282 üst
Tekirdağ
DOLAR32.5792
EURO35.1334
ALTIN2448.2

MARMARAEREĞLİSİ TARİHİNİN EN BÜYÜK YATIRIMLARINA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİYLE KAVUŞUYOR

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
MARMARAEREĞLİSİ TARİHİNİN EN BÜYÜK YATIRIMLARINA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİYLE KAVUŞUYOR
Abone ol
27 Milyon TL yatırım maliyeti ile yapımı tamamlanan Marmaraereğlisi Otobüs Terminali düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Marmaraereğlisi ilçesinde önemli bir ihtiyacı karşılayacak olan Marmaraereğlisi Otobüs Terminali düzenlenen törenle vatandaşların hizmetine sunuldu.
11 ilçe kapsamında ihtiyaçlar baz alınarak projeler üreten ve bu projeleri en kısa zamanda hayata geçirerek kentin gelişimine önemli ölçüde katkı sağlayan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, projelerine bir yenisini daha ekleyerek Marmaraereğlisi Otogar ve Hizmet Binasını vatandaşların hizmetine sundu. Proje, mevsimsel nüfus farklılığı göz önünde bulundurularak, yaz aylarında büyük rağbet gören ilçenin ihtiyaçlarına uygun şekilde projelendirilip hayata geçirildi.
MARMARAEREĞLİSİ SADECE BİR OTOGARA DEĞİL, 3 FONKSİYONLU BİR HİZMET KOMPLEKSİNE KAVUŞTU 
Marmaraereğlisi ilçesi Bahçelievler Mahallesinde hizmete sunulan Marmaraereğlisi Otogar ve Hizmet Binası, 2367,59 m² inşaat alanına sahip. Bodrum kat, zemin kat ve normal kattan oluşan Otogar ve Hizmet Binası, TESKİ Hizmet Binası ve İtfaiye Hizmet binası olmak üzere 3 ayrı fonksiyona sahip. Otogar hizmet binasında; yazıhaneler, satış alanı, mutfak, depo ve tuvaletler, TESKİ hizmet binasında; bekleme ve ödeme alanı, fuaye alanı, ofisler, toplantı odası, tesisat bölümleri, güvenlik ve depo alanları, çay ocağı, sığınak, İtfaiye hizmet binasında ise itfaiye araçları garaj alanı, ofisler, proje grubu odası, dinlenme ve giyinme alanı, kafe, mescit ve tuvaletler yer alıyor.


BAŞKAN ALBAYRAK: “27 MİLYONLUK DEV YATIRIM İLÇEMİZE HAYIRLI OLSUN”
Düzenlenen açılışta Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Yüksel Özdal’ın proje ile ilgili teknik bilgileri paylaşmasının ardından kürsüye gelen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “27 Milyon TL yatırım maliyetine sahip olan Prestij projelerimizden Marmaraereğlisi Otogar ve Hizmet Kompleksimizin açılışını gerçekleştiriyor olmanın mutluluğu içerisindeyiz. Bu tesisimiz ilçemize yapılan en büyük yatırım olma özelliğine sahip. Otogarlar, bulundukları şehirlerin aynasıdır. Çağımızın son teknolojisiyle inşa ettiğimiz Otobüs Terminalimiz, büyüyen ve gelişen Marmaraereğlisi ilçemizin modern yüzünü yansıtacaktır. Şehirlerarası yolcu taşımacılığının kaliteli ve konforlu koşullarda yürütülmesini sağlayacak olan tesisimiz, otogar olmasının yanı sıra modern bir hizmet kompleksidir.” dedi.
“TEKİRDAĞ’IMIZIN BUGÜNÜNE VE YARINLARINA YÖN VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ”
Başkan Albayrak sözlerine, “Depreme dayanıklı, modern ve sağlam hizmet kompleksimiz, bünyesinde TESKİ hizmet birimi ve İtfaiye istasyonunu da barındırıyor. 6 Şubat tarihinde meydana gelen büyük deprem felaketi, bu büyük projemizin ne denli isabetli olduğunu ortaya koydu. Yapmış olduğumuz bu büyük yatırım, olası afetlerden sonra arama kurtarma faaliyetlerinin ve altyapı hizmetlerinin aksama olmaksızın sürdürülebilmesine imkân sağlayacaktır. Böylesine işlevsel, verimli ve sürdürülebilir bir yatırımı Marmaraereğlisi ilçemize kazandırıyor olmaktan dolayı büyük mutluluk duyuyoruz. İnsan odaklı hizmet anlayışımızla vatandaşlarımızın hayatına dokunan yatırımları gerçekleştirmeye, güzel Tekirdağ’ımızın bugününe ve yarınlarına yön vermeye devam edeceğiz. Otogar ve Hizmet Kompleksimiz, Marmaraereğlisi ilçemize ve güzel Tekirdağ’ımıza hayırlı olsun.” şeklinde devam etti.
Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata da bir konuşma yaparak,  otogarın Marmaraereğlisi’ne kazandırılmasında emeği geçen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’a teşekkür etti ve tesisin hayırlı olması temennisinde bulundu.
Törende bir konuşma yapan Marmaraereğlisi önceki dönem Belediye Başkanı İbrahim Uyan, “Bugün Marmaraereğlisi ilçemize yakışır bir yatırımın açılışını gerçekleştiriyoruz. Başta Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve emeği geçen tüm kardeşlerime teşekkür ediyorum. Bu yatırımlar gerçekten çok büyük yatırımlardır. Bu yatırım burada yaşayan tüm vatandaşlarımıza hizmet edecek. Marmaraereğlisi otogarı ve hizmet binamızın tüm vatandaşlara hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Törende konuşma yapan Marmaraereğlisi Kaymakamı Gökhan Gürbüzerol, bu yatırımla ilçedeki büyük bir eksikliğin karşılandığını belirterek, tesisi ilçeye kazandıran Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’a ve tüm emeği geçenlere teşekkür ederek hayırlı olması dileklerini iletti.
Konuşmaların ardından protokol üyeleri tarafından kurdele kesilerek Marmaraereğlisi Otobüs Terminali ve Hizmet Kompleksinin açılışı gerçekleştirildi. Başkan Albayrak açılış sonrası Otogar binasını gezerek incelemelerde bulundu, otogarda faaliyet gösteren firmaların temsilcileri ve vatandaşlarla sohbet ederek görüş alışverişinde bulundu.


 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Edirne’deki uyuşturucu operasyonlarında 33 gözaltıÖnceki Haber

Edirne’deki uyuşturucu operasyonlarında...

Edirne’de ekinlerde, ekin kambur böceği zararlısı görüldüSonraki Haber

Edirne’de ekinlerde, ekin kambur böceği...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar