djı med
şimşek haber

Ulaş Halk Bahçesi Projesi Gerçekleşiyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Ulaş Halk Bahçesi Projesi Gerçekleşiyor
Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel hangi mahallelerde ne taahhüt ettiysek hepsini bir bir hayata geçireceklerini belirterek Ulaş Halk Bahçesi Projesi ihalesinin kısa dönem içinde yapılıp projeye başlanacağını belirtti.

Ergene Belediyesi tarafından Marmaracık Mahallesi’ne yapılan 100. Yıl Parkı’nda incelemelerde bulunarak parktaki ailelerle sohbet eden ve çocuklarla bir araya gelen Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Marmaracık Mahallesi’nde 100. Yıl Parkımızdayız. Allah’ın izniyle sırada Ulaş Mahallesi var projesi hazır, çok yakında parkın ihalesini yapacağız. Bu yılın sonuna kadar vatandaşlarımıza Ulaş Mahallesi’ndeki parkı da aile çay bahçesini de kazandıracağız” dedi.

Ulaş Halk Bahçesi projesi 1137 m2 alana sahip olacak diyen Başkan Yüksel, projenin içinde 555 m2 yeşil alan, 300 m2 sert zemini, 220 m2 oyun alanı, büfe, çay ocağı, 2 adet tuvalet, 8 adet kamelya, 6 adet oturma bankı, çöp kovaları, uçak model oyun gurubu, 3 adet 2’li salıncak, 2 tahterevalli, helikopter ve araba model zıpzıp ve 7 adet spor aleti, 5 farklı türde toplam 65 ağaç 600 adet çalı gurubu, otomatik sulama sistemi, güvenliğin sağlanabilmesi için alan sınırları panel çit ile çevrilecek, 3 adet çift projektörlü aydınlatma ve alan içerisinde kamera sistemi projelendirildiğini belirtti.

Hangi mahallede ne taahhüt ettiysek bir bir hayata geçirmenin haklı gururunu yaşıyoruz diyen Başkan Yüksel, “Yine Allah’ın izniyle gençlerimize Vakıflar Mahallemizde futbol sahası ihalemiz var. Allah’ın izniyle onu da gerçekleştirip bir yıl içerisinde onu da hep beraber vatandaşlarımızla, gençlerimizle futbolseverlerle gençlerimizin hizmetine açmayı planlıyoruz. Dediğim gibi hangi mahallede ne taahhüt ettiysek 5 yıl içerisinde hepsini bir bir hayata geçireceğiz. Vatandaşlarımız müsterih olsun. Yapacağımız hizmetlerin yaptığımız hizmetlerin gençlerimize, halkımıza hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Pınarça Kapaklı Yolu TamamlandıÖnceki Haber

Pınarça Kapaklı Yolu Tamamlandı

Sevgi Kenti Ergene’de Kimse Yalnız DeğilSonraki Haber

Sevgi Kenti Ergene’de Kimse Yalnız Değil

Yorum Yazın

WAHATSAPPP

Başka haber bulunmuyor!