282 üst
Tekirdağ
DOLAR19.1907
EURO20.8959
ALTIN1221.3

Marmaraereğlisi Belediyesi’ne ’Altın Karınca’ ödülü

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Marmaraereğlisi Belediyesi’ne ’Altın Karınca’ ödülü
Abone ol
TEKİRDAĞ’ın Marmaraereğlisi Belediyesi,  Marmara Belediyeler Birliği’nin (MBB) belediyelerin şehirlerdeki yaşam kalitesini artıran projelerini teşvik etmek ve yaygınlaştırmak amacıyla düzenlediği Altın Karınca Ödülleri’nde Kültür ve Sanat dalınca birincilik kazandı.

MBB tarafından belediye hizmetlerini teşvik ve tanıtma amaçlı düzenlenen Altın Karınca Belediyecilik ödülleri; Afet Yönetimi, Akıllı Şehir Uygulamaları, İklim Değişikliği ve Çevre Yönetimi, Kentsel Mimari ve Tasarım, Kentsel Planlama ve Altyapı, Kültür ve Sanat, Sosyal Hizmetler, Ulaşım ve Hareketlilik, Yerel Kalkınma, Yönetişim ve Katılımcılık olmak üzere toplam 10 kategoride gerçekleşti. Altın Karınca Ödülleri, MBB Başkanı Tahir Büyükakın tarafından verildi.

Marmara Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen ’Altın Karınca Belediyecilik Ödülü’ne layık görülen Marmaraereğlisi Belediyesi, Kültür ve Sanat dalında, Plan ve Proje Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen, ’Perinthos/Heraklia’nın Kollektif Bellekte Yeniden İnşası’ projesi ile yarışmaya katılım sağladı. Marmaraereğlisi halkının düşüncelerini yeniden oluşturarak gerçeğe en yakın haliyle gelecek nesillere aktarımını sağlamayı amaçlayan, ’Perinthos/Heraklia’nın Kollektif Bellekte Yeniden İnşası’ projesi ile Kültür ve Sanat Kategorisinde birincilik ödülüne layık görüldü.

Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata, belediye olarak ilk kez ödül aldıklarını belirterek, ”Marmaraereğlisi’nde ilkleri yaşatmayı seviyoruz. Mutluyuz ve gururluyuz. Emeklerimizin karşılığını aldığını görmek, böyle bir ödüle layık görülmek bizler için onur verici. Başta ekibim olmak üzere proje ortaklarımız ve emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Marmara Belediyeler Birliği’ne teşekkür ediyorum. Altın Karınca Belediyecilik Ödülleri sayesinde Marmara Bölgesi’ndeki anlamlı projeler gün ışığına çıkıyor. Bu sayede tüm belediyeler birbirinin projesini örnek alıp faydalanabiliyor. İnşallah Marmaraereğlisi Belediyesi olarak bizimde diğer yerel yönetimlere katkımız olur” dedi. (DHA)

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Edirne’deki uyuşturucu operasyonlarında 5 gözaltıÖnceki Haber

Edirne’deki uyuşturucu operasyonlarında...

Edirne’de üreticilere yüzde 75 hibeli tritikale tohumu verildiSonraki Haber

Edirne’de üreticilere yüzde 75 hibeli tr...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar