SEMİLYON KONAKLAR
Tekirdağ
DOLAR8.3225
EURO9.8302
ALTIN485.35

TÜRK GENÇLİĞİ BÜYÜK KURULTAYI’NDA TEKİRDAĞ ÜLKÜ OCAKLARI ANKARA’NIN SOKAKLARINI İNLETTİ

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
TÜRK GENÇLİĞİ BÜYÜK KURULTAYI’NDA TEKİRDAĞ ÜLKÜ OCAKLARI ANKARA’NIN SOKAKLARINI İNLETTİ
TEKİRDAĞ ÜLKÜ OCAKLARI BAŞKANI HAYRULLAH ZIVALIOĞLU “BİR KERE KALKAN BAYRAK BİR DAHA YERE İNMEZ.” Tekirdağ Ülkü Ocakları İl Başkanı Hayrullah Zıvalıoğlu yaptığı açıklamada; “Ankara’nın sokaklarını inleten Tekirdağ Ülkü Ocakları’nın yiğitler yiğidi Bozkurt’larını tebrik ediyorum. Bir kere kalkan bayrak bir daha inmez” şiarıyla Tekirdağ’ın tamamında tek parolamız amasız fakatsız başarıdır. Bu başarıya ulaşılabilecek kadrolar hamd olsun Tekirdağ Ülkü Ocaklarının her kademesinde ve tüm ilçelerinde mevcuttur, Var olsun Ülkü Ocakları!” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) teşkilatı, “Cumhuriyete yüz yıllık yemin, ülküye ömürlük sadakat” şiarıyla, Ülkü Ocakları tarafından Ankara Spor Salonunda düzenlenen Türk Gençliği Büyük Kurultayı’nda bir araya geldi. 

Türk Gençliği Büyük Kurultayı’na Tekirdağ Ülkü Ocakları İl Başkanlığı ve İlçe Ocakları tarafından geniş katılım sağlandı. 

Kurultayın, ABD Temsilciler Meclisi’nin Ülkü Ocakları’nın araştırılmasına ilişkin maddeyi onaylamasının ardından gerçekleştirilmesi dikkati çekti.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin 

Açılış konuşmasının gündeminde fahiş yurt ve kira ücretlerine karşı "Barınamıyoruz" protestosu gerçekleştiren öğrenciler, Rektör Prof. Mehmet Naci'nin arabasının önünü kesen Boğaziçi'liler ile ABD Temsilciler Meclisi vardı. 

Boğaziçili öğrencilere yönelik, "Boğaziçi Üniversitesi Rektörü'nün otomobiline yarı çıplak çıkıp üzerinde tepinen mahlukatın Türk gençliğine mensup olması imkansızdır. Bunlar ne öğrenci ne de gençtir. Bunlar Türkiye düşmanlarının üniversitelere sızdırmaya çalıştıkları nöbetçi ve niyeti karanlık taşeronlardır" ifadelerini kullanan Bahçeli, "Barınamıyoruz" eylemlerine katılan öğrencileri, "Yurt diyerek banklarda yatmak da neyin nesidir? Bu reziller terör örgütü bağlantılıdır. Bunlar genç veya öğrenci değil, ajan provokatörlerdir. Kopuklar, kaçaklar, çapulcular öğrenci falan değil düpedüz şehir eşkıyasıdır" sözleriyle hedef gösterdi. Öt yandan Bahçeli, ABD Temsilciler Meclisi'nin Ülkü Ocakları'nın "yabancı bir terör örgütü olup olmadığının araştırılmasını" öngören bir maddeyi de içeren 2022 Savunma Bütçe tasarısını kabul etmesini de gündeme getirdi. "ABD Temsilciler Meclisi terörist görmek istiyorsa, Ülkü Ocakları'na değil yeni dost ve müttefiklerine bakmalıdır" diyen Bahçeli, "Ülkü Ocakları'nda haydut değil, haydutları dünyayı dar edecek inanmışlar yetişir. Açık açık söylüyorum; sizden korkan sizin gibi namert olsun. Sizden kaçınan sizin gibi çürüyüp gitsin. Davamızdan dönersek de gök girsin, kızıl çıksın" sözlerini kaydetti. 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Edirne’de sağanak, ev ve iş yerlerinde su baskınlarına neden olduÖnceki Haber

Edirne’de sağanak, ev ve iş yerlerinde s...

Asfalt Serim Çalışmalarımız Devam EdiyorSonraki Haber

Asfalt Serim Çalışmalarımız Devam Ediyor

Yorum Yazın

ŞİMŞEK ASANSÖR

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar