesi Erenler Sokak,  Hürriyet Mahallesi Kurtuluş Caddesi, Kazımiye Mahallesi Barbaros Caddesi, Muhittin Mahallesi Adnan Kahveci Caddesi, Reşadiye Mahallesi Şehit Teğmen Yavuzer Caddesi, Cumhuriyet Meydanı, Gölcük Meydanı, Şeyhsinan Mahallesi Güney Caddesi, Eski Tekirdağ Caddesi ve Hülya Sokak'ta 18 ayrı noktada menhol kapaklarını yola sıfırladık.

'13 Menhol Kapağı Yenilendi'

4 personel ve ekipmanla gerçekleştirdiğimiz çalışmalar neticesinde menhol kapaklarının çevrelerine iki ton sıcak asfalt sererken, 1.280 kilogram hızlı donan kimyasal harç kullandık. Ayrıca 13 menhol kapağını da yenileriyle değiştirdik.

Ekiplerimiz şehir genelinde farklı noktalarda ihtiyaç duyulan menhol kapak sıfırlama ve yenileme çalışmalarına devam ederek yaya ve araç trafiğine uygun hale getirecek. Böylelikle Çorlu'muzda özellikle araç sürücülerimizin talepleri büyük ölçüde çözüme kavuşacak." dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
MAVİ GÖZLÜ KENTİMİZDE KESİNTİSİZ 24 SAAT HİZMETE ŞARKÖY İLÇEMİZDE BAŞLIYORUZÖnceki Haber

MAVİ GÖZLÜ KENTİMİZDE KESİNTİSİZ 24 SAAT...

Ergene Belediyesi Çöp Kamyonlarını Her Gün Dezenfekte EdiyorSonraki Haber

Ergene Belediyesi Çöp Kamyonlarını Her G...

Yorum Yazın

WAHATSAPPP

Başka haber bulunmuyor!