SEMİLYON KONAKLAR
Tekirdağ
DOLAR16.192
EURO17.4658
ALTIN965.28

“Tohum Toprağa, Engelli Topluma Emanettir”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
“Tohum Toprağa, Engelli Topluma Emanettir”
Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle yazılı bir basın açıklamasında bulundu. Başkan Yüksel, “Yürekleri sevgi ile dolu olan, tüm engelli vatandaşlarımızı kucaklıyor, sevgi ve selamlarımı sunuyorum” dedi.

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Daha iyi bir yaşam sürdürebilmelerine, geleceğe daha umutla bakmalarına ve hayattan beklentilerinin karşılanmasına, toplumsal farkındalığın artmasına vesile olması dileğiyle tüm engelli kardeşlerimizin, 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü en içten dileklerimle kutluyorum.

Engellilik konusu, yalnızca engelli bireyleri ve ailelerini değil, toplumun tüm kesimlerini ilgilendiren önemli bir konudur. Engellilik sosyal hayatı engelleyen bir kusur değil, desteklenmesi gereken bir durum olarak kabul edilmeli ve her fırsatta onları kucaklayarak, eşit ve değerli vatandaşlar olduklarını göstermeliyiz.

Engelli vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştırmak, toplumla bütünleşmelerini sağlamak, geleceğe umutla bakan bireyler olarak onların da toplumsal sorumluluk almalarına öncülük etmek, dayanışma ve yardımlaşma duygularımızın da güçlenmesini sağlayacaktır.

Engelli vatandaşlarımızın hayat içerisinde karşılaştıkları sıkıntılara toplumun, çevrenin ortak sorunu gibi bakmalıyız. Bu doğrultuda yaşadıkları her türlü ihtiyaç ve sıkıntıların giderilmesine yardım ederek, bir nebze de olsa onların hayatlarının daha da kolaylaştırılacağına inanıyorum. Engellilerin yaşamlarını daha rahat sürdürebilmeleri ve hak ettiği hayat şartlarına kavuşturulması amacıyla elimizden gelen imkanları sağlamalıyız. Ergene’de hep birlikte engelleri sevgiyle aşıyoruz. Bizler bir gün değil her gün engelli vatandaşlarımızın yanındayız.

Ne olduğum değil ne olacağım mantığıyla hareket edersek yarının garantisi olmayan hayatta daha bilinçli davranışlarla kendi hayatımızın değerini anlayıp, engelli vatandaşlarımızın aramızda olacağı engelsiz bir dünya kurabiliriz. Bu duygu ve düşüncelerle; tüm engelli kardeşlerimizin 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü kutluyorum.

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
İlkokullu miniklerden, engelliler derneğine tekerlekli sandalye bağışıÖnceki Haber

İlkokullu miniklerden, engelliler derneğ...

Ergene’nin Amatör Takımları İlk Yarı Müsabakalarını TamamladıSonraki Haber

Ergene’nin Amatör Takımları İlk Yarı Müs...

Yorum Yazın

ŞİMŞEK ASANSÖR

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar