282 üst
Tekirdağ
DOLAR28.9372
EURO31.2741
ALTIN1889.6

MESLEK LİSELERİNİN TÜBİTAK PROJESİ GELİŞTİRME SÜREÇLERİ PANELİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
MESLEK LİSELERİNİN TÜBİTAK PROJESİ GELİŞTİRME SÜREÇLERİ PANELİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ!
Abone ol
Trakya Kalkınma Ajansı İle Ahi Evran MTAL iş birliğinde Çorlu Halk Eğitim Merkezinde ‘Meslek Liselerinin TÜBİTAK Projesi Geliştirme Süreçleri’ başlıklı, mesleki eğitimin örnek uygulamalarının teşvik edilmesi amaçlı panel düzenlendi.

Çorlu Halk Eğitim Merkezinde ‘Meslek Liselerinin TÜBİTAK Projesi Geliştirme Süreçleri’ başlıklı Trakya Kalkınma Ajansı İle Ahi Evran MTAL iş birliğinde mesleki eğitimin örnek uygulamalarının teşvik edilmesi amaçlı panel düzenlendi. Programa İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Erdoğan, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Baykar Teknoloji Elektronik Teknisyeni, Elektrik Elektronik Mühendisi Ermer Haktan Fırat, Şube Müdürleri, Okul Müdürleri ile Ahi Evran MTAL öğrencileri yanı sıra Süleymanpaşa -Tekirdağ MTALÇerkezköy - Halit Narin MTALErgene - Eren MTALSaray - Mustafa Kemal Atatürk MTALMarmaraereğlisi - 15 Temmuz Şehitleri MTALMuratlı - Muratlı MTALHayrabolu - Ergün Korkmaz MTAL, Malkara-Hüsniye Hanım MTAL öğrencileri katıldı. Panelde TÜBİTAK destekli ‘Efficiency Challenge Elektrikli Araç Geliştirme’ projesinde çalışan ve görsel tasarım ödülü kazanan Çorlu Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin idari yaklaşımları, öğretmen ve öğrencilerin bu sürecin başlangıç, geliştirme, yarışma, teşekkür ziyareti temsilleri esnasında edinmiş oldukları tecrübe ve kazanımların İlimiz öğrencilerine rehber olması amacıyla aktarılması ve mesleki eğitimin özendirilmesi konusu konuşuldu. Programın moderatörlüğünü Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin yaptı. Programda danışman öğretmenler Recep Yavuz ve Cenk Karacan ile yarışmacı öğrenciler, TEKNOFEST EFFICIENCY CHALLANGE yarışları hakkında bilgi ile ATOMİK 59 takımının nasıl kurulduğu, neler yapıldığı, başvuru süreci, yarışma süreci, teknik tasarım ve dinamik sürüş hakkında detaylı bilgi verdiler. Ayrıca finalist olma süreci ile yarışma boyunca karşılaşılan zorluklar ve motivasyonun nasıl sağlandığı, çalışmalara katkı sağlayan kişi ve kurumlar, Meslek Liseleri ile Sanayi iş birliğinin önemi hakkında tecrübelerini paylaştılar.

SORU-CEVAP YAPILDI

Programın devamında Baykar Teknoloji Elektronik Teknisyeni, Elektrik Elektronik Mühendisi Ermer Haktan Fırat, sektördeki tecrübeleri ile Atomik 59 takımı hakkında fikirlerini paylaştı. Soru-cevap kısmıyla program tamamlandı. Programın sonunda İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Erdoğan ve Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin panelistlere plaket takdiminde bulundular.

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
SU FATURALANDIRMA İŞLEMLERİ HAKKINDA YAYIMLANAN MANİPÜLATİF HABERLERLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASIÖnceki Haber

SU FATURALANDIRMA İŞLEMLERİ HAKKINDA YAY...

Kiraz Festivali coşkulu etkinliklerle başladıSonraki Haber

Kiraz Festivali coşkulu etkinliklerle ba...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar