SEMİLYON KONAKLAR
Tekirdağ
DOLAR13.6609
EURO15.4493
ALTIN783.04

PERSONEL A.Ş.’DE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
PERSONEL A.Ş.’DE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI
Çerkezköy Belediyesi ile DİSKGenel-İşSendikası arasında, Çerkezköy Belediyesi Personel A.Ş. bünyesinde çalışan 337 belediye işçisini kapsayan Toplu İş Sözleşmesi imzalandı. Sendika temsilcileri ile yapılan toplu iş sözleşmesine göre Çerkezköy Belediyesi’nde en düşük işçi ücreti net 4 bin 200 TL olarak belirlendi.

Toplu İŞ Sözleşmesi İmza Töreninde konuşan Belediye BaşkanımızVahap Akay, “Önümüzdeki 3 yılı kapsayacak bir sözleşmeye imza attık. Kentimiz ve çalışma arkadaşlarımız için hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Belediye Başkanlık Makamında düzenlenen imza törenine Belediye Başkanımız Vahap Akay, Belediye Başkan Yardımcımız Enver Bayram, DİSK Genel-İş Sendikası Tekirdağ Şube Başkanı Mesut Alak, Şube Sekreteri Burak Ersin ve Şube Saymanı Uğur Budak, Çerkezköy Belediyesi Personel A.Ş. Müdürü Birol Öztürk, İşyeri Baş Temsilcisi İsmail Macit ile İşyeri Temsilcileri Tansu Can ve Hasan Cevizkıran katıldı.

EMEKÇİLERİMİZ ADINA BİR ARADAYIZ

İmzaların atılmasının ardından kısa bir konuşma yapan Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Bugün sahada ve kurumumuzda, daha güzel ve daha yaşanılabilir bir Çerkezköy için ter döken emekçilerimiz adına bir aradayız. Onların ücretlerini ve sosyal haklarını iyileştirmek için uzun mesailer harcadık, bir dizi görüşmeler gerçekleştirdik. Ülkemizin şartlarını ve belediyemizin imkânlarını da göz önünde bulundurarak Çerkezköy Belediyesi Personel A.Ş. bünyesindeki 337 çalışma arkadaşımızın ücretlerinde ve sosyal haklarında ciddi manada iyileştirmeler yaptık” dedi.

MAAŞLAR YÜZDE 48 ORANINDA ARTTI

İmza altına alınan Toplu İş Sözleşmesi ile Çerkezköy Belediyesi’nde en düşük işçi maaşının net 4 bin 200 TL olarak belirlendiğini kaydeden Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Yılbaşında yaptığımız iyileştirme ile birlikte işçilerimizin maaşlarında yaklaşık yüzde 48 oranında zam yapılmış oldu. İkramiye tutarını da 20 günden ilk yıl için 32, ikinci yıl için 34, üçüncü yıl için de 36 güne çıkardık. Sosyal yardım oranlarını da artırdık. Çalışma düzeniyle ilgili iş barışını sağlamak adına tüm şirket çalışanı personelimizin haftalık çalışma saatini 45 ten 40 saate düşürdük. Tarafların taleplerini ve tekliflerini ortak paydada buluşturmak için büyük gayret gösterdik. Önümüzdeki 3 yılı kapsayacak bu sözleşmenin işçilerimiz ve aileleri için hayırlı olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Yunanistan’a kaçmaya çalışırken yakalanan FETÖ şüphelisi 4 eski asker tutuklandıÖnceki Haber

Yunanistan’a kaçmaya çalışırken yakalana...

Süleymanpaşalı genç güreşçi Milli Takıma seçildiSonraki Haber

Süleymanpaşalı genç güreşçi Milli Takıma...

Yorum Yazın

ŞİMŞEK ASANSÖR

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar