282 üst
Tekirdağ
DOLAR33.1952
EURO36.0226
ALTIN2550.9

STAJ VE ÇIKARLIK MAĞDURLARI ‘BÜYÜK İSTANBUL MİTİNGİ”NE HAZIRLANIYOR

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
STAJ VE ÇIKARLIK MAĞDURLARI ‘BÜYÜK İSTANBUL MİTİNGİ”NE HAZIRLANIYOR
Abone ol

Aralık’ta yapılacak Staj ve Çıraklık Sigortası Mağdurları Federasyonu, “Büyük İstanbul Buluşması” çalışmalarına başladı. Federasyon ve bağlı dernekler 5 Kasım Pazar günü tüm Türkiye’de eş zamanlı basın açıklamaları gerçekleştirmişti.

Şimdi de Türkiye’nin dört bir yanından toplanacak federasyona bağlı dernek üyeleri ve çalışan mağdurlar, kendilerine uygulanan adaletsizliğin giderilmesi için İstanbul Kartal Sahili’nde toplanacak. 10 Aralık 2023 Pazar günü saat 14.00’de yapılacak açık hava mitinginde hükûmete seslenerek çözüm beklentilerini yeniden kamuoyuna açıklayacaklar.

Staj ve Çıraklık Sigortası Mağdurları Federasyonu Başkanı Murat Bal, İstanbul’da düzenlenecek büyük buluşma için yurdun dört bir yanında hazırlıkların devam ettiğini ve adına yakışır büyük bir buluşma olmasını planladıklarını vurguladı.

TÜM MAĞDURLARI İSTANBUL’A DAVET EDİYORUZ

Kartal’da düzenlenecek basın açıklamasına tüm mağdurları davet ettiğini bildiren Bal, staj ve çıraklık sigortası mağduriyetinin, meslek lisesi son sınıfta sanayide, işletmelerde aktif olarak çalıştırılan ve işyerlerinde çırak olarak çalışan insanların sigortalarının sadece kısa vadeli kısmının yattığı için emeklilik dönemini 17 yıl geciktiren büyük bir sorun olduğunu bildirdi. Toplumun genelinde önemli bir hak adalet inancını yeniden kazandıracaktır” dedi.

STAJ VE ÇIRAKLIK SORUNU YEREL SEÇİMDEN ÖNCE ÇÖZÜLMELİ

Yerel seçimlerinden önce staj sorununun çözülmesi gerektiğini kaydeden Murat Bal, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Çalışma hayatına erken yaşlarda başlayan staj ve çıraklık sigortası mağdurlarının, staj başlangıçları uzun vadeli sigorta koluna başlangıç sayılmasının zamanı geldi de geçiyor. Biz yıllardır bu mağduriyetimize sahip çıkmaya çalışıyoruz. Bunun için 10 Aralık Pazar günü Kartal sahilinde binlerce kişi ile birlikte “BÜYÜK BULUŞMA” adı altında açıklama yapacağız. Haklıyız, kazanacağız. Staj, mağduriyeti yerel seçimden önce çözülmeli”.

Haber / Handan Var


 • 0
  SEVDİM
 • 2
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Römorkörde çıkan yangında dumandan etkilendi (2)Önceki Haber

Römorkörde çıkan yangında dumandan etkil...

Bakan Kacır: Türkiye Yeşil Sanayi Projesi’ni hayata geçiriyoruz (2)Sonraki Haber

Bakan Kacır: Türkiye Yeşil Sanayi Projes...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar