282 baskı
Tekirdağ
DOLAR32.5275
EURO34.9585
ALTIN2436.5

Tekirdağ’da motosikletli ’şahin’ timlerine sürüş eğitimi verildi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Tekirdağ’da motosikletli ’şahin’ timlerine sürüş eğitimi verildi
Abone ol
Tekirdağ’da motosikletli ’şahin’ timlerine sürüş eğitimi verildi

 TEKİRDAĞ Emniyet Müdürlüğü bünyesinde motosikletli trafik polisi olarak görev yapan ekiplere ’Şahinler Sürüş Teknikleri’ eğitimi verildi.

Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü bünyesinde  ’Şahinler’ olarak görev yapan trafik polislerine meydana gelen trafik kazaları, trafik yoğunluğunun oluşması ve trafiğin düzenlenmesi ile ilgili etkin bir görev yürütebilmeleri için Süleymanpaşa ilçesi dolgu sahilde kurulan alanda ’Şahinler Sürüş Teknikleri eğitimi verildi. Eğitime katılan polislere motosiklet sürüşü esnasında kullanılan ekipmanlar ve motosiklet mekaniği hakkında teorik derslerin verilmesinin ardından parkur eğitimi verildi. Yaklaşık 120 saatlik motosiklet eğitimi alan polisler zorlu parkurlardan geçtikten sonra sürüş kabiliyetini arttırıcı eğitimler alıyor. 120 saatlik kursu tamamlayan polisler kurs bitirme sertifikası aldıktan sonra, Tekirdağ’ın 11 ilçesinde motosikletli trafik polisi olarak görevlendirilecek.

TEKİRDAĞ’DA 10 TİM GÖREV YAPIYOR

Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Daire Başkanlığı motosiklet eğitmeni Yusuf Avcı, ”Tekirdağ il merkezi ve ilçelerinde ’Şahin’ timleri olarak görev yapmakta olan personelimize takviye amaçlı olarak  sürüş teknikleri eğitimi parkurumuzla devam etmekteyiz. Meydana gelen trafik kazası, anlık trafik yoğunluğunun oluşması, trafik düzeni ile ilgili 112 ihbarlarına güvenli ve hızlı bir şekilde müdahale amacıyla motosikletli trafik polisi ’Şahinler’ kurulmuştur. İlimizde yaklaşık 10 civarında motosikletli timimiz faaliyet göstermektedir” dedi.

Şahin, 120 saatlik bir eğitimlerinin olduğunu belirterek, ”Bu eğitimin içerisinde önce motosiklet kullanırken giyilen kıyafetler, ekipmanlar, kask, dizlik, dirsek gibi  bunun gibi ekipmanları anlatıyoruz. Aynı zamanda bunların önemini anlatıyoruz. Daha sonra motosiklet mekaniğinden bahsediyoruz. Bu konularda teorik dersler veriyoruz. İkinci haftada ise parkurumuzda eğitime başlıyoruz. 120 saatlik eğitimde personelimiz motosiklet kullanırken sürüş kabiliyetini artırılmasını sağlayacak ve kademeli olarak zorluk derecesi artan parkurlarımız var. 120 saatlik eğitimin sonunda arkadaşlarımız sertifika almaya hak kazanarak motosikletli Şahin polisi olarak görev yapıyorlar” diye konuştu.(DHA)

 

 

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ERGENE'DE ÖLDÜRÜLEN KADIN SAYISI KADAR FİDAN EKİMİ!Önceki Haber

ERGENE'DE ÖLDÜRÜLEN KADIN SAYISI KADAR F...

Kırklareli’de 165 kaçak göçmen yakalandıSonraki Haber

Kırklareli’de 165 kaçak göçmen yakalandı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar